Home Na czasie IBM Smart Analytics

IBM Smart Analytics

0
0
92

Systemy zbudowane są na dowolnej platformie sprzętowej IBM zintegrowanej z urządzeniami pamięci masowych, hurtownią danych, oprogramowaniem analitycznym oraz usługami. W ramach oferty Smart Analytics, IBM wprowadza na rynek rozwiązania:

  • Smart Analytics 5600 (zbudowane na platformie x86),
  • Smart Analytics 7600 (zbudowane na platformie Power)
  • oraz Smart Analytics 9600 (zbudowane na platformie Mainframe).
  • Systemy te zostały zoptymalizowane do przetwarzania dużej ilości danych i zawierają odpowiednio dostosowane komponenty, aby czas ich wdrożenia mógł być liczony w kilku dniach, zamiast w kilku miesiącach. Poza platformą sprzętową (serwer i urządzenia pamięci masowych), wszystkie systemy Smart Analytics zostały zbudowane z wykorzystaniem hurtowni danych (np. InfoSphere Warehouse) oraz wyposażone w odpowiednie oprogramowanie analityczne (np. Cognos 8 Business Intelligence). Możliwości zintegrowanych programów Cognos i InfoSphereWarehouse obejmują raportowanie, analizę i wykonanie dashboardów oraz możliwości sięgnięcia po informacje nieustrukturalizowane, spoza bazy danych, takie jak poczta elektroniczna.

    Liderzy biznesu potrzebują narzędzi analitycznych

    Według raportu IBM Institute for Business Value, „Business Analytics and Optimization for the Intelligent Enterprise”, 1 na 3 przedstawicieli kadry zarządzającej w firmach przyznaje, że podejmuje strategiczne decyzje bez niezbędnych informacji, a 1 na 2 liderów nie posiada dostępu do istotnych informacji dotyczących firmy, w której pracują. Jednocześnie aż 4 na 5 liderów postrzega informację, jako źródło przewagi konkurencyjnej. Badanie powstało na podstawie rozmów z 225 liderami biznesu na świecie. Jego wyniki pokrywają się z innym badaniem IBM – w ostatnim IBM CIO Study zrealizowanym na podstawie rozmów z ponad 2500 dyrektorów IT z 75 krajów, aż 83% badanych wskazało na narzędzia analityczne jako na kluczowy czynnik w zwiększaniu konkurencyjności.

    „Według najnowszych raportów analitycznych, wzrost ilości informacji i dokumentów, z jakimi będą musiały poradzić sobie firmy, w ciągu najbliższych pięciu lat szacuje się na 650 procent. Dokumenty najczęściej mają różne źródła, pochodzenie, zawartość i format. Mogą to być dokumenty papierowe, e-maile, pliki tekstowe, multimedialne itp. Niezależni analitycy szacują, że minimum 80% dokumentów firmowych ma taką „nieuporządkowaną” postać. Zaledwie 20% jest ustandaryzowane i znajduje się w bazach i hurtowniach danych i aplikacjach domenowych. W rzeczywistości, siedemdziesiąt procent nieustandaryzowanych  danych dezaktualizuje się po dziewięćdziesięciu dniach powiedział Piotr Pietrzak, Chief Technologist w IBM Polska.

    Wsparcie migracji

    Dział IBM Global Financing przeznaczył globalnie kwotę 500 milionów dolarów na kredyty i usługi leasingowe dla firm, które zechcą przenieść swoje aplikacje na systemy IBM. Klienci IBM mogą też liczyć na bezpłatne wsparcie konsultantów IBM w zakresie dotacji unijnych na rozwiązania zwiększające konkurencyjność firm lub tych, które przeznaczone mogą być na projekty innowacyjne.

    IBM inwestuje w narzędzia analityczne

    IBM inwestuje 6 miliardów USD rocznie w rozwój i badania (R&D) nad nowoczesnymi systemami do analityki danych. Niezależnie od tego  firma przeznaczyła 11 mld. USD na 19 akwizycji w ciągu 5 minionych lat, z czego duża część środków przypadła na firmy specjalizujące się w rozwiązaniach analitycznych (m.in.: Cognos, SPSS, ILOG,
    a niedawno: Netezza).


    Dodaj komentarz

    Przeczytaj również

    Twój e-PIT bez przysługujących Ci ulg? Zadbaj o swój interes i obniż podatek. Kto prześpi – straci.

    Koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – ostateczny termin na złożenie …