Home Na czasie Monetto – pożyczki peer to peer

Monetto – pożyczki peer to peer

0
0
274

Pożycz bez pośrednictwa

Ideą serwisu jest umożliwienie przeprowadzania pożyczek i inwestycji finansowych między osobami fizycznymi bez pośrednictwa banków. Na świecie tego typu działania określane są jako “social lending” lub “peer to peer lending”. Pierwowzorami na rynkach światowych tego trendu są Zopa i Prosper, choć ostatnio powstaje coraz więcej tego typu inicjatyw również w innych krajach (m.in. Zopa, która startowała w Wielkiej Brytanii, szykuje się do uruchomienia swojego serwisu także w USA i Włoszech).  Od września 2007 nad projektem pracuje zespół specjalistów z segmentu zarówno finansowego jak i internetowego.  Projekt powstaje w ramach inwestycji IIF Seed Fund – twórcy i inwestora m.in. Comarch,  Inteligo czy MojeRachunki. Partnerem strategicznym projektu został lider bankowości elektronicznej w Polsce – mBank.

Koszt korporacyjny zminimalizowany

Celem projektu, poza zrewolucjonizowaniem sektora Consumer Finance, jest zaoferowanie tanich i bezpiecznych pożyczek oraz możliwości niezwykle atrakcyjnych i bezpiecznych inwestycji. Będzie to możliwe dzięki wyeliminowaniu instytucji jaką jest bank oraz minimalizacji wszelkich “korporacyjnych kosztów”.

Serwis społecznościowy

Każdy z użytkowników dostanie dostęp do całego pakietu bezpieczeństwa – od pewności transakcyjnej, aż po ubezpieczenie i inne mechanizmy. Serwis stawia na maksymalne uproszczenie procedur przy jednoczesnym odpowiednim poziomie bezpieczeństwa transakcji. Użytkownicy serwisu będą mogli zbudować swój krąg zaufania i w jego oparciu działać w serwisie (social lending). To właśnie ta koncepcja ma być jednym z najważniejszych filarów serwisu. Dzięki odpowiednim regulacjom prawno – finansowym możliwe będzie otrzymanie pożyczki i zainwestowanie własnych środków przy minimum formalności. Aktualnie trwają prace wdrożeniowe serwisu, uruchomienie wersji testowej planowane jest w ciągu najbliższej zimy.

Informacje o bieżącym postępie prac nad serwisem komentowane są na blogu deweloperskim projektu.




Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Co najbardziej wkurza Polaków w wiadomościach od rekruterów?

Aż 92,5 proc. pracowników biurowych otrzymuje bezpośrednie wiadomości od rekruterów, np. z…