Home Maszyneria Nowe urządzenia sieciowe dla małych firm

Nowe urządzenia sieciowe dla małych firm

0
0
105

Routery mocno telefoniczne

Wszystkie trzy nowe routery w ofercie DrayTek, oprócz zaimplementowanego modułu bezprzewodowego „n”, posiadają też dodatkowo: funkcjonalność telefonii VoIP z możliwością obsługi do 12 kont SIP u różnych operatorów (2930Vn, 2930VSn) oraz dodatkowo ISDN (2930VSn). Są to prawdziwe sieciowe kombajny, co potwierdzają pozostałe właściwości nowych routerów. Urządzenia serii Vigor 2930 wyposażone są w 4 porty LAN oraz 2 porty WAN, dzięki czemu można mieć jednocześnie 2 niezależne łącza internetowe (np. 2xDSL). Funkcja VPN to kolejny, ważny atut dla firm. Dzięki niej mogą one stworzyć do 100 wirtualnych kanałów VPN, zabezpieczających połączenia między klientami końcowymi w Internecie.

„Z nowymi urządzeniami w serii Vigor 2930 można też efektywniej zarządzać ruchem sieciowym. Narzędzie Bandwidth Management pozwala przypisać każdemu użytkownikowi maksymalną prędkość pobierania i wysyłania danych. Z kolei za pomocą Limit Session można ukrócić proceder zapychania łącza programami P2P typu Kazaa, Emule czy Donkey. Routery z zaimplementowaną funkcjonalnością VoIP posiadają ciekawe rozwiązanie – Digit Map – zezwalające na mapowanie i obróbkę numerów wybieranych z klawiatury telefonu, a także przydzielanie dla nich najtańszego operatora wychodzącego” – mówi Bogdan Płachtij, Prezes Brinet Sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora DrayTek w Polsce.

Szczelniejszy WLAN

Na uwagę w nowych urządzeniach serii Vigor 2930 zasługuje Access Point oparty na drafcie 802.11n. Zmniejsza on liczbę martwych punków sieci bezprzewodowej, może pracować z prędkością nawet do 300 Mb/s i wyposażony jest w najsilniejsze zabezpieczenia, m.in. WPA/WPA2 i VPN over WLAN. Bezpieczeństwo można jeszcze bardziej zwiększyć określając w ustawieniach adresy MAC tych urządzeń, które mogą mieć dostęp do sieci WLAN. Funkcja IP QoS umożliwia natomiast dynamiczną rezerwację pasma dla wybranych adresów IP i rodzajów usług.

„Nowe Vigory trzeba również pochwalić za bardzo dobre i wielopoziomowe zabezpieczenia, co jest nieodłączną cechą wszystkich routerów DrayTek. Firewall wbudowany w premierowe urządzenia serii Vigor 2930 to przede wszystkim dynamiczny filtr pakietów, kontrola dostępu do Internetu na podstawie adresów MAC, ochrona przed atakami DoS/DDoS, filtr adresów URL czy blokowanie ruchu P2P.” – dodaje Bogdan Płachtij.

Przyjaźnie obsługiwane

Konfigurację i aktualizację oprogramowania nowych routerów można przeprowadzić w sposób zdalny przez Internet. Istotnym udogodnieniem jest polskojęzyczne oprogramowanie, co nie jest spotykane u innych producentów sieciowych. Na przyjazne zarządzanie i obsługę ma też wpływ narzędzie SysLog (umożliwia bieżące raportowanie i wyświetlanie informacji typu log), rozbudowane narzędzia diagnostyczne (np. tabela routingu, bufor ARP), pakiet narzędziowy Router Tools (wspomaga zarządzanie, konfigurację i diagnostykę) oraz przyjazny interfejs użytkownika.

DrayTek Corporation to wiodący na świecie producent urządzeń sieciowych, które są adresowane m.in. do małego i średniego biznesu. Od początku swojej działalności w 1997 roku, DrayTek rozwija technologie zdalnego dostępu VPN i ISDN oraz rozwiązania obsługujące szerokopasmowy dostęp do Internetu. Produkty DrayTek wyróżniają się również zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu VoIP, komunikacji bezprzewodowej oraz bezpieczeństwa sieci (zapory sieciowe, filtry stron WWW, zapory UTM).

W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów firmy DrayTek jest Brinet Spółka ta współpracuje również z firmą Funkwerk Enterprise Communication GmbH, dystrybuując na rynku polskim marki: Elmeg, Bintec, Artem.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Groźne w skutkach i trudne do wykrycia – ataki podsłuchowe to realne zagrożenie

Cyberataki bazujące na podsłuchu to zagrożenie, którego nie należy lekceważyć. Prowadzący …