Home Maszyneria Nowe komputery stacjonarne i stacje robocze Fujitsu

Nowe komputery stacjonarne i stacje robocze Fujitsu

3 min
0
0
547

Fujitsu wprowadza na rynek nowe komputery stacjonarne i stacje robocze wyposażone w procesory Intel 11. generacji. To urządzenia przeznaczone m.in. dla osób które pracują w trybie home office i wymagają od sprzętu zwinności, mocy oraz elastyczności.

Biorąc pod uwagę potrzeby milionów ludzi na całym świecie, wykonujących swoje obowiązki zawodowe zarówno w biurze, jak i w domu, Fujitsu stworzyło nową generację urządzeń, które zużywają mniej energii, cicho działają i nie wpływa to jednocześnie na ich wydajność. Pełna gama zmodernizowanych rozwiązań obejmuje komputery stacjonarne ESPRIMO i stacje robocze CELSIUS, zawierające najnowszy chipset Intel i procesory Intel Core 11. generacji, co zapewnia zwiększoną wydajność i mniejsze zużycie energii.

– Jednym z najważniejszych rozwiązań z tej linii jest FUJITSU ESPRIMO G5011. To stylowy, ultrakompaktowy minikomputer stacjonarny, który mieści się w smukłej obudowie o pojemności zaledwie 0,86 litra. ESPRIMO G5011 idealnie nadaje się do montażu poza zasięgiem wzroku, za monitorem lub pod biurkiem. Sprawdzi się podczas pracy w przestrzeniach wspólnych, biurach typu open space, salach konferencyjnych i klasach – a także w biurach domowych – mówi Jarosław Cichoszewski, Pre-sales Consultant w Fujitsu Polska.

Nowością jest także CELSIUS W5011, jedna z najłatwiejszych do rozbudowy, podstawowych stacji roboczych na świecie. To rozwiązanie przygotowane z myślą o wymagających zadaniach, obejmujących pracę z programami CAD, CAE, multimediami, projektowanie i wizualizację. Wydajność gwarantowana jest dzięki mocnym procesorom Intel Xeon W-1300, a także usprawnieniom w zakresie pamięci i szybkości na wejściu oraz wyjściu. Przejrzystą, superpłynną wydajność grafiki zapewniają dwuslotowe, pełnowymiarowe karty graficzne RTX (do NVIDIA RTX A5000 włącznie). Nowe narzędzie charakteryzuje się również ogromnymi możliwościami przechowywania danych i umożliwia bezproblemową pracę z dużymi plikami na dyskach SSD PCIe Gen4 NVMe, zapewniając szybki transfer danych.

Najnowsze rozwiązania Fujitsu z procesorami Intel 11. generacji są już dostępne w sprzedaży, ich cena uzależniona jest od szczegółowej specyfikacji oraz rynku.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Burza, huragan, grad. Czy zwykłe ubezpieczenie wystarczy?

Jak finansowo zabezpieczyć się przed następstwami burzy i gradu? Na co zwracać uwagę przy …