Home Maszyneria NTT Business DSS – mały komputer o wielkich możliwościach

NTT Business DSS – mały komputer o wielkich możliwościach

0
0
173

Mikrokomputer NTT Business DSS (Digital Signage System) to kompaktowe urządzenie niewielkich rozmiarów, które nie tylko doskonale sprawdzi się w zastosowaniach typu Digital Signage, ale może być z równym powodzeniem traktowane jako energooszczędny terminal lub tradycyjny desktop.

Dzięki zastosowaniu procesora AMD V1000 z bardzo wydajnym zintegrowanym interfejsem graficznym komputer może obsłużyć aż cztery monitory o rozdzielczości do UHD przy częstotliwości odświeżania do 60 Hz.

System może zostać wyposażony w od 4 do 32 GB pamięci RAM oraz dwa dyski – SSD M.2 (tradycyjny lub z protokołem NVMe) i 2,5-calowy HDD.

Komunikację ze światem zapewniają dwie gigabitowe karty sieciowe wspierające współczesne standardy bezpieczeństwa i łączności. Dodatkowo mikrokomputer może zostać wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej WiFi 5 lub 6 oraz Bluetooth od 4 do 5.2
Na pokładzie DSS znajduje się superszybkie złącze USB3.2 Gen1 z nowoczesnym gniazdem typu C oraz trzy złącza typu A w standardzie USB 2.0 do podłączenia myszy, klawiatury oraz jeszcze jednego urządzenia peryferyjnego.

DSS jest produktem linii Business  posiada więc nowoczesne i zaawansowane systemy bezpieczeństwa w standardzie TPM 2.0 (jest to zintegrowany, a tym samym nieusuwalny układ sprzętowy).
Dodatkowo każdy mikrokomputer może zostać wyposażony w czujnik otwarcia obudowy blokujący możliwość uruchomienia komputera w przypadku wykrycia próby nieautoryzowanej manipulacji urządzeniem.

Całość zamknięta została w solidnej metalowej obudowie odpornej na typowe uszkodzenia mechaniczne, a brak jakichkolwiek kabli czy przejściówek łączących płytę główną z panelami interface’u zewnętrznego zapewnia zwiększoną bezawaryjność tych złącz.

NTT Business DSS w wersji referencyjnej z 8 RAM, SSD 256 GB z Windows 10 Pro kosztuje dla końcowego odbiorcy brutto – 4200 zł.

Cechy Kluczowe

  • Moc Obliczeniowa: Skalowalny APU 12-54W TDP plus Pamięć do 32GB DDR4 3200MHz (opcjonalnie z ECC)
  • Wideo: 4 niezależne wyjścia cyfrowe do 4K@60Hz każde
  • Łączność: 2 złącza Gigabit Ethernet (opcjonalnie także WiFi/Bluetooth)
  • Interface: USB 3.2 Gen1 typ C + 3 x USB 2.0 typ A
  • Storage: M.2 SATA 3.0/NVMe i/lub SATA 3.0 2,5”
  • Audio: HD audio za pośrednictwem złącz wideo plus analogowe Line-out, Mic-In
  • Bezpieczeństwo: Sprzętowy TPM 2.0 + czujnik otwarcia obudowy
  • Opcjonalnie komunikacja szeregowa RS232/422/485
  • Uniwersalna, kompaktowa obudowa o wymiarach 160 × 153 × 47 mm w całości z metalu z możliwością montażu zgodnym z VESA

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

3 strategie na spełnienie wymogów NIS2

Coraz bardziej dynamiczny rozwój technologii oraz kompleksowość cyberzagrozeń wywierają na…