Home Biznes Jak drukować nowocześnie?

Jak drukować nowocześnie?

0
0
323

Proces drukowania to nie tylko urządzenia. Drukarki są oczywiście ważne, ale dzisiaj daleko ważniejszy staje się dostęp do technologii i sama komunikacja z urządzeniami. W dobie wirtualizacji na znaczeniu zyskuje chmura, którą HP uczynił odpowiedzialną za przechowywanie drukowanych treści i komunikację.

„Drukuj” z Barcelony do Hong Kongu 

Dzisiaj oczywistością staje się komenda „drukuj” na trasie pomiędzy Europą a Chinami. Dzieje się tak, dlatego, że magazynowaniem treści zajęła się chmura, czyli cloud computing. Stąd w przypadku, coraz powszechniejszej globalnie, pracy rozproszonej, można obrabiać obrazy, rysunki techniczne czy dowolne treści do drukowania – w chmurze. Poprzez chmurę można wydać dyspozycję drukowania na dowolnej trasie i w dowolnym momencie. Oznacza to, że np. poprawiony projekt architektoniczny w Barcelonie zostanie wydrukowany w biurze chińskiego konsultanta w Hong Kongu i będzie na niego czekał, gdy architekci w Europie będą już spali. Oznacza to też, że dyspozycja drukowania może w istocie pójść na dowolną drukarkę w dowolnym miejscu świata.  Oszczędności i korzyści dla przedsiębiorców będą spowodowane faktycznym drukowaniem w miejscu przeznaczenia oraz mniejsza liczba urządzeń. Można spróbować wyobrazić sobie również usługi drukowania tak jak to ma miejsce z ksero. Wszystko dzięki komunikacji: dysponent – drukarka.""

3 modele komunikacji druku

Z pozycji: ile drukarek, gdzie i jak drukować przeszliśmy z HP, na pozycję: jak komunikować się z urządzeniami.  HP daje użytkownikowi 3 drogi:

  • ePrint Wireless Direct Printing: komunikacja pomiędzy urządzeniem z zawartą na nim treścią a drukarką nie potrzebuje sieci ani Internetu; jest ustanowiona przez dowolne Wi-Fi jako peer-to-peer
  • AirPrint skierowany jest do korzystających z technologii Apple’a. Przy wykorzystaniu iOS 4.2 lub nowszych wersji wysyłamy na drukarkę przy pomocy programu z półki Apps (Apps: ePrint). Warunkiem jest zidentyfikowanie i faktyczna dostępność drukarki, którą wybieramy z naszego iPhone’a, iPada lub iPoda Touch
  • ePrint  jest najprostszym  drukowaniem wirtualnym. Wystarczy wysłać na adres drukarki email z załącznikiem, aby w sposób prosty dokonać wydruku.

Po sprawdzeniu okazuje się, ze wszystkie 3 drogi działają podobnie, chociaż osobiście preferuję tę dla posiadaczy diwajsów z Cupertino.  Wykorzystując wszystkie 3 sposoby driverów nie potrzeba żadnych. To istotna, choć nie jedyna przewaga. Najważniejszą jest sama komunikacja, która uznajemy za rewolucyjną. Przykładem modelu urządzenia, które ma wszystkie 3 sposoby na pokładzie jest HP LaserJet Pro 1217 nfw.

Druk cyfrowy na skalę przemysłową  

HP przygotował również największą drukarkę cyfrową w Europie: HP T300. Tutaj druk oznacza faktycznie czynności drukarni wielkonakładowej z tą różnicą, że inwestycja zwraca się wielokrotnie szybciej (3 lata) ni ż off-set. Druk cyfrowy jest tańszy i szybszy w przygotowaniu niż technologia tradycyjna.

Program cyfryzacji Bletchley Park

Jedną z interesujących aktywności HP jest pokazanych prasie w Dublinie jest program cyfryzacji zasobów wywiadu UK zgromadzonych w  Bletchley Park. Nazywane przez Brytyjczyków Narodowym Centrum Szyfrów, udostępnia obecnie zasoby zwolnione ustawowo z tajemnicy państwowej z okresu ostatniej wojny. HP dostarcza technologii do przeprowadzenia czasochłonnego procesu digitalizacji zasobów.

Bletchley Park nie mógłby powstać gdyby nie wkład Polski polegający na dostarczeniu w czasie wojny, niemieckiej rozkodowanej maszyny szyfrującej Enigma. Sama maszyna, a właściwie wykonany przez Polski wywiad fałszywy egzemplarz na nic by się nie zdała. Jak powszechnie wiadomo, już w latach 30-tychpolscy kryptolodzy (Rejewski, Różycki i Zygalski 1932) złamali szyfr główny Niemiec.  Tu jest, więc źródło wojennych sukcesów wywiadu brytyjskiego. Efekty prac Polaków będą dostępne szerzej dzięki programowi cyfryzacji umożliwiającej szeroki dostęp do archiwów w Bletchley Park.  


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…