Home Maszyneria Hewlett Packard stawia na biznes

Hewlett Packard stawia na biznes

0
0
174

Spółka HP Inc. powstała w listopadzie 2015 roku na skutek podziału firmy HP na dwa niezależne, wyspecjalizowane podmioty – HP Inc. oraz Hewlett-Packard Enterprise. Firma koncentruje się na produkcji drukarek i sprzętu komputerowego (smartfony, tablety, urządzenia 3w1). Co ciekawe polski oddział nowopowstałej firmy wystartował już w sierpniu 2015 r.

Inauguracji „nowej” firmy towarzyszył debiut ponad 15 nowych modeli drukarek PageWide, OfficeJet Pro i LaserJet:

 • Nowa linia drukarek HP PageWide, która oferuje profesjonalną jakość koloru, najniższy koszt eksploatacji , większą szybkość , największą wydajność energetyczną  oraz najlepsze na świecie systemy zabezpieczeń  i opcje zarządzania w swojej klasie;
 • Nowe drukarki HP OfficeJet Pro, które idealnie odpowiadają na potrzeby małych i średnich firm – są przystępne cenowo, zapewniają profesjonalną jakość koloru oraz dużą wydajność;
 • Nowe drukarki LaserJet o doskonałej wydajności lasera, drukarskiej jakości koloru oraz najlepszej cenie drukowania czarno-białego;

HP PageWide – rewolucja w druku atramentowym

HP PageWide to technologia bazująca na stałej głowicy drukującej wyposażonej w ponad 42000 dysz drukujących rozmieszczonych na całej powierzchni druku. Dzięki takiemu rozwiązaniu drukarki spod znaku HP PageWide są w stanie drukować z prędkością do 75 stron na minutę, przy wydajności 15000 stron miesięcznie. Według zapewnień przedstawicieli firmy pojawienie się drukarek ze stałą głowicą drukującą można porównać do samochodów hybrydowych. Dzięki małej ilości części ruchomych, niskiemu zużyciu energii (10 razy mniejsze niż w przypadku drukarek laserowych) i tanim materiałom eksploatacyjnym są ciekawą i bardzo atrakcyjną propozycją dla firm. Warto dodać, że HP gwarantuje trwałość druku na 50 lat.

"hp

Nowe drukarki biznesowe HP PageWide obejmują:

Seria HP PageWide Enterprise Color obejmuje HP PageWide Enterprise Color 556 sfp oraz HP PageWide Enterprise Color MFP 586. Te drukarki zostały zaprojektowane do pracy w grupach obejmujących do 15 użytkowników, w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.  Drukarka HP PageWide Enterprise Color MFP 556 będzie dostępna w połowie kwietnia, ceny będą zaczynać się o 727 euro. Drukarka HP PageWide Enterprise Color MFP 586 będzie dostępna w połowie kwietnia, ceny będą zaczynać się o 1922 euro.

Seria HP PageWide Pro 500 obejmje HP PageWide Managed P57750dw MFP oraz HP PageWide Managed P55250dw sfp. Te drukarki zostały zaprojektowane do pracy w grupach drukujących do 6000 stron miesięcznie, o prędkości drukowania do 75 stron na minutę.  Seria PageWide 500 będzie dostępna w marcu, jako część kontraktów Managed Print Services.

Seria HP PageWide Pro 400 obejmuje HP PageWide Pro 452dw printer oraz HP PageWide Pro MFP 477dw. Te drukarki zostały zaprojektowane dla małych i średnich przedsiębiorstw do pracy w grupach drukujących do 4500 stron miesięcznie, o prędkości drukowania do 55 stron na minutę.  Seria PageWide 400 będzie dostępna w marcu, ceny będą zaczynać się od 399 euro.

Seria HP PageWide 300 obejmuje HP PageWide 352dw sfp oraz HP PageWide MFP 377dw. Te drukarki zostały zaprojektowane dla małych przedsiębiorstw do pracy w grupach drukujących do 3000 stron miesięcznie, o prędkości drukowania do 45 stron na minutę.

Nowości w rodzinach HP OfficeJet Pro oraz LaserJet Pro

Porftolio biznesowych drukarek HP obejmuje też drukarki HP OfficeJet Pro oraz HP LaserJet, które poszerzają zakres opcji dostępnych dla klientów.

W ciągu ostatnich 10 lat firma HP stworzyła i utrwaliła na rynku profesjonalną jakość drukowania atramentowego oferowaną małym i średnim przedsiębiorstwom, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów nawet do 50% za stronę w porównaniu do drukarek laserowych . Seria HP OfficeJet Pro 8000 została wyposażona w rewolucyjną technologię HP Print Forward Design – najwyższa produktywność i prędkość drukowania dwustronnego i skanowania, podawanie papieru jak w drukarkach laserowych oraz możliwość oszczędności przestrzeni biurowej. Drukarki te są łatwiejsze w obsłudze i posiadają lepsze zabezpieczenia. Zapewniają również bezproblemowe drukowanie mobilne .

