Home Maszyneria Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon marki OPPO

Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon marki OPPO

0
0
135

Find N2 Flip będzie pierwszym smartfonem od OPPO, który zadebiutuje na międzynarodowym rynku. Nie jest to jednak pierwszy składany smartfon marki. Wcześniej OPPO udostępniło jedynie w Chinach smartfony Find N oraz Find N2, które z ogromnym sukcesem sprzedały się na tamtym rynku.

OPPO Find N2 Flip – Wydajność, elegancja i prostota

Smartfon OPPO Find N2 Flip, dzięki dużemu i funkcjonalnemu ekranowi pokazuje, czego klienci mogą oczekiwać od małych, składanych smartfonów. W połączeniu z niewielką wagą, niewielkim rozmiarem oraz możliwościami zewnętrznego ekranu smartfon jest bardzo funkcjonalnym narzędziem fotograficznym. Zewnętrzny ekran pozwala na obsługę do sześciu widżetów jednocześnie i innych zadań bez potrzeby otwierania urządzenia.
Wyposażony w topowe podzespoły m.in. zaplecze fotograficzne z matrycą Sony IMX890, układ MediaTek Dimensity 9000+, łączność 5G dual SIM oraz najlepsze w swoim segmencie szybkie ładowanie SUPERVOOC​, OPPO Find N2 Flip ma wyznaczać nowy standard dla branży smartfonów oraz pionowo składanych telefonów.

Ekran zewnętrzny – największy w kategorii

Ekran zewnętrzny o przekątnej 3,26-calowy w OPPO Find N2 Flip jest największym w tego typu składanych smartfonach obecnie dostępnych na rynku. Większy rozmiar ułatwia korzystanie z telefonu na co dzień. Pionowa orientacja ekranu zewnętrznego umożliwia wyświetlanie aż sześciu powiadomień w jednym widoku, co jest przełomem w branży. Użytkownik może m.in. szybko odpowiadać na wiadomości w popularnych aplikacjach typu Messenger, przełączać ustawienia, nagrywać notatki głosowe czy odbierać połączenia – wszystko to bez konieczności otwierania telefonu. Mimo tak dużych rozmiarów producentowi udało się zachować minimalistyczny wygląd zewnętrznej obudowy.
Oprogramowanie w Find N2 Flip umożliwia dostosowanie ekranu zewnętrznego na wiele interaktywnych sposobów, dzięki czemu użytkownicy mogą personalizować jego wygląd. Na przykład, miłośnicy zwierząt mogą wybrać ptaka, kota, psa, chomika lub królika, który będzie się pojawiał za każdym razem, gdy ekran zostanie wybudzony. Jako tapetę można ustawić również GIF czy zapętlić ulubione memy. Dodatkową opcją są również Bitmoji, które można ustawić jako AOD (Always On Display). Oprócz Bitmoji, AOD wyświetla również najważniejsze informacje takie jak: godzina, data, poziom baterii i powiadomienia.
Inżynierowie OPPO skupili się na tym, aby wkomponować ekran zewnętrzy w design telefonu. W efekcie tylny panel OPPO Find N2 Flip pełni rolę tła, na którym umieszczono 3,26-calowy ekran zewnętrzny. Główny ekran AMOLED ma 6,8 cala i kinowe proporcje 21:9 oraz odświeżanie 120 Hz. Dobrą widoczność na dworze zapewnia powłoka antyrefleksyjna oraz jasność do 1600 nitów.
Dzięki polerowanym aluminiowym bokom, szklanej powłoce odpornej na odciski palców i unikalnemu mikrotrawionemu wzorowi fal na zawiasie smartfon ma minimalistyczny design a jednocześnie dobrze leży w dłoni. Jest dostępny w dwóch kolorach: Gwiezdny Czarny (Astral Black) i Księżycowy Fiolet (Moonlight Purple).
Waga smartfona to zaledwie 191 g, a grubość to 7,45 mm, co sprawia, że jest bardzo cienki i lekki. Dzięki specjalnym mikrołukom i szklanej zewnętrznej powłoce zarówno zamknięty, jak i otwarty bardzo dobrze leży w dłoni.

Zaplecze fotograficzne

Główny obiektyw w telefonie Find N2 Flip o rozdzielczości 50 MP z matrycą Sony IMX890 i przysłoną f/1.8, zapewnia doskonałą jakość zdjęć. Dodatkowo, dzięki największemu ekranowi zewnętrznemu spośród wszystkich składanych pionowo smartfonów, model OPPO gwarantuje doskonały podgląd podczas wykonywania selfie, a opcja Podwójny Podgląd umożliwia także podejrzenie zdjęć czy filmów na ekranie podczas wykonywania zdjęć głównym aparatem.
Co więcej, ekran zewnętrzny o proporcjach 17:9 ma taką samą orientację pionową, jak czujnik aparatu, dzięki czemu możliwe jest zachowanie pełnej szczegółowości zdjęć, a ich przycinanie zostało ograniczone do minimum.
Druga generacja autorskiego elastycznego zawiasu (eng. Flexion Hinge) pozwala z kolei na swobodne korzystanie z Find N2 Flip pod dowolnym kątem rozłożenia smartfona w zakresie 45-110 stopni, a także sprawia, że konstrukcja smartfona działa jak statyw. Dzięki trybowi FlexForm możliwe jest bowiem korzystanie z aparatu bez użycia rąk. Wystarczy otworzyć częściowo telefon, ustawić na dowolnej, płaskiej powierzchni, a następnie uruchomić spust migawki gestem otwartej dłoni. W ten sposób bez trudu powstaną doskonałej jakości zdjęcia, w tym selfie (32 MP). Tryb FlexForm został także zoptymalizowany pod kątem aplikacji do wideo rozmów. Połączenie matrycy Sony IMX709, szerokokątnego obiektywu oraz dobrego autofokusa pozwala na wygodne prowadzenie spotkań przy użyciu WhatsApp czy Zoom, bez konieczności trzymania smartfona w dłoni.
Zdjęcia zrobione w trybie FlexForm.

Find N2 Flip powstał we współpracy z legendarnym producentem aparatów fotograficznych – marką Hasselblad – dzięki czemu smartfon oddaje kolory wyjątkowo wiernie, posiada także wysokiej jakości tryb profesjonalny, a unikalna opcja XPAN pozwala na robienie zdjęć w formacie kinowych panoram.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Technologie cloud-native zyskują na popularności. Jakie korzyści dają i w jakich sektorach są wykorzystywane?

Badania pokazują, że technologie chmurowe i konteneryzacja mają coraz większe znaczenie dl…