Home Na czasie Księgowość w chmurach

Księgowość w chmurach

0
0
147

Dołączy tym samym do elitarnej sieci pięciu światowych ośrodków programistycznych Grupy Sage. Inwestycja w Centrum Developerskie w kraju pochłonie ponad 30 mln złotych, termin zakończenia prac planowany jest na 2019 rok.

Sage, producent zintegrowanych systemów finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych, ogłosił otwarcie Centrum Deweloperskiego w Warszawie. Na świecie funkcjonują ośrodki badawcze Sage w Atlancie, Barcelonie, Johannesburgu, Manchesterze i Newcastle skupiające łącznie 2,5 tysiąca osób. Już dziś, w warszawskim oddziale, rozpoczęło pracę kilkanaścioro programistów. W najbliższym czasie zostanie zatrudnionych 150 osób, a ostatecznie zespół zamknie się liczbą 250 pracowników. Misją centrum będzie tworzenie i rozwój najnowocześniejszych produktów chmurowych, by wspierać przedsiębiorców w prowadzeniu ich biznesu.

Grupa Sage mocno inwestuje w rozwój technologii chmurowych. W ostatnich dniach firma poinformowała o akwizycji Intacct, amerykańskiego lidera chmurowych rozwiązań finansowo-księgowych dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Wartość transakcji wyniosła 850 mln USD.

 Programiści polskiego Centrum Deweloperskiego będą skupiać się na rozwoju kluczowych, chmurowych produktów globalnych: Sage X3 i Sage One, dołączając tym samym do elitarnego grona 450 programistów Grupy dedykowanych technologiom cloudowym.

"spotkanie

 – Po rynkowym sukcesie Sage e-Audytor, chmurowego rozwiązania polskiego oddziału Sage, jesteśmy przygotowani do projektowania rozwiązań na znacznie większą skalę. Stoi przed nami ważne zadanie – rozwój Sage X3 i Sage One – mówi Piotr Ciski, dyrektor zarządzający Sage w Polsce – Cały czas rekrutujemy zespół do Centrum Deweloperskiego Sage, który będzie zatrudniał najbardziej utalentowanych programistów świata.

Dynamiczny rozwój polskiego biznesu Sage

Znaczenie Polski w globalnej strategii Grupy Sage rośnie. Dynamiczny rozwój polskiego oddziału Sage, spowodowany gwałtowną cyfryzacją procesów gospodarczych, przyniósł największe w Europie, dwucyfrowe wzrosty. W rekordowym, 2016 r. spółka odnotowała niemal 30% wzrost sprzedaży do nowych klientów i 11% wzrost przychodów r/r.  Wyniki pierwszego półrocza 2017 r. są jeszcze lepsze – ilość nowych klientów zwiększyła się w tym czasie o 27%, a przychody wzrosły o 20,5%.

Nie do przecenienia jest dla Grupy Sage przedsiębiorczość i pomysłowość polskiego zespołu stojącego za sukcesami programistycznymi i wynikami finansowymi.

Misją warszawskiego Centrum Deweloperskiego będzie tworzenie i rozwój najnowocześniejszych produktów chmurowych, by mogły one zmniejszyć biurokrację wewnątrz firm w taki sposób, aby przedsiębiorcy mogli się skupić na tym, co najbardziej kochają – prowadzeniu swojego biznesu. Wierzę, że poprzez połączenie utalentowanych programistów i naszego zespołu managerów oddamy w ręce przedsiębiorców technologie, które zrewolucjonizują sposób, w jaki pracują – powiedział Stephen Kelly, CEO Sage Group.

Warszawskie Centrum Zarządzania Wewnętrznymi Systemami IT Grupy będzie współdziałało z drugim, zlokalizowanym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki w systemie dobowym. Nad bezpieczeństwem przepływu cyfrowej informacji i jej rozwojem, w polskim centrum będzie czuwać około pięćdziesięciu specjalistów wysokiej klasy. Całość inwestycji stanowi koszt wielkości kilkudziesięciu milionów funtów brytyjskich i jest rozłożona na kilka lat.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

3 strategie na spełnienie wymogów NIS2

Coraz bardziej dynamiczny rozwój technologii oraz kompleksowość cyberzagrozeń wywierają na…