Home Praca zdalna Nowe nawigacje TomTom GO

Nowe nawigacje TomTom GO

0
0
92

Nowe interaktywne mapy, dożywotnia usługa TomTom Traffic i nowy sposób prezentacji informacji o ruchu na pasku trasy pozwalają kierowcom wiedzieć, co dzieje się zarówno wokół nich, jak i na drodze przed nimi. Jedną z najciekawszych nowości w TomTom GO jest szybkie wyszukiwanie, które rozpoczyna się, gdy tylko użytkownik zaczyna wpisywać tekst. Producent także rozwija funkcje widoku map 3D.

Interaktywne mapy

W nowych urządzeniach TomTom GO mapa jest centralnym elementem nawigacji. Mapa działa intuicyjnie, oferując kierowcom kluczowe funkcje interakcji z ekranem, takie jak skalowanie za pomocą dotyku, wyznaczanie dotykiem docelowych miejsc oraz przeciąganie w celu zmiany położenia mapy. Ponadto nowe mapy TomTom podają użytkownikowi od razu po włączeniu nawigacji przydatne informacje, takie jak dane o bieżącej sytuacji na okolicznych drogach czy ulubione lokalizacje, a wszystkie ikony i punkty na mapie są interaktywne, dzięki czemu kierowca jednym kliknięciem uzyskuje dodatkowe informacje bez przewijania menu.

Dożywotnia usługa TomTom Traffic

Kolejną zmianą wprowadzoną przez TomTom w nowych urządzeniach jest dożywotnia usługa Lifetime TomTom Traffic, po raz pierwszy dołączona do wszystkich nowych modeli TomTom GO. Usługa ta dostarcza kierowcom bieżące informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Firma ponadto w pełni zintegrowała informacje
o ruchu, które są teraz zawsze widoczne na mapie wokół bieżącej lokalizacji oraz na trasie, z funkcjami nawigacyjnymi. W ten sposób kierowcy zyskują wiedzę o ruchu, jego szybkości i opóźnieniu nie tylko na trasie, ale na całej sieci dróg, co ułatwi podjęcie decyzji o zmianie trasy.

  • Dostęp do usług TomTom Traffic w modelach TomTom GO400, GO500 i GO600 jest dostępny  W zależności od modelu nowego urządzenia użytkownicy będą mogli połączyć w trybie połączenia smartfonowego (Smartphone Connected). Umożliwia to otrzymywanie informacji o natężeniu ruchu drogowego poprzez połączenie nawigacji przez Bluetooth ze smartfonem Aby połączyć się z usługą TomTom Traffic, tryb Smartphone Connected korzysta z pakietu danych, jak inne serwisy, np. TomTom Fotoradary.

Szybkie wyszukiwanie

Funkcja szybkiego wyszukiwania proponuje wyniki jak tylko kierowca zaczyna wpisywać hasło. Nowe TomTom GO to jedyne urządzenia, które zaczynają sugerować zarówno adresy, jak i użyteczne miejsca podczas wpisywania hasła. Nawigacja umożliwia wyszukiwanie na kilka różnych sposobów: użytkownik może wpisać nazwę ulicy czy restauracji, a nawigacja podpowie, w jakich miejscowościach występuje dany obiekt, albo może wpisać miasto i ulicę, jak w wyszukiwarce internetowej. Korzystając z nowego wyszukiwania użytkownik nie musi już wybierać kolejno państwa, miasta i ulicy, można wszystko wpisać w jednym wierszu, a nawigacja sama znajdzie miejsce docelowe.

  • Pasek informacji o drodze: Szybki dostęp do podstawowych informacji o natężeniu ruchu oraz podróży. Pasek pokazuje dokładną informację o korkach i fotoradarach na drodze.
  • My Places: Kierowcy mogą zobaczyć swoje ulubione lokalizacje na mapie
    i spersonalizować swoje mapy dzięki funkcji My Places. Funkcja ułatwia ponowne wyszukiwanie i nawigowanie do ulubionych miejsc.
  • Dożywotnie mapy oraz usługi TomTom Traffic: Użytkownik nawigacji będzie miał zawsze aktualną mapę oraz dostęp do usługi TomTom Traffic. Przez cały okres korzystania z nawigacji kierowca będzie mógł pobierać cztery albo więcej pełnych aktualizacji map w ciągu roku. Z każdą aktualizacją kierowcy otrzymują wszystkie uaktualnienia w sieci drogowej, adresów oraz interesujących punktów POI.
  • Fotoradary (trzymiesięczna wersja testowa): Kierowcy będą mogli podróżować spokojnie, otrzymując powiadomienia o radarach na drodze. Te ostrzeżenia zwiększają świadomość kierowcy o lokalnych ograniczeniach prędkości i pomagają zaoszczędzić pieniądze na mandatach za prędkość. Będąc częścią globalnej społeczności kierowców, użytkownik skorzysta na zaawansowanej i precyzyjnej usłudze ostrzegania.

Cena i dostępność

GO 400 – 799 PLN

GO 500 – 899 PLN

GO 600 – 1049 PLN

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…