Home Na czasie HP ma nową strategię biznesową

HP ma nową strategię biznesową

0
0
122

Jacek Żurowski, prezes zarządu spółki HP Inc Polska Sp. z o.o. zaprezentował filozofię nowej organizacji, która ma być zbudowana wokół koncepcji „keep reinventing”. Oznacza to, że nadrzędnym celem firmy jest tworzenie technologii, która zadziwia, zachwyca, ale przede wszystkim sprawia, że żyje się lepiej – wszystkim i w każdej dziedzinie.

HP Inc  zamierza być wiodącym dostawcą komputerów osobistych i urządzeń drukujących, skupiającym się na rozwoju nowych technologii i wyjątkowo innowacyjnych rozwiązań. Planuje pełnić rolę lidera rynkowego, który będzie wyznaczać nowe trendy i kierunki rozwoju dla całej branży druku i urządzeń osobistych. Polski oddział firmy został podzielony na trzy główne obszary. Działem Print & Solutions będzie zarządzał Maciej Deka, działem Personal Computing Marcin Wesołowski, a liderem kanału partnerskiego został Krzysztof Męczkowski.

Kluczową rolę w działalności HP Inc będą pełnić relacje biznesowe z partnerami. Konsekwencją tego podejścia było wyróżnienie partnerów firmy statuetkami HP Partner Excellence Award. Nagrodę dla najlepszego dystrybutora w 2015 roku otrzymała firma AB S.A. Wśród nagrodzonych partnerów retailowych znalazły się firmy Euro-Net, za najlepszy wynik w kategorii komputery konsumenckie, Media Saturn Holding Polska – w kategorii akcesoria konsumenckie oraz MEDIAEXPERT TERG – w kategorii drukarki.  

Z kolei w kategorii partnerów biznesowych nagrodzono NTT SYSTEM – za najlepszy wynik w kategorii notebooki biznesowe, INTACTO – w kategorii stacje robocze, INTEGART
– w kategorii urządzenia drukujące i plotery, AUTOMATYKA BIUROWA i Sietom
– w kategorii materiały eksploatacyjne. Firma P.P.H.U. PIOMAR zwyciężyła aż w dwóch kategoriach – komputery stacjonarne dla biznesu oraz usługi serwisowe.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…