Home Analizy Maleje rynek kartridży i tonerów

Maleje rynek kartridży i tonerów

3 min
0
0
103

Jest to już czwarte półrocze z rzędu kiedy rynek się kurczy, niemniej jednak ogólny spadek jest niższy niż ten zanotowany w pierwszej połowie roku 2011. Ilościowy spadek rynku jest efektem spadku bazy zainstalowanej urządzeń drukujących, jednocześnie odzwierciedla zmiany w strategii vendorów oryginalnych i modyfikację oferty połączonej z wprowadzeniem kartridży o większej pojemności (wielopaki, kartridże XXL etc.)

Mniejsza niż w roku ubiegłym konsumpcja dotyczyła zarówno kartridży atramentowych jak i tonerów laserowych. Warto zaznaczyć, że spadki dotyczyły przede wszystkim segmentu producentów oryginalnych. Efektem tego jest rosnący udział produktów kompatybilnych w całym rynku materiałów eksploatacyjnych, zarówno w techologii atramentowej jak i w tonerach. Według IDC znacząco zwiększył się także eksport równoległy oryginalnych kartridży i tonerów  z  Polski do krajów sąsiednich.

Rynek materiałów kompatybilnych w Polsce jest bardzo dynamiczny. Powstają nowe marki, dochodzi do przejęć, firmy inwestują na rynkach zagranicznych, część producetów jest bardzo aktywna na polu marketingowo – reklamowym. To wszystko, w połączeniu z oczekiwanym zarówno przez konsumentów jak i przez firmy kryzysem i związanym z tym restrykcyjnym podejściem do kosztów prowadziło do zwiększenia konsumpcji materiałów kompatybilnych.

ActiveJet pozostaje wiodącą marką kompatybilną. W czółowce znajdowały się też BlackPoint, Printe, TF-1 i TB Print.

IDC Bi-Annual Consumables Tracker to półroczne badanie rynku materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA, obejmujące sprzedaż laserowych tonerów i atramentowych kartridży drukujących.

Jak podaje IDC rynek materiałów eksploatacyjnych ponownie maleje. W pierwszej połowie 2012 roku konsumpcja materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących spadła w Polsce o 3,4% rok do roku i wyniosła ponad 7,5 mln sztuk.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Analizy

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Zestawy Poly i Microsoft Teams Rooms Studio do pracy hybrydowej

Firma Poly oferuje nowe rozwiązania dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows, współpra…