Home Praca zdalna Jednolite gniazdko elektryczne bez granic

Jednolite gniazdko elektryczne bez granic

0
0
106

""Adaptery do prądu to patent stworzony dla ludzi, którzy śniadanie jedzą w jednej stolicy, a kolację już w następnej. Te proponowane przez Skross pozwalają korzystać z gniazdek w aż 150 krajach znajdujących się na wszystkich kontynentach świata. Dzięki nim żelazko z polską końcówką bez problemu podłączymy nie tylko do gniazdka w naszym kraju, ale też w kilkuset innych państwach – Stanach Zjednoczonych, na Kubie czy w Mozambiku.


Szwajcarski adapter jak zegarek

Skross opiera się na nieskomplikowanej konstrukcji z precyzją wykonania właściwą Szwajcarom, ojcom tego urządzenia. Mając urządzenie w ręku musimy przyznać: przyjemnie jest poprzełączać sobie systemy zasilania nawet na „sucho”. Aby stworzyć odpowiednią wtyczkę, wystarczy kombinacja kilku wysuwanych bolców.

W zależności od stopnia zaawansowania adapter podróżny dostać można w trzech wersjach: Skross World Travel Adapter 2, Skross World Travel Adapter 3 i Skross World Travel Adapter 2 w zestawie z ładowarką USB.

 

3 modele

  • Pierwszy, a zarazem najmniej skomplikowany model to Skross World Travel Adapter 2 – dwubiegunowe urządzenie przeznaczone dla wszystkich wtyczek wyposażonych w dwa bolce. Maksymalna moc tego stugramowego adaptera to 1300W dla zasilania 220V i 650W dla prądu o napięciu 110V. Będzie wystarczający dla osób, których sprzęty posiadają typowe dwuczęściowe zakończenie bez bolca uziemiającego. Mimo małych rozmiarów posiada również pojemnik na zapasowy bezpiecznik.
  • Skross World Travel Adapter 3 ma nieco większe możliwości pasując do wtyczek z dwoma lub trzema bolcami. Jest to jeden z pierwszych, a zarazem najbezpieczniejszych na świecie adapterów trzybiegunowych. Daje możliwość wpięcia wtyczek: australijskiej, włoskiej, amerykańskiej, szwajcarskiej i brytyjskiej. Dzięki dodatkowej nakładce możemy także podłączyć wtyczkę Schuko (stosowaną w większości krajów europejskich, np. w Niemczech czy Francji). Daje to znacznie większą liczbę kombinacji – możemy w Chile podłączyć golarkę kupioną nie tylko w Polsce, ale na przykład w Australii czy we Włoszech. Razem z Schuko adapter trzybiegunowy waży niecałe 190 gram. Jego moc maksymalna wynosi 2500W dla zasilania 250V i 1100W dla 110V.
  • Trzeci model to wersja dwubiegunowa adaptera wyposażona w specjalną nakładkę USB. Dzięki temu w dowolnym zakątku świata można nie tylko włączyć do prądu laptopa czy suszarkę, ale też naładować telefon lub iPoda. Ładowarka USB będąca na wyposażeniu adaptera posiada dwa gniazda, co daje możliwość jednoczesnego ładowania dowolnych urządzeń o natężeniu 1000mA. Adapter posiada też LEDowy wskaźnik naładowania.

Wszystkie urządzenia posiadają uziemienie I i II klasy, a także dożywotnią gwarancję. Podobne produkty, które dostępne są na polskim rynku, to często amatorskie przejściówki z szeregiem wystających, niezbyt bezpiecznych i funkcjonalnych bolców, łatwych do wyłamania czy zgubienia.

Adaptery podróżne od ponad roku robią świetną karierę na zachodzie. Skross WTA 3 zdobył nagrodę Plus X Award w kategorii "easy of use", reddot award od niemieckiego Design Zentrum Westfalen (za światowej klasy wzornictwo przemysłowe), a także wyróżnienie "Produkt Roku 2010" na targach we Frankfurcie.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…