Rodzina HP LaserJet zapewnia klientom drukarską jakość, dużą prędkość oraz najlepszą cenę drukowania czarno-białego. Nowe produkty HP LaserJet zawierają wkłady Original HP Toner z technologią JetIntelligence, która zapewnia najwyższą jakość drukowania laserowego, sprawne i szybkie opcje, które umożliwiają klientom zwiększenie tempa pracy.

"office

Nowe drukarki OfficeJet Pro obejmują:

 • Drukarka HP OfficeJet Pro 8210 zapewnia profesjonalną jakość drukowania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów nawet do 50% za stronę w porównaniu do drukarek laserowych.  Drukarki HP OfficeJet Pro 8720/8725/8730 All-in-One zostały wyposażone w rewolucyjną technologię HP Print Forward Design – najwyższa produktywność i prędkość drukowania dwustronnego i skanowania, podawanie papieru jak w drukarkach laserowych oraz rozwiązania umożliwiające oszczędność przestrzeni biurowej. Drukarki HP OfficeJet Pro 8730 All-in-One i HP OfficeJet Pro 8210 charakteryzują się ulepszonymi opcjami zarządzania i zabezpieczeń (np. PCL5 and PCL6).
 • Drukarki HP OfficeJet Pro 6960/6970 All-in-One zapewniają profesjonalną jakość drukowania dla mikroprzedsiębiorstw o kosztach obniżonych o ponad połowę w porównaniu do kosztów drukowania laserowego.

Nowe drukarki HP LaserJet obejmują:

 • HP LaserJet Pro M501 to jednofunkcyjna kolorowa drukarka dla małych i średnich przedsiębiorstw lub grup drukujących do 6000 stron miesięcznie. Oferuje najlepsze wyniki w swojej klasie, włączając najszybsze drukowanie pierwszej strony z trybu gotowości i uśpienia oraz najniższą konsumpcję energii w porównaniu do konkurencji. Seria HP LaserJet Pro M501 będzie dostępna w kwietniu, ceny będą zaczynać się od 490 euro.
 • HP Color LaserJet Pro MFP M377dw to wielofunkcyjna kolorowa drukarka dla małych i średnich przedsiębiorstw lub grup drukujących do 4000 stron miesięcznie wymagających profesjonalnej jakości druku w kolorze. Kompaktowe kolorowe urządzenie wielofunkcyjne 3 w 1 oferuje najlepszą wydajność, w tym najszybsze drukowanie pierwszej strony z trybu uśpienia, nasze najszybsze drukowanie dwustronne przy najniższym całkowitym zużyciu energii  w porównaniu do głównych konkurentów. Seria HP LaserJet Pro M377 będzie dostępna w kwietniu, ceny będą zaczynać się od 399 euro.

Zabezpieczenia dzięki Secure Managed Print Services

Wypełnienie luki w zabezpieczeniach druku pozostaje dla HP priorytetem. Z tego powodu HP wprowadza nowe usługi zarządzania drukiem (MPS) – HP Secure Managed Print Services. Ta rozszerzona usługa odzwierciedla wnikliwe podejście HP do dostarczenia kompleksowej ochrony urządzeń, danych i dokumentów , dostępnej już dziś. HP Secure MPS pomaga klientom zabezpieczać środowisko drukowania wykorzystując najmocniejsze dostępne zabezpieczenia na rynku oraz utrzymać bezpieczeństwo, odpowiadając na rosnące potrzeby w zakresie zagrożeń oraz wymagań zgodności.

Zaawansowana ochrona HP Secure MPS obejmuje:

 • Najbezpieczniejsze drukarki na świecie  z opcją samonaprawy
 • Oprogramowanie zabezpieczające HP JetAdvantage, które wykrywa zagrożenia, chroni, monitoruje oraz zarządza drukarkami
 • Szyfrowanie danych, aby lepiej chronić dane poufne
 • Raportowanie danych dla potrzeb audytu regulacyjnego i zgodności
 • Ekspertyza bezpieczeństwa w celu opracowania pełnego planu ochrony druku.

Firma HP zaktualizowała również oprogramowanie HP JetAdvantage Security Manager, rozwiązanie służące ochronie drukarek w zakresie zgodności oparte na specjalnej polityce , które umożliwia wgląd w aktualizacje oprogramowania sprzętowego w ramach sprzętu HP. Dzięki tej opcji klienci wiedzą, które drukarki są chronione przez zaawansowane zabezpieczenia HP, do których zaliczają się: ochrona systemu BIOS HP Sure Start, whitelisting i system wykrywania włamań w czasie pracy. Dodatkowo, drukarki HP Enterprise mogą być monitorowane pod kątem złośliwej aktywności przez narzędzie SIEM (Informacje dotyczące bezpieczeństwa i monitorowania zdarzeń, ang. Security Information and event monitoring) o nazwie Splunk.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…