Home Na czasie Nowa linia telewizorów 4K HDR: TCL P74

Nowa linia telewizorów 4K HDR: TCL P74

0
0
70

TCL Electronics, przodująca marka produkująca elektronikę użytkową i globalna marka Top 2 TV[1], wprowadza na rynek europejski nową serię telewizorów 4K HDR z Google TV i Game Master oznaczoną jako P74. Będzie dostępna w rozmiarach 85″ (od sierpnia) i 98″ (od września).

Nowy model z serii TCL P74 wyposażono w Dolby Vision i Dolby Atmos, zapewniając oszałamiające wrażenia kinowe w rozdzielczości 4K, z bardzo dobrym odwzorowaniem w ruchu, szeroką gamą kolorystyczną z ponad miliardem kolorów i wciągającym dźwiękiem – widzowie poczują się, jakby siedzieli w kinie, a nie swoim domowym salonie.

Zupełnie nowy poziom rozrywki dzięki Dolby Vision i Dolby Atmos

Dolby Vision to technologia, która zapewnia wysoki zakres dynamiki (HDR), oferując obraz o jeszcze większej jasności, wyższym kontraście i szerszej gamie kolorów. Seria TCL P74 obsługuje również Dolby Atmos, który pozycjonuje dźwięki w wielowymiarowej przestrzeni, umieszczając użytkownika w środku akcji – niezależnie od tego, czy jest to turniej sportowy, film czy gra. Widzowie odkryją również niesamowitą różnorodność intensywnych i ultra-realistycznych kolorów kina cyfrowego w swoim salonie dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, która sprawia, że obraz jest aż o 30% wyraźniejszy, a kolory bardziej żywe w stosunku do tradycyjnych ekranów.

Wyjątkowe wrażenia na dużym ekranie

Rynek telewizorów wielkoekranowych przeżywa obecnie dynamiczny wzrost. Z tego powodu marka TCL, nr 1 na świecie w segmencie telewizorów 98-calowych[2], rozszerza swoją ofertę o nowy model dostępny w rozmiarze 85 i 98 cali. Miłośnicy filmów z pewnością docenią bogatą ofertą materiałów dostępnych w 4K HDR, które na dużym ekranie robią niesamowite wrażenie. Można je znaleźć w serwisach streamingowych Netflix, Disney+, Amazon Prime Video, Apple TV, HBO MAX, a także na nośnikach Blu-Ray UltraHD. Duże ekrany w połączeniu z technologią Dolby Vision zapewniają wyjątkowe wrażenia wszystkim fanom kina. Dzięki zaawansowanemu skalowaniu obrazu, możesz się cieszyć wysoką jakością w rozdzielczości 4K, niezależnie od jakości materiału źródłowego. Duży ekran naprawdę przenosi widza w samo centrum akcji.

Gaming bez kompromisów

TCL P74 posiada funkcję Game Master 2.0 (model 85-calowy) lub Game Master Pro 2.0 (model 98-calowy). W serii TCL P74 znajdziemy port HDMI 2.1, który obsługuje wyższe rozdzielczości, jednocześnie zapewniając szybszą transmisję danych i zoptymalizowaną przepustowość – znacznie poprawiając wydajność w grach. Funkcja ALLM umożliwia konsoli lub karcie graficznej komputera automatyczne przełączanie telewizora w tryb gry praktycznie bez opóźnień[3]. Model 98-calowy natywnie wspiera VR 144 Hz (najwyższy standard w branży TV), oferując niesamowicie płynną rozgrywkę bez żadnych zakłóceń. Wrażenia są dodatkowo potęgowane przez akcelerator gier 120 Hz w wersji 85” i 240 Hz w wersji 98”, który automatycznie obniża rozdzielczość do Full HD, co skutkuje wyraźniejszym i bardziej płynnym obrazem podczas szybkich, pełnych akcji scen, tworząc bardziej autentyczne i elektryzujące wrażenia podczas gry.

Elegancja i inteligentne funkcje

Dzięki wyjątkowej konstrukcji pozbawionej krawędzi i z cienkimi, metalowymi ramkami, seria TCL P74 stanowi elegancki dodatek w każdym domu. Seria TCL P74 jest wyposażona w najbardziej zaawansowany system Smart TV w historii (Google TV z wbudowanym Asystentem Google), umożliwiający wybór z ponad 700 000 filmów i seriali ze wszystkich ulubionych serwisów streamingowych, zorganizowane i skategoryzowane w jednym miejscu. Dzięki wysokiej jakości głośnikom, użytkownicy mogą cieszyć się porywającą jakością dźwięku Dolby Atmos.

 

[1] Według raportu OMDIA 2022

[2] Według OMDIA

[3] Poniżej 15 ms w modelu 85” i poniżej 6 ms w modelu 98”

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cisco modernizuje infrastrukturę sieciową w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

Wyremontowany Oddział Transplantologii został wyposażony w nowoczesną, bezprzewodową sieć …