Home Biznes Business Intelligence to więcej niż raportowanie

Business Intelligence to więcej niż raportowanie

1
1
217

Wyobraź sobie pełną kontrolę nad ukrytymi kosztami, albo wyobraź sobie, że możesz lepiej zrozumieć swoich klientów. Business Intelligence daje odpowiedzi na Twoje pytania. Zastanawiasz się jak to możliwe? W skrócie – główne zalety wdrożenia systemu Business Intelligence to możliwość podejmowania decyzji biznesowych w oparciu o dane. Te zgromadzone w jednym miejscu (a nie rozproszone w plikach excel lub innych źródłach), pozwalające na szybkie tworzenie zestawień i raportów i odkrywanie ukrytych w nich insightów.

Twój biznes ma już ogromne ilości danych. Wykorzystując je, Twoja firma zyska w każdy mierzalny sposób. Zarząd może tworzyć szczegółowe raporty operacyjne, obejmujące takie obszary jak produkcja, czy łańcuch dostaw, zaś szeregowi pracownicy zrozumieć swój wkład we wzrost firmy.

Zwiększ dochody i zmniejsz wydatki

Wraz z wiedzą przychodzi konkretna reakcja. Każda firma świadoma potrzeb może usprawnić działanie, dzięki czemu może zidentyfikować nieefektywne procesy i wprowadzić odpowiednie zmiany. Pracownicy mogą również zrozumieć procesy i potencjał wzrostu. Mając obiektywną wiedzę, menedżerowie mogą zdecydować o przydzieleniu zasobów do obszarów wymagających wsparcia. Analizy predykcyjne mogą również pomóc zidentyfikować kierunki rozwoju. Jednym z takich sposobów jest prognozowanie globalne – kolejną jest analiza trendów w celu wskazania okresów wzrostu popytu.

Koniec wróżenia z fusów

Narzędzia Business Intelligence mają istotną zaletę – eliminują domysły. Mając lepszą perspektywę, można podejmować trafne decyzje biznesowe. Znajomość branży i wieloletnie doświadczenie zawsze będą istotne, jednak narzędzia BI zapewniają nowe, oparte na danych i sprawdzone podejście do podejmowania decyzji. W tym aspekcie menedżerowie nie powinni wracać do „intuicji”.

Generowanie raportów to jeden aspekt, ale nie każdy użytkownik rozumie poszczególne zbiory danych. Narzędzia BI pomagają wizualizować dane za pomocą intuicyjnych prezentacji. Dział sprzedaży może je wykorzystać do wdrożenia strategii w wybranych niszach, rozpoznając rynek i klientów. W ten sposób Twoja firma może skoncentrować się na działaniach operacyjnych.

Business Intelligence staje się normą w strategii biznesowej. Bez natychmiastowej, kompleksowej analizy – ryzykujesz utratę pełnego potencjału.

Sukces w Twoim zasięgu

Sukces zaczyna się od prawdziwej, gruntownej wiedzy, która nie jest ukrytym skarbem. To kwestia wykorzystania informacji, które nas otaczają. Wszystko składa się na wielką maszynę, jaką jest Twój biznes – skorzystaj z danych – od zamówień i  wskaźników dostaw po produkcję i sprzedaż.

Poznaj przykłady wdrożeń, które mówią same za siebie:

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nowa era marketingu: 6 trendów w świecie post SEO

W 2024 roku marketing cyfrowy przechodzi rewolucję. Aktualizacje algorytmów Google zachwia…