Home Na czasie Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego?

Jak zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego?

0
0
486

W odpowiedzi na potrzeby posiadaczy kredytów hipotecznych na polskim rynku pojawiło się nowe, proste i skuteczne narzędzie do optymalizacji raty kredytu. Dzięki usłudze prawnej firmy Pomoc w sprawie Sp. z o.o. można skrócić czas oczekiwania na wpis do księgi wieczystej i docelowo obniżyć ratę kredytu oraz uzyskać nawet do 20 000 zł zadośćuczynienia za przedłużające się postępowanie sądowe.

W zeszłym tygodniu Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła stopy procentowe, które bezpośrednio wpływają na wysokość spłacanej raty kredytów hipotecznych. W poprzednim roku w Polsce banki udzieliły ponad 250 000 nowych kredytów mieszkaniowych. Ponad 500 mld zł, stanowiło całkowite zadłużenie z tytułu tych kredytów. W 2021 było ich o 25% więcej niż w roku poprzednim. W tym roku wg informacji różnych instytucji i ekspertów szacuje się, że udzielonych zostanie ok. 200 tys. kredytów. Analizując informacje z rynku, rozmawiając z deweloperami, analitykami, doradcami finansowymi oraz kredytobiorcami, zespół adwokatów firmy Pomoc w sprawie Sp. z o.o. opracował praktyczne narzędzie, które może wpłynąć na szybsze obniżenie wysokości raty spłacanego kredytu hipotecznego o tzw. pomostówkę.

Wyższa rata kredytu w czasie czekania na wpis do księgi wieczystej

Kredytobiorca czekając na wpis do księgi wieczystej co miesiąc płaci do banku wyższą ratę o tzw. pomostówkę, aż do ujawnienia banku w księdze wieczystej. Systematyczny w ostatnim okresie wzrost stóp procentowych także wpływa na wzrost rat oraz pomostówki.

Problem, na którym się skupiliśmy w ostatnich miesiącach, związany był z długim oczekiwaniem nabywców nieruchomości na podstawie zaciągniętego kredytu hipotecznego, na wpis do księgi wieczystej. Wiemy, że dotyczy on zwłaszcza dużych miast i ich aglomeracji. W wyniku analizy rynku i zbierania informacji od nabywców nieruchomości, z dostępnych danych, wiemy, że czekanie na wpis może trwać nawet kilkanaście miesięcy. W tym czasie rata kredytu jest średnio wyższa o kilkaset złotych. Docelowo udało się wprowadzić w marcu pierwsze, kompleksowe i skuteczne narzędzie: www.spoznionywpis.pl. Nasi Adwokaci w imieniu Klientów, rozpoczynają procedurę prawną, mającą na celu nie tylko przyspieszenie wpisu do księgi wieczystej, ale także dochodzenie zadośćuczynienia,

które może wynieść nawet do 20 000 złotych. Nasi Klienci już po 13 dniach od rozpoczęcia procedury otrzymali wpisy i zmniejszyli swoje raty kredytu o tzw. pomostówkę. Produkt cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców – powiedział Cezary Cieńkowski, adwokat, Pomoc w sprawie Sp. z o.o.

– Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących tego narzędzia. Jest ono proste i funkcjonalne. Tworząc je, wyeliminowano zbędne formalności, a zadania realizowane są przez profesjonalnych adwokatów, którzy uzupełniają, składają dokumenty i prowadzą sprawę Klienta. Cześć z Klientów zgłasza, że sami złożyli już wniosek do sądu o przyspieszenie wpisu, jednak to jest tylko prośba, a nie skarga, która musi przez sąd zostać rozpatrzona w określonych terminach w przeciwieństwie do prośby. Atutem produktu według naszych Klientów jest szybka i prosta forma realizacji zlecenia bez zbędnych formalności oraz ukrytych kosztów – dodała Marta Winiarek-Miętus, Dyrektor ds. Komunikacji firmy Pomoc w sprawie Sp. z o.o.

Kto może skorzystać z narzędzia: www.spoznionywpis.pl?

Z narzędzia www.spoznionywpis.pl może skorzystać osoba, która czeka na wpis do księgi wieczystej przez min. 3 miesiące. Warunkiem rozpoczęcia procedury przez adwokatów jest brak wpisu na dzień składania wniosku do sądu. Potencjalnie dana osoba może mieszkać w każdej miejscowości w Polsce, ponieważ terminy w zakresie wpisów przez sądy są różne. Zwłaszcza wydłużone terminy oczekiwania są w dużych miastach i ich aglomeracjach. Najdłużej czeka się na wpisy (nawet do kilkunastu miesięcy) w miastach takich jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Wrocław oraz w Trójmieście. Warto, każdorazowo sprawdzić w danym sądzie, jakie są terminy oczekiwania na wpis. Następnie wypełnia się formularz na www.spoznionywpis.pl. W dalszych krokach następuje prowadzenie sprawy Klienta przez adwokata.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Rekordowe wakacje Polaków za granicą: nowe kierunki, większe możliwości

Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne wakacje, korzystając z regularnych i niskokosz…