Home Maszyneria Huawei WiFi Mesh 7, nowy router do dużych przestrzeni

Huawei WiFi Mesh 7, nowy router do dużych przestrzeni

0
0
755

Huawei wprowadził do sprzedaży w Polsce nowy system routerów dedykowany gospodarstwom domowym, a także biurom, w których do internetu podłączonych jest nawet 250 urządzeń. Huawei WiFi Mesh 7, złożony z dwóch satelitów, zapewnia stabilny transfer danych z prędkością dochodzącą do 6600 Mb/s i może objąć zasięgiem nawet 550 m² przestrzeni. Dostępny jest już teraz w rekomendowanej cenie detalicznej 1 899 zł. Drugi model – z pojedynczym routerem – wejdzie do sprzedaży w ostatnim tygodniu grudnia za 1 099 zł.

Router Huawei WiFi Mesh 7 można kupić w sklepie internetowym huawei.pl, w sklepie Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia oraz w sklepach RTV Euro AGD, Media Expert i Neonet. Oferta może różnić się w zależności od partnerów – szczegóły dostępne są w sklepach.

Stabilne i szybkie połączenie na dużej powierzchni

Huawei WiFi Mesh 7 to nowy router, który może obsługiwać nawet 250 podłączonych do sieci urządzeń. Router zapewnia zasięg sieci bezprzewodowej na przestrzeni 230 m² w przypadku jednego satelity, a w przypadku systemu złożonego z dwóch satelitów – nawet 550 m². Dzięki zaawansowanej technologii Mesh satelity łączą się ze sobą, tworząc siatkę połączeń.

Nowy router Huawei obsługuje trzypasmową technologię AX6600 Tri-Band: pasmo 5 GHz-High zapewnia prędkość transmisji danych do 4804 Mb/s, pasmo 5GHz-Low – do 1201 Mb/s, z kolei pasmo 2,4 GHz – do 574 Mb/s. Urządzenie osiąga prędkość do 6600 Mb/s, co zapewnia stabilną i wydajną sieć również w przypadku strumieniowania multimediów w jakości 8K. Router WiFi Mesh 7 obsługuje też modulację 4K QAM oraz został wyposażony w wielopasmową antenę kierunkową
4×4 MIMO, co umożliwia urządzeniom podłączonym do sieci, np. smartfonom, korzystanie z pasma
5G-High i tym samym uzyskanie szybkiego i wydajnego połączenia z internetem. Stabilność połączenia wynika również z technologii Super Seamless Roaming, która obsługuje osiem algorytmów roamingu. Dzięki temu, gdy użytkownicy poruszają się po domu, ich podłączone do sieci urządzenia płynnie przełączają się pomiędzy routerami. Opóźnienie roamingu wynosi zaledwie 50 ms.

Wygodna konfiguracja i zarządzanie domową siecią

Konfigurację Huawei WiFi Mesh 7 można przeprowadzić w prosty i wygodny sposób poprzez aplikację Huawei AI Life. Aplikacja ta umożliwia również zarządzanie domową siecią, w tym wybór ustawienia limitów prędkości, a także kontrolę korzystania z internetu przez użytkowników podłączonych do sieci, np. dzieci. AI Life zapewnia też zestaw narzędzi Smart Diagnosis, które umożliwiają rozwiązywanie problemów z siecią Wi-Fi oraz zarządzanie urządzeniami podłączonymi do sieci.

Włączanie urządzeń do sieci domowej jest również bardzo wygodne. Dzięki funkcji Huawei Share, wystarczy przyłożyć telefon z systemem Android i włączonym NFC do jednego z satelitów systemu, aby połączyć się z domową siecią. Nowy router został też wyposażony w cztery porty Gigabit WAN/LAN.

Wysokie bezpieczeństwo sieci

Router WiFi Mesh 7 obsługuje technologię HUAWEI HomeSec™, która zapewnia wielowarstwową ochronę sieci, w tym zaporę sieciową i ochronę przed atakami typu brute force. Urządzenie obsługuje też najnowszy standard uwierzytelniania i szyfrowania danych Wireless Protected Access III (WPA3), który wykorzystuje 192-bitowy pakiet zabezpieczeń. Dodatkowo, użytkownik może skonfigurować dostęp do sieci domowej z dedykowanym hasłem dla odwiedzających gości.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Handel przygotowuje się do inwestycji w technologie

Sprzedawcy detaliczni przygotowują się do prawdziwej technologicznej rewolucji. Jak wskazu…