Home Na czasie Meru wchodzi do Polski

Meru wchodzi do Polski

0
0
69

Dla sektora publicznego

Meru Networks i Konsorcjum Fen planują zbudować w Polsce silną sieć partnerską złożoną z  odpowiednio przeszkolonych i certyfikowanych ok. 30 integratorów IT. Za ich pośrednictwem amerykańska korporacja chce dotrzeć do instytucji z sektora publicznego (m.in. urzędy, szpitale, uczelnie), a także do biznesu (w tym w szczególności – średnie i duże firmy, hotele, logistyka, handel, call center). Właśnie w tej grupie jest realizowanych w Polsce najwięcej dużych wdrożeń systemów bezprzewodowych.

„Wejście do Polski jest wynikiem realizacji naszej strategii europejskiej, która zakłada znaczącą obecność Meru w największych krajach danego regionu Europy. Plany sprzedażowe, jakie wiążemy z Polską, są bardzo ambitne, ale naszym zdaniem realne. Po pierwsze dlatego, że udało nam się związać z silnym partnerem w Polsce, jakim jest Konsorcjum FEN, który pomoże nam stworzyć sieć partnerską i zapewni odpowiedni poziom kompetencji współpracujących z nami firm IT. Po drugie rozwiązania Meru mają przewagę technologiczną nad konkurencją, co wszędzie na świecie w bardzo szybkim tempie zamienia się na znaczące udziały w rynku” – mówi Bo Ericson, Wiceprezes ds. Sprzedaży na Europę Środkową i Wschodnią.

4. pozycja na świecie

Meru pod względem przychodów ze sprzedaży bezprzewodowych urządzeń sieciowych zajmuje obecnie czwarte miejsce na świecie. Jednak tempo wzrostu tych przychodów stawia Meru na pierwszym miejscu pośród wszystkich producentów – takie dane podaje raport Gartner Group z  września 2007. Gartner wskazuje także Meru, jako twórcę najbardziej wizjonerskich rozwiązań bezprzewodowych na świecie. O wyjątkowości Meru decydują m.in. opatentowana technologia kontroli i zarządzania ruchem w sieci (tzw. technologia ATC) oraz technologia tzw. wirtualnej komórki.

Kontrola w sieci bezprzewodowej

Technologia ATC (Meru Air Traffic Control) pozwala na ścisły nadzór nad ruchem generowanym w sieci bezprzewodowej. Dzięki temu możliwe jest efektywne zarządzanie siecią opartą na Meru pod kątem istotnych zjawisk, jak nadawanie priorytetów dla ruchu wrażliwego na opóźnienia, czy przełączanie poszczególnych klientów wireless do mniej obciążonych punktów dostępowych. Z kolei technologia wirtualnej komórki (Virtual Cell) pozwala wszystkim punktom dostępowym pracować na tym samym kanale, tworząc w ten sposób jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci bezprzewodowej. Dlatego bezprzewodowe sieci Meru bardzo dobrze radzą sobie z takimi zjawiskami, jak przełączanie klientów pomiędzy punktami dostępowymi, balansowanie pasmem, czy też uszkodzenia.

„Niezauważalne przełączanie klienta pomiędzy poszczególnymi punktami dostępu sieci jest bardzo istotne w przypadku aplikacji, które są wrażliwe na opóźnienia w sieci (m.in. VoIP). W sieci powstałej w oparciu o rozwiązania Meru Networks, przemieszczanie się klienta pomiędzy access point to opóźnienie rzędu 3 milisekund, co nie zakłóca działania krytycznych aplikacji. W innych sieciach opóźnienie to kształtuje się na poziomie ok.40 milisekund” – wyjaśnia Łukasz Naumowicz Inżynier Wsparcia Sprzedaży w Konsorcjum FEN

Wprowadzone w punktach dostępowych Meru właściwości powodują, że sieci bezprzewodowe Meru współpracują z klientami pracującymi w środowiskach mieszanych, gwarantując pełną wydajność właściwą dla standardów 802.11 b/g. Unikatową cechą rozwiązań Meru jest także i to, że są one zgodne ze wszystkimi standardami sieci WLAN.

Meru Networks jest jedną z największych na świecie firm sieciowych specjalizujących się w zaawansowanych rozwiązaniach bezprzewodowych (WLAN). Jako firma globalna, Meru posiada swoje oddziały na całym świecie, m.in. w: Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Indiach, Korei Południowej, Japonii, a także w Singapurze i Hongkongu. Ofertę Meru tworzą: urządzenia sieciowe (punkty dostępowe i kontrolery), oprogramowanie wspomagające projektowanie sieci bezprzewodowych, a także wsparcie techniczne gwarantowane partnerom oraz klientom.

Konsorcjum FEN działa na rynku od 1998 roku. Spółka z sukcesem rozwija w Polsce dystrybucję wielu światowych producentów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych. FEN jest m.in. największym w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE) dystrybutorem urządzeń sieciowych Linksys, a także rozwija  dystrybucję takich światowych marek, jak  Dynamode, Holux, PQI i Welland.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czego Polacy oczekują od smartfona w kontekście możliwości fotograficznych?

Łatwy w obsłudze, z dobrym aparatem posiadającym intuicyjne funkcje oraz koniecznie z dużą…