Home Chmura Hosting Cloud Web w OVH

Hosting Cloud Web w OVH

0
0
156

Usługa Cloud Web jest wygodnym rozwiązaniem hostingowym typu plug & play, umożliwiającym szybkie umieszczenie wysoce skalowalnych aplikacji internetowych w bezpiecznym środowisku, zarządzanym przez doświadczonego operatora. Usługa jest w pełni administrowana przez OVH, zatem nie ma potrzeby samodzielnej obsługi infrastruktury IT ani zatrudniania dedykowanych specjalistów. To oznacza wymierne oszczędności oraz ułatwienie dla programistów, startujących firm oraz przedsiębiorstw, które nie dysponują specjalistycznymi kompetencjami IT. Usługę zaprojektowano właśnie z myślą o klientach, którzy chcą się skupić na biznesie, bez konieczności administrowania infrastrukturą chmurową.

Cloud Web oferuje swobodę konfiguracji izolowanego serwera o szybkości dysku SSD. Zasoby użytkownika – serwer Web, FTP oraz serwer bazodanowy – znajdują się w dedykowanym środowisku serwera VPS i są od siebie odizolowane, co redukuje ryzyko opóźnień (latencji). Hosting zarządzany przez OVH obejmuje wdrażanie poprawek, aktualizacje systemu oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Korzystając z własnych rozwiązań ochrony Anty-DDoS, OVH czuwa nad utrzymaniem stałej dostępności, nawet w przypadku ataku.

Co więcej, Cloud Web daje dostęp także do innych atrakcyjnych opcji, oferowanych w rozwiązaniach hostingowych OVH, jak bezpłatna roczna rejestracja domeny, konta e-mail, automatyczne kopie zapasowe danych oraz certyfikat SSL.

Cloud Web przyjazny dla cyfrowych twórców

Usługa Cloud Web umożliwia profesjonalistom personalizację ich środowisk, co jest istotne dla agencji interaktywnych oraz dla mobilnych twórców. Użytkownik korzysta z opcji wyboru języka programowania i środowiska uruchomieniowego (PHP, Node.js) oraz systemu do zarządzania bazami danych (MySQL, MongoDB).

Ponadto użytkownik zyskuje stały wgląd w aktualny stan swojej infrastruktury, którą zarządza za pomocą „Panelu klienta”. Posiada także dostęp do przejrzystych i szczegółowych statystyk strony WWW generowanych na podstawie logów. Może również samodzielnie kontrolować ruch na stronie, zmieniając poziom wydajności na określony czas. Dla większej wygody twórców WWW udostępniono, wraz z hostingiem, gotowe moduły, jak m.in. WordPress, PrestaShop, Drupal czy Joomla, pozwalające na dowolność konfiguracji i skalowalność z gwarancją zasobów. Moduły te umożliwiają założenie strony WWW za pomocą jednego kliknięcia.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …