Home Po godzinach Creative Outlier Air: świetne brzmienie w atrakcyjnej cenie

Creative Outlier Air: świetne brzmienie w atrakcyjnej cenie

9 min
0
0
62

Creative bez wątpienia zna się na cyfrowym dźwięku: od ponad 30 lat tworzy karty dźwiękowe i akcesoria do odtwarzania dźwięku. Przez lata opracował także przyzwoitą ofertę słuchawek, ale Outlier Air to pierwsze w pełni bezprzewodowe słuchawki douszne.

Co warto wiedzieć?

Słuchawki douszne Outlier Air podobnie jak AirPods Apple są całkowicie bezprzewodowe – nie łączy je „pasek” na szyję, ani żaden inny kabelek. To, co je wyróżnia, to cena – ok. 350 zł to znacznie mniej niż oferta rywali. Jednocześnie warto podkreślić, że nie odstają pod względem jakości i funkcji.

Co bardzo istotne obsługują kodek aptX przez Bluetooth – coś, co wcześniej było dostępne tylko w słuchawkach Sennheiser Momentum True Wireless, które kosztują cztery razy więcej. Jeśli Twój smartfon obsługuje ten kodek oznacza to, że uzyskasz lepszą jakość dźwięku, używając zarówno kodeków SBC, jak i AAC. Układ aptX Qualcomm gwarantuje również doskonałą synchronizację między tym, co słyszysz, a tym, co widzisz na wyświetlaczu smartfona. Creative Outlier Air imponuje również stabilnością połączenia bezprzewodowego. Lewy i prawy kanał są doskonale zsynchronizowane.

Sam futerał ładujący nie może być ładowany bezprzewodowo, ale jego złącze USB typu C pozwala na pełne ładowanie w ciągu mniej niż dwóch godzin. Wysunięcie wewnętrznej części etui ładującego umożliwia dostęp do słuchawek. Każda słuchawka zawiera  coś, co Creative określa jako przetwornik grafenowy 5,6 mm. Nie jest to jednak grafen na wskroś; raczej jest to rodzaj powłoki nałożonej na sam sterownik.

Futerał jest wystarczająco wygodny w noszeniu, z pewnymi przemyślanymi akcentami: słuchawki automatycznie wyłączą się, gdy włożysz je do etui ładującego, nie znikną również z listy Bluetooth twojego telefonu.

Na zewnątrz każdej słuchawki znajduje się fizyczny przycisk, którego można używać do kontrolowania multimediów, odbierania połączeń lub uruchamiania wirtualnego asystenta zainstalowanego na smartfonie.

"creative

Jak podłączyć Outlier Air do telefonu?

Wyjmujemy obie słuchawki, aby sparować je z telefonem; pierścień LED na jednej z nich będzie migał na czerwono i niebiesko. To jest domyślna podstawowa słuchawka.

Początkowe parowanie każdego zestawu bezprzewodowych słuchawek jest trochę inne. W tym przypadku wystarczy wyjąć słuchawki jednocześnie, a jeden z okrągłych wskaźników zmieni kolor na czerwony i niebieski, wskazując tryb parowania. Menu telefonu zarejestruje dwie opcje: Creative Outlier L i Creative Outlier R, wybierz tę z migającą diodą LED. To jest teraz główna jednostka, a druga jest drugorzędna.

Jak długo wytrzymuje bateria?

W trakcie testu udało mi się osiągnąć około 8 godzin działania. Nie jest to deklarowane 10 godzin, ale wciąż ma przewagę nad konkurencją. Futerał, który jest jednocześnie ładowarką zapewnia dodatkowe dwa cykle ładowania, tym samym zapewniając działanie przez całą dobę. Samo ładowanie trwa około dwóch godzin, to samo dotyczy etui ładującego USB-C..

Jakość dźwięku

Słuchawki Outlier Air brzmią zaskakująco dobrze. Przetestowałem je ze smartfonem Nokia 8.1, który obsługuje kodek aptX Bluetooth, i muszę przyznać, że wytwarzają szeroki, dynamiczny dźwięk, który jest tak samo żywy i absorbujący jak najlepsze znane mi słuchawki douszne na rynku. W tej cenie to wręcz zadziwiające.

Pasmo przenoszenia jest również bardzo przyjemne. Urokliwe dudnienie basów poniżej 60 Hz i dobra dynamika w środkowym zakresie. Wreszcie, wysokie tony rozciągają się z wigorem.

Czy Creative Outlier Air nadaje się do połączeń telefonicznych?

Creative Outlier Air nie tylko służy do odtwarzania muzyki, umożliwia również obsługę połączeń telefonicznych. W przeciwieństwie do wyrobów konkurencji przekaźniki Creative Outlier Air emitują dźwięk zarówno przez lewy, jak i prawy kanał. Ponadto każda słuchawka wyposażona jest w zintegrowany mikrofon, który radzi sobie naprawdę nieźle.

Mikrofon może nie jest idealny, gdyż eksponuje niskie dźwięki, ale skutecznie zmniejsza hałas zewnętrzny. Można śmiało powiedzieć, że zdolność Creative Outlier Air do tłumienia głośnych dźwięków o niskiej częstotliwości jest imponująca.

Czy warto je kupić?

Creative Outlier Air jest przeznaczony dla użytkowników, którzy nie chcą być skrępowani kablem, zwłaszcza w czasie uprawiania sportu. Słuchawki Creative mają znakomitą – być może najlepszą – żywotność baterii spośród wszystkich słuchawek bezprzewodowych dostępnych na naszym rynku.

Warto podkreślić, że wersja IPX5 wytrzymuje większość treningów i nieprzewidziane ulewy. Jeśli potrzebujesz jednych z najlepszych prawdziwych bezprzewodowych słuchawek za rozsądną cenę, Creative Outlier Air jest dla Ciebie.

Plusy

  • Rewelacyjna jakość dźwięku
  • Solidne połączenie bezprzewodowe
  • Atrakcyjna cena

Minusy

  •  Nieco skrzypiące przyciski

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Po godzinach

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie m…