Home Analizy Dwie trzecie przedsiębiorstw źle testuje aplikacje mobilne

Dwie trzecie przedsiębiorstw źle testuje aplikacje mobilne

0
0
82

Organizacje przeprowadzające mobilne testy jakości (QA), są głównie skoncentrowane na wydajności (64 procent) i funkcjonalności (48 procent), 18 procent na bezpieczeństwie. Co gorsza, wydaje się, że organizacje wykonujące testy nie potrafią zaadresować nowych wyzwań coraz bardziej zcyfryzowanego środowiska, ponieważ nie posiadają odpowiednich zasobów, narzędzi i metod. Dodatkowo zdolność do efektywnego przeprowadzania testów aplikacji nigdy nie była tak ważna dla reputacji i działalności firm.

  • Raport ujawnia, że w większości firm (51 procent) testowanie pozostaje funkcją wewnętrzną.
  • Tylko 13 procent korzysta z usług zewnętrznego dostawcy. Niestety organizacje, które prowadzą testy samodzielnie, nie dysponują zasobami, które są przygotowane do korzystania z nowych technologii.
  • Raport ujawnia brak zaufania firm do swoich zdolności zapewnienia jakości oprogramowania, a ponad połowa respondentów (59 procent) wiedzę swoich wewnętrznych zespołów dotyczącą najnowszych narzędzi i technologii testowania ocenia zaledwie jako przeciętną. 
  • Dwie trzecie respondentów przyznaje, że nie ma odpowiednich narzędzi do testowania aplikacji mobilnych, a jedna trzecia, że nie ma właściwych metodologii i procesów (34 procent) a także koniecznej wiedzy (29 procent).

Sprawdzone i niezawodne aplikacje stały się krytyczne dla działalności wielu organizacji. W tej sytuacji rozbrzmiewa brak zaufania większości firm do swoich zdolności w zakresie monitorowania i testowania jakości oprogramowania – Michel de Meijer, Global Service Line Testing Lead,Capgemini Group. Firmy działające globalnie muszą zapewnić stały dostęp do różnego typu urządzeń mobilnych, w każdym miejscu i o każdej porze, często tysiącom pracowników i niekiedy milionom klientów. Zespoły zapewnienia jakości muszą poważnie zastanowić się nad zintegrowanymi strategiami testowania, obejmującymi tradycyjne i mobilne aplikacje, aby sprostać wymaganiom użytkowników.”

  • Raport podkreśla też wpływ przetwarzania w chmurze na testowanie i zapewnienie jakości. Prawie ćwierć aplikacji (22 procent) firm objętych badaniem, jest utrzymywane w chmurze, a do roku 2015 spodziewany jest wzrost do jednej trzeciej (32 procent). W rezultacie, testowanie w chmurze znacząco się rozwinie wraz ze zwiększonym przekonaniem specjalistów ds. jakości do korzystania z chmury jako platformy testowania.
  • Raport podaje, że ponad 28 procent testów odbywa się w środowisku chmury i prognozuje wzrost do 29 procent w 2015r.
  • Tylko 4 procent firm deklaruje, że nie będzie przeprowadzać testów w chmurze w ciągu kolejnych trzech lat, w porównaniu z 31 procentami dwa lata temu. To oznacza, że spodziewane korzyści testowania w chmurze zdecydowanie przeważają nad minusami.
  • Raport pokazuje też, że ponieważ firmy dążą do obniżenia kosztów i skrócenia czasu wprowadzenia produktów na rynek, ponad dwie piąte (42 procent) budżetów przeznaczonych na zapewnienie jakości wzrosła w ostatnim roku, a tylko 11 procent budżetów zmalało.
  • Większość respondentów (53 procent) oczekuje też wzrostu ich budżetów do roku 2015, a tylko jedna piąta (18 procent) spodziewa się obniżenia. Jako, że organizacje dążą do centralizacji i konsolidacji procesów zapewnienia jakości celem dalszych redukcji kosztów i efektywności, raport wskazuje jako znaczący trend inwestowania w Centra Doskonałości Testów – (TCOE). Podczas gdy obecnie tylko 6 procent posiada takie centra, stanowi to jednak 50 procentowy wzrost w stosunku do roku 2011. Prawie dwie trzecie firm (60 procent) obecnie planuje lub tworzy takie centra upatrując w nich sposobu zapewnienia przewagi konkurencyjnej.

„Organizacje muszą odpowiednio zbilansować ograniczone zasoby z innowacjami, jeśli stawiają na rozwój biznesu i odróżnienie się od konkurencji. – dodaje Matthew Moran, vice president, Hybrid IT and Cloud, Product Marketing, Software, HP. Z pomocą HP firmy mogą uaktualnić i zoptymalizować zasoby do testów i operacje tak, aby obniżyć koszty, przyśpieszyć czas wprowadzania produktów na rynek oraz poprawić jakość usług, wszystko dzięki korzystaniu z nowych modeli dostarczania usług jak: technologie mobilne, społecznościowe i chmura.”

Raport dostępny jest na stronie:

www.capgemini.com/insights-and-resources/by-publication/world-quality-report-2012–2013/


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Telewizor, smartfon, pecet. W ten sposób Polacy spędzą najbliższe Święta

Wielkanoc będzie leniwa – wynika z badania online, przeprowadzonego przez firmę Komputroni…