Home Maszyneria Nowe komputery stacjonarne i stacje robocze Fujitsu

Nowe komputery stacjonarne i stacje robocze Fujitsu

3 min
0
0
2,597

Fujitsu wprowadza na rynek nowe komputery stacjonarne i stacje robocze wyposażone w procesory Intel 11. generacji. To urządzenia przeznaczone m.in. dla osób które pracują w trybie home office i wymagają od sprzętu zwinności, mocy oraz elastyczności.

Biorąc pod uwagę potrzeby milionów ludzi na całym świecie, wykonujących swoje obowiązki zawodowe zarówno w biurze, jak i w domu, Fujitsu stworzyło nową generację urządzeń, które zużywają mniej energii, cicho działają i nie wpływa to jednocześnie na ich wydajność. Pełna gama zmodernizowanych rozwiązań obejmuje komputery stacjonarne ESPRIMO i stacje robocze CELSIUS, zawierające najnowszy chipset Intel i procesory Intel Core 11. generacji, co zapewnia zwiększoną wydajność i mniejsze zużycie energii.

– Jednym z najważniejszych rozwiązań z tej linii jest FUJITSU ESPRIMO G5011. To stylowy, ultrakompaktowy minikomputer stacjonarny, który mieści się w smukłej obudowie o pojemności zaledwie 0,86 litra. ESPRIMO G5011 idealnie nadaje się do montażu poza zasięgiem wzroku, za monitorem lub pod biurkiem. Sprawdzi się podczas pracy w przestrzeniach wspólnych, biurach typu open space, salach konferencyjnych i klasach – a także w biurach domowych – mówi Jarosław Cichoszewski, Pre-sales Consultant w Fujitsu Polska.

Nowością jest także CELSIUS W5011, jedna z najłatwiejszych do rozbudowy, podstawowych stacji roboczych na świecie. To rozwiązanie przygotowane z myślą o wymagających zadaniach, obejmujących pracę z programami CAD, CAE, multimediami, projektowanie i wizualizację. Wydajność gwarantowana jest dzięki mocnym procesorom Intel Xeon W-1300, a także usprawnieniom w zakresie pamięci i szybkości na wejściu oraz wyjściu. Przejrzystą, superpłynną wydajność grafiki zapewniają dwuslotowe, pełnowymiarowe karty graficzne RTX (do NVIDIA RTX A5000 włącznie). Nowe narzędzie charakteryzuje się również ogromnymi możliwościami przechowywania danych i umożliwia bezproblemową pracę z dużymi plikami na dyskach SSD PCIe Gen4 NVMe, zapewniając szybki transfer danych.

Najnowsze rozwiązania Fujitsu z procesorami Intel 11. generacji są już dostępne w sprzedaży, ich cena uzależniona jest od szczegółowej specyfikacji oraz rynku.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Gemius: Paczkomat® InPost nr 1 dostaw e-commerce w Polsce

Zgodnie z raportem firmy Gemius „E-commerce w Polsce w roku 2022” Paczkomat® InPost umocni…