Home Maszyneria Branża druku: grafiki wewnętrzne i rozwój AI

Branża druku: grafiki wewnętrzne i rozwój AI

0
0
112

Klienci wiedzą, czego powinni oczekiwać. Coraz większy nacisk kładzie się na niskie koszty eksploatacji, wysoką niezawodność oraz bezpieczeństwo urządzeń w sieci. Nie mniej istotna jest także intuicyjność i szybkość użycia urządzenia. Te trendy będą się pogłębiać w przyszłym roku – przewiduje Dariusz Szwed z firmy Canon Polska.

Coraz większe znaczenie, zdaniem specjalisty, będą odgrywać także procesy wydajnej cyfrowej transformacji dokumentu. – Urządzenia, które pojawią się na rynku w 2020 roku, umożliwią wykonanie do 270 wysokojakościowych skanów na minutę. Standardem stanie się także umieszczone w chmurze, w pełni polskojęzyczne oprogramowanie do zarządzania jakością druku. Nowe serie oprogramowania oferować będą jeszcze szerszy zakres funkcji, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz nowe narzędzia do digitalizacji dokumentów – zapowiada Dariusz Szwed.

Grafiki wewnętrzne w 2020 r.  przebojem na rynku

Zdaniem Tomasza Miękusa, Product Business Developera w Canon Polska, 2020 rok przyniesie znaczny wzrost segmentu druku w branży wnętrzarskiej. 2020 to w naszych prognozach kolejny rok wzrostu popularności grafik wewnętrznych, takich jak fototapety, szkło dekoracyjne, czy grafika podłogowa. Wzrośnie także wykorzystanie tekstyliów w dekoracji wnętrz. Coraz częściej z takich rozwiązań będą korzystać firmy dla ozdoby biur, sal konferencyjnych, czy wnętrza sklepów i restauracji mówi Miękus. I dodaje: Spodziewamy się także coraz większego wykorzystania technik druku dla wystroju miejsc publicznych, takich jak szkoły, szpitale, urzędy. Oczywiście nie mniej ważni są klienci indywidualni, którzy coraz bardziej będą zainteresowani wykorzystaniem druku wielkoformatowego dla ozdoby prywatnych przestrzeni.

FESPA (Federacja Europejskich Związków Sitodrukarzy) oraz firma konsultingowa InfoTrends uznały światowy rynek tekstyliów ozdobnych za najbardziej obiecujący segment branży druku wielkoformatowego. Jego wartość szacuje się obecnie na 165 mld USD.

Dla wielu firm z branży drukarskiej istotną szansą na dołączenie do tej dynamicznie rozrastającej się gałęzi gospodarki będą czerwcowe targi DRUPA 2020. Wydarzenie, odbywające się co cztery lata w niemieckim Düsseldorfie, uznane jest za najważniejsze na świecie specjalistyczne targi przemysłu poligraficznego. W 2020 roku będzie miało miejsce między 16 a 26 czerwca.

AI w każdym biurze

Specjaliści przewidują również, że w następnej dekadzie, a być może już w rozpoczynającym się roku, najważniejszym wyzwaniem dla biznesu będzie robotyzacja i techniczne usprawnienie stosowanych rozwiązań. W ciągu ostatnich dziesięciu lat powszechna automatyzacja branży zmieniła się z niejasnej koncepcji w rzeczywistość, a w 2020 roku coraz bardziej pozwoli odciążyć pracowników oraz zwiększyć ich wydajność i satysfakcję z pracy.

Jednym z przejawów automatyzacji jest także wdrażanie coraz dojrzalszych form sztucznej inteligencji. Według ocen ekspertów, w 2020 roku przedsiębiorstwa uważniej zaczną przyglądać się detalom organizacyjnym pod kątem wdrożenia w nie rozwiązań z dziedziny AI.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…