Home Maszyneria Lenovo Yoga C630 WOS pomoże Ci zwalczyć nomofobię

Lenovo Yoga C630 WOS pomoże Ci zwalczyć nomofobię

0
0
216

Objawy są rzeczywiście niepokojące: przyspieszone bicie serca, zawroty głowy, brak tchu… A w laptopie wyczerpuje się bateria.

Naukowcy nazywają to zjawisko lękiem przed wyczerpaniem się baterii lub nomofobią, czyli lękiem związanym z brakiem łączności mobilnej (no mobile). Nie jest to problem wydumany. Na temat nomofobii opublikowano od 2014 roku ponad 15 artykułów naukowych1 i powstała nawet aplikacja dodająca otuchy użytkownikom, którym pozostało mniej niż 5% energii baterii2.

Lęk ten nie jest związany tylko ze smartfonami. Dotyka użytkowników wszystkich urządzeń oferujących łączność mobilną, w tym laptopów i tabletów. Nic w tym dziwnego, skoro wskaźnik korzystania z Internetu wzrósł o 1000% od początku dekady3, a na przykład w USA trzy czwarte mieszkańców jest online codziennie, z czego jedna czwarta niemal stale4.

Ponieważ społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne i lepiej połączone z Internetem, niemal każdy chce korzystać z szybkiej i łatwej łączności. Umożliwia ona błyskawiczny dostęp do współdzielonych plików w chmurze i współpracę nad nimi w czasie rzeczywistym, oglądanie transmisji strumieniowych wideo bez opóźnień oraz kontakt z rodziną i znajomymi praktycznie w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca. Odpowiednia pojemność baterii nie jest więc luksusem, tylko koniecznością.

Łączność zawsze i wszędzie

Jednym ze sposobów na ograniczenie nomofobii jest wybór odpowiedniego urządzenia. Współcześni, zawsze połączeni z siecią i pracujący wielozadaniowo użytkownicy oczekują długiej żywotności baterii, która pozwoli im zachować łączność i wydajnie pracować w drodze. Choć poszukują coraz bardziej przenośnych urządzeń, potrzebują też laptopa o takim formacie, który pomieści pełnowymiarową klawiaturę do pisania długich raportów czy tworzenia prezentacji.

Najnowszy, zawsze połączony z siecią konwertowalny laptop „2 w ”1 Lenovo — Yoga C630 WOS (Windows® on Snapdragon™) — oferuje mobilną łączność i długi czas działania baterii, czyli mobilność smartfona z wydajnością laptopa.

Jako pierwsze urządzenie z platformą Qualcomm® Snapdragon 850 Mobile Compute Platform, Yoga C630 WOS ma wbudowaną łączność 4,5G LTE Advanced Pro5, która zapobiega utracie sieci podczas przesyłania pliku w drodze z domu do kawiarni i na kolejne spotkanie. Dzięki niej użytkownicy nie muszą być zdani na niezabezpieczone publiczne sieci Wi-Fi ani konfigurować hotspotów w telefonie.

 

"Lenovo

 

 

Yoga C630 WOS jest o 30% wydajniejszy od poprzednich urządzeń Windows on Snapdragon6 i działa bezpieczniej oraz sprawniej z systemem Windows 10 w trybie S. Ma też opcjonalne pióro cyfrowe Lenovo Pen, które z funkcją Windows Ink™ umożliwia naturalne pisanie notatek i rysowanie jak na papierze.

Bateria na cały dzień i noc7

Co jeszcze może uleczyć nomofobię? Na przykład ponad 25 godziny odtwarzania wideo z dysku lokalnego po jednym naładowaniu komputera Yoga C630 WOS7 . Wystarczy to do obejrzenia całego sezonu ulubionego serialu bez noszenia ze sobą ładowarki i poszukiwania gniazdka.

Dłuższa żywotność baterii wcale nie oznacza, że Yoga C630 WOS jest głośny i toporny. Wręcz przeciwnie — ma smukłą konstrukcję o grubości zaledwie 12,5 mm i waży jedyne 1,2 kg, a ponieważ jest chłodzony bez wentylatorów, to działa bezgłośnie. Przyjemnie też popatrzeć na jego subtelną i elegancką obudowę z polerowanego aluminium oraz ekran dotykowy IPS Full HD o przekątnej 13,3 cala, który cieszy wzrok żywymi kolorami podczas pracy i rozrywki.

Choć nomofobia zatacza coraz szersze kręgi, Yoga C630 WOS uśmierza jej objawy i zapobiega jej atakom.

 

W regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu model Yoga C630 WOS będzie dostępny w cenie od 999 EUR (z VAT) od listopada 2018 w witrynie www.lenovo.com oraz w wybranych sklepach8, a ponadto będzie kompatybilny z sieciami wybranych operatorów lokalnych (ceny mogą zależeć od rynku)5.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Pierwszy na świecie benchmark dużych modeli językowych AI. Wiesz, co wybrać!

Salesforce wprowadził pierwszy na świecie benchmark LLM, który ma pomóc firmom w ocenie sz…