Home Maszyneria Drukarki HP z funkcją ePrint z usługą Google Cloud Print

Drukarki HP z funkcją ePrint z usługą Google Cloud Print

0
0
135

Gama drukarek HP podłączonych do sieci i przystosowanych do działania w chmurze, przeznaczonych do domu i biura, jako pierwsza współpracuje z usługą Google Cloud Print bez dodatkowej konfiguracji.

Połączenie Google Cloud Print oraz drukarek HP ePrint sprawia, że druk z dowolnej aplikacji webowej, mobilnej lub tradycyjnej, zgodnej z Google Cloud Print, jest bardziej intuicyjny, przystępny i użyteczny. Wyeliminowano konieczność stosowania sterownika bądź łączenia komputera z drukarką. Aplikacje, które są obecnie zgodne z Google Cloud Print, to m.in. Gmail for Mobile, Google Docs for Mobile i Chrome OS, a wkrótce do listy dołączą produkty zewnętrznych firm.

Użytkownicy muszą tylko dodać do konta Google unikalny adres email  drukarki HP Photosmart, Officejet lub LaserJet Pro z funkcją ePrint. Pozwala to w prosty i bezpieczny sposób drukować z aplikacji Google do wybranych urządzeń HP.

 „Cały proces bezprzewodowego drukowania z wykorzystaniem technologii HP ePrint jest przy tym bardzo bezpieczny. Chronią go najnowsze filtry anyspamowe i programy antywirusowe.” – zaznaczył Paweł Polok, Dyrektor Generalny Działu Druku i Przetwarzania Obrazu (IPG) w HP Polska. „Ponadto każdy użytkownik może stworzyć przez internetowe centrum zarządzania HP ePrint Center listę bezpiecznych nadawców, czyli adresów e-mail, od których tylko i wyłącznie drukarka HP będzie akceptowała wiadomości do druku. W przypadku jakiegokolwiek podejrzenia o nieprawidłowość możemy z miejsca anulować dany wydruk albo wygenerować za pośrednictwem wspomnianego serwisu nowy unikalny adres e-mail drukarki”.

   Tak proste i bezpieczne rozwiązanie procentuje wymiernymi korzyściami. Zaczynając od mamy, która chce wydrukować rysunek syna z iPada, a kończąc na dyrektorze, który jadąc pociągiem wysyła prezentację z telefonu Blackberry, aby wydrukować ją i odebrać w biurze. Usługa HP ePrint umożliwia użytkownikom drukowanie z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Pełna lista drukarek HP zgodnych z Google Cloud Print i więcej informacji o funkcji HP ePrint 

 


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…