Home Na czasie Dom inteligentny w trybie plug & play

Dom inteligentny w trybie plug & play

0
0
174

Dzięki urządzeniom Lenovo Smart Home Essentials można skonfigurować inteligentny dom w ciągu kilku minut i sterować nimi przy użyciu nowej aplikacji Lenovo Link na telefonie1 lub na ekranie Lenovo Smart Display.

Współczesne inteligentne domy potrafią być frustrujące. Z badań2 wynika, że użytkownicy poświęcają średnio 2,5 godziny na konfigurację domowych urządzeń w sieci, a 22% po prostu się poddaje i zwraca zakupione produkty. Ponadto właściciele inteligentnych domów zwykle korzystają z urządzeń różnych producentów, co prowadzi do niezgodności na etapie konfiguracji i podczas sterowania — trzeba nieustannie zmieniać aplikacje, a urządzenia są zintegrowane w co najwyżej niewielkim stopniu. Tymczasem przy użyciu aplikacji Lenovo Link na smartfonie lub tablecie z systemem iOS™ albo Android™ można sterować wszystkimi domowymi urządzeniami inteligentnymi1. Umożliwia ona zarządzanie zarówno pojedynczymi urządzeniami, jak i ich grupami, a także ich automatyzację, tak by wykonywały określone czynności w wybranych porach dnia. Wszystkimi urządzeniami Lenovo Smart Home Essentials można zarządzać z poziomu jednej aplikacji.

Lenovo Smart Home Essentials to wszechstronny, elastyczny i łatwy w konfiguracji pakiet bazowy urządzeń inteligentnego domu dla nowych użytkowników. Wtyczka Lenovo Smart Plug umożliwia włączanie i wyłączanie dowolnego kompatybilnego urządzenia podłączonego do kontaktu, a żarówka Lenovo Smart Bulb umożliwia sterowanie jasnością i temperaturą barwową oświetlenia w dowolnym pomieszczeniu — wszystkie te funkcje są dostępne z jednej aplikacji. Lenovo Smart Camera umożliwia monitorowanie domu wewnątrz i na zewnątrz oraz transmisję głosu. Urządzeniami Lenovo Smart Home Essentials można sterować nie tylko za pomocą aplikacji Lenovo Link, ale i głosem, ponieważ współdziałają z usługami Google Assistant™ lub Amazon® Alexa®, dostępnymi na przykład w ekranie Lenovo Smart Display.

Lenovo Smart Plug: włączaj, co chcesz

Za pomocą wtyczki Lenovo Smart Plug można z dowolnego miejsca zdalnie włączać i wyłączać zasilanie wszystkich podłączonych do niej kompatybilnych urządzeń inteligentnego domu. W ten sposób możesz włączać i wyłączać lampy, elektryczne grzejniki, ekspresy do kawy i wszelkie inne kompatybilne urządzenia, którymi chcesz sterować na odległość. Zanim wyjdziesz do pracy, możesz włączyć szybkowar lub wolnowar, aby wrócić do domu na gotową kolację. Zdarza Ci się zapomnieć o wyłączeniu światła? Wyłącz je zdalnie z aplikacji Lenovo Link. A jeśli dzieci zignorują trzecie przypomnienie o obiedzie lub odrobieniu lekcji, możesz zdalnie wyłączyć ich konsole do gier albo telewizor.

Wtyczka Lenovo Smart Plug nie tylko reaguje na głos i zdalne sterowanie, ale też ma konstrukcję, która nie blokuje przylegających gniazd, nawet na listwach zasilających. Listwy zasilające oferują dodatkową ochronę przed przepięciami, tłumiąc nagłe skoki napięcia i zabezpieczając urządzenia elektroniczne i AGD przed uszkodzeniem.

