Home Maszyneria Dlaczego drukowane dokumenty nadal mają kluczowe znaczenie?         

Dlaczego drukowane dokumenty nadal mają kluczowe znaczenie?         

0
0
110

To oznacza, że proces drukowania tym bardziej musi zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Pomóc w tym może np. technologia HP ePrint, która pozwala drukować ze smartfonów bezpośrednio przez Internet. Dzięki temu jesteśmy szybsi, wydajniejsi i oszczędzamy więcej pieniędzy. Ale pod jednym warunkiem – firma korzysta z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Dlaczego jest to tak ważne?

Otóż kaseta z tonerem firmy HP stanowi 70 proc. systemu odpowiedzialnego za jakość i wydajność druku. Porównanie wymiany kasety z tonerem do wymiany silnika w samochodzie jest w związku z tym jak najbardziej uzasadnione.

Jeśli nalejemy złej jakości oleju do silnika, ten szybciej się zużyje, a samochód prawdopodobnie będzie trzeba oddać do serwisu. Podobnie dzieje się z drukarką laserową, jeśli zainstalujemy w niej nieoryginalny toner. Dlaczego? Czyż kaseta z tonerem nie jest tylko i wyłącznie prostym zbiornikiem? Bynajmniej.

Toner to drobnoziarnista mieszanina plastiku, węgla i cząsteczek barwnika. W jednej kasecie z tonerem może znajdować się nawet pięć miliardów cząsteczek, które – ułożone jedna za drugą – mogłyby z łatwością opasać Ziemię wzdłuż równika. Co więcej, cząsteczki są tak małe, że ich rozmiar odpowiada zaledwie 1/16 średnicy ludzkiego włosa. Nakłada się je na papier za pomocą naładowanych elektrostatycznie cylindrów i utrwala z wykorzystaniem rozgrzanych rolek. Warto zauważyć, że siły, które przyciągają cząsteczki tonera, są 10-krotnie większe od siły grawitacji. Sposób, w jaki produkuje się tonery kolorowe HP, w ciągu ostatnich pięciu lat zmienił się tak bardzo, że wierność i klarowność barw na wydruku wzrosła o ponad 50 procent.

Ponadto, system druku HP, który został umieszczony w kasecie do drukarek laserowych HP, został tak zaprojektowany, by radykalnie ograniczyć zużycie (marnotrawstwo) materiału eksploatacyjnego.

Co równie ważne, w ramach HP Planet Partners HP stworzyło system zbiorki zużytych tonerów, w ramach którego kasety są gromadzone i poddawane recyklingowi, aby jak najbardziej ograniczyć ich wpływ na środowisko.

Wniosek? Kasety z tonerem HP nie są zwykłymi zbiornikami, lecz zaawansowaną technologią, która tworzy z urządzeniem drukującym jeden, nierozerwalny i dzięki temu niezwykle precyzyjny system. Zastąpienie oryginalnego wkładu HP tańszym zamiennikiem przyniesie tylko pozorne oszczędności, ponieważ trzeba się liczyć nie tylko z dużym prawdopodobieństwem powtórnego drukowania dokumentów, ale też z ryzykiem uszkodzenia drukarki.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…