Home Na czasie CISCO zakorzeniło się w Polsce

CISCO zakorzeniło się w Polsce

0
0
123

Cisco Global Services Center w Krakowie świadczy usługi wsparcia technicznego i biznesowego dla klientów, partnerów oraz pracowników Cisco, obejmując zakresem działań takie obszary jak Customer Experience (Advanced Services, Technical Services, Cloud and Managed Services, w tym Network Operations Center i Security Operations Center), finanse czy IT.

Centrum należy do sieci ośrodków Cisco rozmieszczonych na całym świecie i koncentruje się na obsłudze klientów, partnerów i pracowników z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Rosji (region EMEAR). Kraków odgrywa kluczową rolę w globalnej strategii Cisco, dlatego firma kontynuuje inwestycje w tym mieście, tworząc wysokiej jakości miejsca pracy, zarówno biznesowe, jak i techniczne.

Transformacja Cisco wspierana z Krakowa: Software…

Firma Cisco jest w trakcie transformacji swojego modelu biznesowego – od firmy w znacznej mierze opartej na sprzedaży infrastruktury IT, w kierunku subskrypcji oprogramowania i przychodu odnawialnego. Wyniki finansowe Cisco z ostatnich kilku kwartałów pokazują przyspieszony wzrost, potwierdzając słuszność przyjętej strategii. Software, Customer Experience (CX) i cyberbezpieczeństwo są pośród strategicznych priorytetów firmy – są również strategicznymi obszarami wzrostu dla Cisco w Krakowie. Od 2019 roku, Cisco sprowadziło do Krakowa nowe funkcje w obszarze Software Engineering i Software Development w ramach organizacji CX i IT, i wciąż kontynuuje rekrutację na stanowiska w tych dziedzinach. Cisco Kraków nadal pozostaje też ważnym ośrodkiem Cyberbezpieczeństwa i Customer Experience, które stanowią fundament dalszych sukcesów Cisco.

…Customer Experience…

 Cisco to firma technologiczna B2B. Pomaga klientom – z których część to największe globalne firmy – budować bezpieczne, inteligentne, cyfrowe platformy dla ich biznesu. Jednak rola Cisco wykracza daleko poza produkcję i sprzedaż produktów i technologii. – Chcemy, aby nasi klienci mieli najlepsze doświadczenia przed, podczas i po wdrożeniu naszej technologii. I tu właśnie do gry wchodzi nasza organizacja Customer Experience – mówi Phil Wolfenden, wiceprezes Cisco Customer Experience w regionie EMEAR.

– CX istnieje, aby zapewnić naszym klientom możliwość korzystania ze wszystkich funkcjonalności naszej technologii. Oferujemy usługi na każdym etapie cyklu życia wszystkich naszych produktów: sieci, centrum danych, bezpieczeństwa, chmury, technologii komunikacyjnych czy Internetu Rzeczy. Nasi klienci korzystają z naszej wiedzy, aby osiągnąć swoje wyniki biznesowe. Polegają na nas w kwestii adopcji innowacyjnych technologii, których potrzebują do transformacji cyfrowej. Cisco Kraków jest ważną częścią organizacji CX. 60% naszych pracowników w Krakowie pracuje w CX, co sprawia, że Kraków jest największy centrum CX Cisco w EMEAR – dodaje Wolfenden.

… i Cyberbezpieczeństwo.

Cisco jest największym na świecie dostawcą rozwiązań bezpieczeństwa pod względem udziału w rynku. – Posiadamy również najszersze portfolio rozwiązań bezpieczeństwa, które łączymy w kompleksową architekturę, ponieważ uważamy, że takie podejście jest znacznie skuteczniejsze niż rozwiązania punktowe – mówi Anna Barker, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Cisco Kraków CX Center.

Obecnie codziennie w sieci pojawiają się miliardy nowych zagrożeń. Jednocześnie obserwujemy na rynku brak specjalistów z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Biorąc to pod uwagę, firmy i organizacje coraz częściej decydują się na outsourcing bezpieczeństwa. Tu pojawia się Cisco ze swoimi usługami, a Kraków odgrywa tu szczególną rolę.

– Dobrym przykładem jest Security Operations Center (SOC). Można je porównać do centrum kontroli lotów, z tym, że zamiast bezpiecznie zarządzać lotami, my zajmujemy się monitorowaniem i ochroną sieci naszych klientów. SOC zapewnia ciągły, całodobowy monitoring oraz wiodącą w branży, zaawansowaną analitykę i wiedzę ekspercką, dzięki czemu możliwe jest szybkie wykrywanie zaawansowanych zagrożeń i reakcja na nie. Z jednej strony, inżynierowie w SOC doradzają klientom w obszarze technologii, rozwiązań i produktów bezpieczeństwa. Z drugiej, pomagamy im chronić zasoby przed cyberatakami i odpowiadamy na incydenty bezpieczeństwa – wyjaśnia Anna Barker.

– Oprócz SOC, w Cisco Kraków działają też inne zespoły zajmujące się bezpieczeństwem. Mamy około 200 osób dbających o to, aby nasi klienci mieli jak najlepsze doświadczenie przez cały cykl życia naszych rozwiązań bezpieczeństwa. I cały czas rozwijamy ten zespół – dodaje Barker.

Cisco: miejsce pracy nr 1 w Polsce i zaangażowany obywatel Krakowa

W zeszłym tygodniu (9 kwietnia) Cisco zostało nagrodzone jako miejsce pracy numer 1 w Polsce, w plebiscycie Great Place to Work, i to po raz drugi rzędu. – To wyróżnienie jest szczególnie ważne i cenne, ponieważ opiera się głównie na opiniach pracowników. Będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby praca w Cisco była jeszcze lepsza – powiedział Ramon Tancinco, Dyrektor Cisco Kraków.

Cisco Kraków ma wyjątkową tożsamość i kulturę, które są wspierane przez inicjatywę kierowaną przez pracowników, Connected Poland. Inicjatywa ta pomaga angażować pracowników Cisco Kraków pochodzących z różnych stron świata w szeroki zakres działań pożytecznych społecznie.

Działania te często wykraczają poza obowiązki służbowe, obejmując liczne akcje społeczne i charytatywne, wspierające lokalną społeczność. – W ubiegłym roku fiskalnym ponad 1/3 naszych pracowników angażowała się w jakąś formę działalności społecznej. Współpracujemy z 18 różnymi organizacjami pozarządowymi: pracujemy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, pakujemy posiłki dla głodnych, odnawiamy parki w Krakowie, sprzątamy parki narodowe, zbieramy żywność i pieniądze na schronisk dla zwierząt, i wiele innych – dodaje Tancinco.

Cisco jako firma bardzo wspiera wszelkie działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Celem Chucka Robbinsa, CEO Cisco, jest wywarcie pozytywnego wpływu na miliard ludzi do 2025 r. Każdy pracownik może co roku rejestrować 5 dni dodatkowego urlopu na działania społeczne. Firma przekazuje również dolara za każdego dolara przekazanego przez swoich pracowników wybranym organizacjom charytatywnym. – Cisco jako firma tworzy bardzo przyjazne środowisko i wspiera wszelkie działania społeczne. Ale na koniec to ludzie angażują się w te działania. Nasza inicjatywa pracownicza, Connected Poland, z pasją i skutecznością kieruje tymi działaniami w naszym biurze Krakowie – podsumowuje Tancinco.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Polacy chcą pracować elastycznie. Praca z biura? Tak, ale w zamian za  podwyżkę o minimum 20 proc.

Polscy pracownicy biurowi oczekują od pracodawców większej elastyczności względem lokaliza…