Lenovo Smart Bulb: zobacz dom w nowym świetle

Przy użyciu żarówki Lenovo Smart Bulb można nie tylko włączać i wyłączać światło, ale też regulować jego jasność i temperaturę barwową. Załóżmy, że szykujesz się do snu — możesz teraz w łóżku ustawić cieplejsze odcienie światła naśladujące zachód słońca, aby szybciej zapaść w sen.

Za pomocą aplikacji Lenovo Link można łatwo zarządzać wieloma żarówkami Lenovo Smart Bulb jednocześnie: zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Można też je włączać i wyłączać o określonych porach dnia. Żarówka Lenovo Smart Bulb nie wymaga żadnej konfiguracji ani urządzeń sterujących. Co najlepsze, za pomocą aplikacji Lenovo Link można też zdalnie włączać światła na werandzie czy wewnątrz domu, aby podczas urlopu nie informować złodziei o okazji.

Lenovo Smart Camera: dom zawsze na oku

A skoro o już mówimy o bezpieczeństwie domu podczas naszej nieobecności, to zwiększy je dodatkowo Lenovo Smart Camera, która może monitorować, co dzieje się wewnątrz lub na zewnątrz domu. Lenovo Smart Camera wysyła obraz o wysokiej rozdzielczości i szerokim kącie widzenia, dlatego lepiej widać, co dzieje się dookoła. Lenovo Smart Camera obserwuje okolicę w zakresie 355° z boku na bok oraz 120° z góry na dół, dlatego niewiele się przed nią ukryje. Działa też w podczerwieni na odległość do 20 metrów, dzięki czemu widać, co dzieje się w domu w nocy.

Kamera jest wyposażona w mikrofon i głośnik do dwukierunkowej komunikacji głosowej, dlatego możesz z daleka zaśpiewać płaczącemu maluchowi kołysankę. Sytuację w pokoju dziecka możesz kontrolować podczas pracy w gabinecie albo mając ręce pełne roboty w kuchni. Kiedy obiad będzie gotowy, możesz zawołać wszystkich domowników pozostających w zasięgu głośnika kamery.

Lenovo Link App: jedyny potrzebny Ci pilot do urządzeń inteligentnych

Użytkownicy inteligentnych domów muszą logować się w różnych aplikacjach, by sterować poszczególnymi urządzeniami — od oświetlenia po kamery. Ciągłe przełączanie aplikacji bywa bardzo uciążliwe. Pojedyncza aplikacja Lenovo Link na telefonie lub tablecie łączy wszystkie kompatybilne urządzenia inteligentne, umożliwiając zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami Lenovo Smart Home Essentials w dowolnej chwili i miejscu. W aplikacji Lenovo Link możesz ustawić na przykład automatyczny program poranny — żarówka Lenovo Smart Bulb zacznie stopniowo rozświetlać pokój o 6:30, a Lenovo Smart Plug włączy ekspres do kawy, toster i lokówkę. Możesz też skonfigurować inne programy na określone pory dnia, kiedy zazwyczaj wracasz z pracy lub kładziesz się spać, co pozwoli utrzymać zdrowszy cykl snu w ciągu tygodnia.

Z aplikacji Lenovo Link można też sterować wieloma kompatybilnymi urządzeniami jednocześnie. Kiedy jesz kolację w restauracji, możesz włączyć za pośrednictwem aplikacji wszystkie światła na zewnątrz domu, aby odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Żarówki Lenovo Smart Bulb mogą świecić łagodniejszym światłem, kiedy zaczniesz się szykować do snu.

To zaledwie kilka przykładów spośród wielu dostępnych teraz możliwości sterowania i monitorowania. Sterując urządzeniami Lenovo Smart Home Essentials przy użyciu ekranu Lenovo Smart Display — na przykład z kuchni, sypialni czy salonu — można też widzieć i słyszeć, co dzieje się w całym domu i odpowiednio nim zarządzać. W powiązaniu z aplikacją Lenovo Link urządzenia Lenovo Smart Home Essentials budują inteligentniejszy i wygodniejszy dom.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…