Home Maszyneria Multimedialny Samsung F500

Multimedialny Samsung F500

6 min
0
0
138

Po pierwsze: filmy

Wystarczy jeden ruch, by F500 zmienił się w niewielkie, przenośne kino, które swobodnie można postawić na stoliku bądź trzymać w dłoni. „Niewielkie”, gdyż telefon ten dzięki zaledwie 10.7 mm grubości należy do ultrapłaskich. Jednak dzięki panoramicznemu wyświetlaczowi 2,4” QVGA TFT, znajdującemu się po “multimedialnej” stronie aparatu, oglądanie filmów staje się przyjemne. Dzięki wbudowanej pamięci o pojemności 400 MB oraz czytnikowi kart microSD, na których można zapisać nawet 2 GB danych, Samsung F500 umożliwia obejrzenie dwóch około dwugodzinnych filmów zapisanych w formatach DivX, MPEG4, H.264 oraz WMV.   

Po drugie: muzyka

Samsung F500 to także szerokie spektrum funkcji muzycznych. Odtwarza formaty MP3, AAC, AAC+, e-AAC+, WMA, a dzięki opcji „granie w tle” muzyka towarzyszy użytkownikowi przez cały czas równoległe z działaniem z innych aplikacji zapisanych w  telefonie.  Tryb offline umożliwia słuchanie ulubionych utworów nawet w miejscach, w których telefon musi być wyłączony. Dla zwiększenia muzycznych doznań, można podłączyć przez przejściówkę 3.5 mm swoje ulubione, profesjonalne słuchawki i cieszyć się jeszcze lepszą jakością muzyki. Telefon wyposażony jest również w radio FM.

Po trzecie: nagrywanie

Samsung F500 pozwala na utrwalanie szczególnych momentów w życiu – czy to poprzez zdjęcia wykonane 2-megapikselowym aparatem fotograficznym, czy też w postaci filmików video zapisanych w formatach MPEG4 lub H.264, które następnie dzięki wyjściu TV można obejrzeć na ekranie telewizora.   

Po czwarte: wygodna nawigacja

Nawigację po różnych funkcjach multimedialnych ułatwia wygodny czteropunktowy “touchpad”, który – podobnie jak w modelu F300 – zastąpił tradycyjną klawiaturę. „Touchpad” umożliwia poruszanie się we wszystkich kierunkach, a wykorzystanie funkcji skrótów znacznie przyspiesza przechodzenie z jednej aplikacji do drugiej. Jego ułożenie po prawej stronie wyświetlacza sprawia, że przeglądanie plików czy włączanie/wyłączanie filmów staje się proste, nawet wtedy, gdy w pozycji leżącej stanowi on „podpórkę” dla ekranu telefonu ustawionego pod kątem wygodnym do oglądania.  

Po piąte: Internet

Ważnym aspektem „multimedialności” Samsung F500 jest możliwość sprawnego korzystania z Internetu dzięki technologii 3G i szybkiej transmisji danych HSDPA (1,8Mb/s). Mając Samsung F500, można nawet w podróży być w stałym kontakcie z przyjaciółmi, pobierać ulubione utwory muzyczne, sprawdzać swoją pocztę czy po prostu dobrze się bawić!  Telefon umożliwia również komunikację za pomocą technologii Bluetooth. 

Specyfikacja Samsung F500

Standard HSDPA 1,8 Mb/s, EDGE, 900/1800/1900 MHz / 2.1 GHz

Aparat fotograficzny 2 megapiksele

Wyświetlacz Główny: TFT, 262 144 kolory (2,4", 240×320); pomocniczy: TFT, 65 536 kolorów (1,5", 176×220)

Przeglądanie poziome (stojący ekran obrotowy)

Pliki video: H.263 / H.264 / MPEG4 / WMV / DivX /

Pliki audio: MP3 / AAC / AAC+ / AAC++ / WMA / AC3

BT 1.2, USB 2.0 (High Speed)

Wideo: QVGA @ 30 klatek/s (do 544 kb/s)

TV Out (do 640×480); kabel w zestawie

WMDRM / MTP / OMA DRM

Aplikacje Movie, Music, E-Book

Pamięć: 410MB +microSD (1GB w zestawie)

Rozmiary: 116,5 x 50,4 x 10,7 mm
Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Technologiczna rewolucja na rynku wynajmu sprzętu i maszyn budowlanych

Firma PreferRent oferuje pierwszą w Polsce aplikację umożliwiającą zautomatyzowane wyszuki…