Home Na czasie NTT System podwaja zysk

NTT System podwaja zysk

3 min
0
0
121

NTT System, jeden z największych krajowych producentów sprzętu komputerowego i dystrybutor IT rozpoczął rok od wzrostów. Co więcej, mimo niekorzystnych tendencji w gospodarce, były to wzrosty naprawdę duże. W pierwszym kwartale Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 1,840 mln zł, czyli niemal dwa razy więcej, niż przed rokiem –  937 tys. zł. To już drugi rok z rzędu bardzo dobrych wyników Spółki – w I kw. 2018 r. zysk netto wyniósł 617 tys. zł.

W jeszcze większym stopniu wzrósł zysk przed opodatkowaniem – 2,346 tys. zł wobec 1,070 mln zł uzyskanego od stycznia do końca marca 2019 r. Tak duże wzrosty zostały osiągnięte przy przychodach w wysokości 122 mln zł (zwiększenie o 26 proc.).

– Pierwszy kwartał 2020 r. z pewnością przejdzie do historii jako jeden z najtrudniejszych dla gospodarki – mówi Tadeusz Kurek, prezes Zarządu NTT System. – Za sprawą rozwijającej się pandemii musieliśmy zmierzyć się z dużymi opóźnieniami dostaw towaru z Azji, później w naszym kraju zostały zamknięte galerie i sklepy wielkopowierzchniowe, które są znaczącym odbiorcą towaru z NTT System. Tym bardziej dumni jesteśmy z osiągniętych, bardzo dobrych wyników i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Bardzo dobre wyniki Spółki znalazły też odzwierciedlenie na GPW – w pierwszym kwartale 2020 r. zysk na jedną akcję wyniósł 14 gr czyli dwa razy więcej, niż przed rokiem. Należy zaznaczyć, że wzrost ten dokonał się w okresie bardzo dużych spadków na warszawskim parkiecie.

 

W strukturze przychodów Grupy Kapitałowej NTT System najbardziej wzrosła w minionym kwartale, w stosunku do I kwartału 2019 r.,  sprzedaż podzespołów, akcesoriów, peryferii i elektroniki użytkowej z 55,8 mln zł do 71,6 mln zł. O niemal połowę wzrosła też dystrybucja sprzętu komputerowego innych producentów i wyniosła 33,5 mln zł (rok wcześniej – 22,7 mln zł).

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak nadrobić 10 lat zacofania i zdążyć do 2035 roku?

Przez najbliższe 3 lata sprzedaż samochodów elektrycznych musi wzrosnąć aż 12-krotnie, aby…