Home Maszyneria Nowy Mac OS X 10.6 Snow Leopard

Nowy Mac OS X 10.6 Snow Leopard

5 min
0
0
89

Pakiet Leopard pojawi się w sieci Apple Premium Reseller oraz w najlepszych punktach Media Markt. Da to możliwość zakupu systemu w wielu miejscach w Polsce na raz, zgodnie z potrzebami rosnącej rzeszy użytkowników komputerów Apple. Wiele z nich przygotowuje specjalne przywitanie dla tych, którzy odwiedzą salony w pierwszym dniu dostępności nowego Snowa.

Tanio będzie!

W Polsce ceny aktualizacji systemu Mac OS X 10.5 Leopard (licencja pojedyncza) będą kształtować się na poziomie zaledwie 129 zł, a Snow Leopard Family Pack (licencja rodzinna, obejmująca pięć stanowisk) to tylko 199 zł. Są to niskie ceny w porównaniu z cenami systemów konkurencyjnych.

Aktualizacje za symboliczne 10 dolarów

Nie zapomniano także o aktualizacjach dla osób, które nabyły Maka po 8 czerwca 2009 roku. W tym przypadku kosztują one 9,95 USD (kwota pokrywa cenę produktu oraz koszty manipulacyjne i koszty dostawy). Natomiast każdy, kto jeszcze w lipcu 2009 dokonał zakupu pudełkowej wersji systemu Mac OS X 10.5 Leopard, otrzyma bezpłatny upgrade do wersji Mac OS X 10.6 Snow Leopard, po ukazaniu się tego produktu w sprzedaży.

Mac Box Set: Life 09, iWork 09 – trzyma cenę

W skład pakietu Mac Box Set, przeznaczonego dla użytkowników Mac OS X 10.4 Tiger, wejdzie Mac OS X 10.6 Snow Leopard, iLife  09 (zawierająca iPhoto, iMovie, GarageBand, iWeb, i iDVD) oraz iWork 09, czyli pakiet programów użytkowych Apple do domu i do biura (obejmujący najnowsze wersje programów Pages, Numbers i Keynote). W przypadku licencji pojedynczej będzie kosztował  699 zł, zaś koszt licencji rodzinnej wyniesie  949 zł.

Bezpiecznie na 64 bitach

Najbardziej istotne innowacje, jakie oferować będzie system to między innymi natywna, 64-bitowa kompatybilność (ponad 90% aplikacji wchodzących w skład systemu to aplikacje 64-bitowe) zapewniająca zwiększenie wydajności oraz stabilności, ale także zwiększająca odporność na ataki hakerów i złośliwego oprogramowania. Należy przy tym zaznaczyć, że MAC OS X jest już najbezpieczniejszym systemem operacyjnym na świecie. Ogromnym skokiem w przód jest technologia Grand Central Dispatch, ułatwiająca programistom pełne wykorzystanie mocy obliczeniowej systemów wielordzeniowych, dzięki którym aplikacje wykorzystują cały potencjał nowych procesorów.

Ciekawym elementem jest także technologia OpenCL, dzięki której potężna moc nowoczesnych procesorów graficznych może być wykorzystywane także do innych zastosowań – nie tylko do wyświetlania grafiki, dzięki tej opcji wzrost wydajności komputerów z systemem OSX jest ogromny. Dodatkową zaletą nowej wersji systemu operacyjnego jest zintegrowana obsługa Microsoft Exchange oraz to, że zaoszczędzi on ponad 7 GB miejsca na dysku po aktualizacji starej wersji systemu. Co więcej, instalacja Mac OS X 10.6 będzie szybsza od poprzednika – zajmie dwa razy mniej czasu.

Nowy iWork i nowy iLife


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak nadrobić 10 lat zacofania i zdążyć do 2035 roku?

Przez najbliższe 3 lata sprzedaż samochodów elektrycznych musi wzrosnąć aż 12-krotnie, aby…