Home Po godzinach Najpopularniejszy program korzystający z ODF

Najpopularniejszy program korzystający z ODF

3 min
0
0
187

ODF jest formatem ściśle związanym z OpenOffice, a największy wkład w rozwój zarówno tego produktu jak i formatu ODF ma Sun Microsystems. I choć Oracle Corporation, który przejął Suna kilkanaście tygodni temu, nie pokazuje aby był to dla tej firmy produkt kluczowy to jednak również nie wysyła sygnałów mówiących o wstrzymaniu projektu. Na dzień dzisiejszy przynajmniej kilkadziesiąt milionów instalacji OpenOffice pracuje na całym świecie. Kto zatem mógłby zagrozić tak ugruntowanej pozycji?"Windows

Challenger nadciąga z najmniej oczekiwanego kierunku, a osiągnięcie tej samej liczby zainstalowanych systemów to tylko kwestia kilku miesięcy. Tym programem jest Microsoft Windows 7.

Nie wierzysz? Jeśli masz już Windows 7 wystarczy żebyś otworzył WordPada. WordPad jest integralną częścią Windows i jest gotowy do użycia natychmiast po rozpoczęciu pracy z systemem. Program jest prosty, ale szybki i do prac nad tekstem całkowicie wystarczający. Może na wielu stanowiskach zastąpić płatny Microsoft Office czy powolny, choć darmowy OpenOffice. Czyta i zapisuje zarówno w ODF jak i w najnowszym formacie supportowanym przez Microsoft, OpenXML.

A zatem jeśli prawdą jest twierdzenie, że ludzie nie umieją wykorzystać 95% możliwości jakie przynosi im Microsoft Office to oznacza, że także w podobnym stopniu nie umieją skorzystać z OpenOffice. Zanim zatem zadecydujesz o instalacji jednej czy drugiej wersji Office sprawdź czy WordPad nie jest wystarczający. Bo to, że Windows 7 będzie najpopularniejszym produktem wykorzystującym ODF wydaje się być przesądzone.

Pocałunek śmierci od Microsoftu?


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Po godzinach

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie UEK: stacje bazowe nie wpływają na wartość nieruchomości

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do …