Home Maszyneria Huawei pobił rekord w teście wydajności SPC-1

Huawei pobił rekord w teście wydajności SPC-1

0
0
143

OceanStor Dorado18000 V3 to najbardziej zaawansowany dostępny na rynku system pamięci z serii Huawei OceanStor Dorado. System ten zaprojektowany został pod kątem najbardziej wymagających wydajnościowo krytycznych aplikacji biznesowych. Wykorzystuje najnowszą platformę procesorową Intel Purley wspieraną przez inteligentne układy sprzętowe Huawei oraz dedykowane inteligentne algorytmy programowe Huawei FlashLink. Niezależnie od działania dodatkowych funkcji, takich jak bieżąca deduplikacja, bieżąca kompresja i system kopii migawkowych, Dorado V3 jest w stanie dostarczać wymaganą wydajność utrzymując jednocześnie opóźnienie na stabilnym poziomie rzędu 0,5 milisekundy. Ponadto system jest w stanie zapewnić bardzo wysoką dostępność na poziomie 99,9999 procent dzięki autorskiemu rozwiązaniu Huawei umożliwiającemu pracę macierzy w trybie aktywny-aktywny pomiędzy dwoma ośrodkami przetwarzania danych.

– Pamięć typu all-flash wymaga kompleksowej, dedykowanej architektury, w tym optymalizacji mocy obliczeniowej kontrolerów i procesorów od strony sprzętowej, ale także programowych algorytmów adaptacyjnych pamięci podręcznej, optymalizacji transmisji danych i algorytmów zarządzania dyskami SSD. Bez tych elementów pełna integracja oprogramowania i sprzętu nie wchodzi w rachubę – tłumaczy Mirosław Chmiel, IT Product Manager z Huawei Enterprise Polska.

OceanStor Dorado18000 V3 deduplikuje i kompresuje dane w trakcie ich zapisywania, aby zapewnić współczynnik redukcji wynoszący średnio 5:1. Funkcje te ograniczają wydatki operacyjne o 75%, a jednocześnie nadal umożliwiają systemowi osiągnięcie najwyższej wydajności wśród wszystkich pamięci opartych wyłącznie na układach flash obecnie dostępnych na rynku.

Huawei nieustannie pracuje nad podniesieniem wydajności i niezawodności pamięci masowej, aby spełnić rosnące potrzeby małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w zakresie usprawnienia środowisk aplikacyjnych. Pamięć masowa Huawei bierze udział w testach SPC-1 już od roku 2010. OceanStor Dorado18000 V3 to najnowsze urządzenie Huawei, które wyprzedza konkurencję, demonstrując w standardowym teście zalety autorskiej technologii flash. Osiągnięcia te odzwierciedlają ogromne zaangażowanie firmy w dostarczanie najlepszych w branży pamięci, których głównych celem jest optymalizacja oraz podniesienie wydajności pracy aplikacji i systemów naszych klientów.

– Huawei już 7 lat temu przewidział ogromny potencjał, jaki niosą ze sobą pamięci flash. Wypuściliśmy wtedy pierwszą generację produktów opartych wyłącznie o pamięć flash. Dzięki temu Huawei mógł gromadzić bogate doświadczenie i możliwości rynkowe w tym zakresie. OceanStor Dorado V3 jest więc dojrzałym produktem, odpowiadającym na rynkowe zapotrzebowanie na najbardziej krytyczne i wygórowane wymagania wydajnościowe, który jednocześnie przyśpiesza krytyczne aplikacje biznesowe naszych klientów bez uszczerbku na wydajności i niezawodności w przetwarzaniu danych – podsumowuje Mirosław Chmiel.

Obecnie Huawei jest jedynym dostawcą w branży, który dostarcza samodzielnie opracowane systemy pamięci masowej, w tym kontrolery wraz z dyskami SSD, a także jest w stanie przeprowadzić dogłębną (end-to-end) optymalizację. Opierając się na kompleksowych produktach i rozwiązaniach dostarczanych przez Huawei, klienci mogą z łatwością w pełni wykorzystywać  możliwości przetwarzania danych dzięki rewolucji w technologii flash.

Pamięć masowa Huawei jest używana przez ponad 8000 klientów w ponad 150 krajach na całym świecie. Według raportu Gartnera[1], Huawei zajmuje 4. pozycję na świecie pod względem ilości pamięci dostarczonych w pierwszej połowie 2018 r.[1] Market Share: External Storage Systems, All Countries, 2Q18 Update, 9 października 2018 r. Link

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Innowacyjna bankowość spółdzielcza. Czy banki nadążają za trendami technologicznymi?

Z badania pt. „European Retail Banking Radar” przeprowadzonego przez Kearney wynika, że 37…