Home Na czasie Rekordowe wyniki NTT System w I połowie 2021 r.

Rekordowe wyniki NTT System w I połowie 2021 r.

4 min
0
0
534

Grupa Kapitałowa NTT System podała oficjalnie pełne wyniki finansowe za minione półrocze. Zysk netto wyniósł 8,4 mln zł, zaś przychody – 461,2 mln zł. W odniesieniu do pierwszej połowy 2020 r. oznacza to wzrost zysku o 104 proc. zaś przychodów o 59 proc.

W I półroczu 2021 r. Grupa Kapitałowa NTT System S.A. uzyskała przychody w wysokości 461,2 mln PLN, w porównaniu do 289,4 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie 2020 roku, co oznacza wzrost o ok. 59 proc. Grupa wygenerowała jednocześnie zysk przed opodatkowaniem w wysokości 10,6 mln zł w porównaniu  do 5,2 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym samym okresie zysk netto Grupy wzrósł z 4,1 mln zł do 8,4 mln zł, tj. o ok. 104 proc.

Na wyniki Grupy Kapitałowej NTT System S.A. w I półroczu 2021 r. wpłynął przede wszystkim ok. 69-procentowy wzrost przychodów na rynku polskim (udział tego rynku w sprzedaży ogółem wyniósł ok. 94 proc.). W związku z zapotrzebowaniem na komputery do pracy i nauki zdalnej nadal rosły przychody z dystrybucji komputerów i tabletów.

 – Pandemia sprawiła, że wiele firm musiało nadrobić wieloletnie zaległości inwestycyjne w zakresie infrastruktury IT – powiedział Tadeusz Kurek, prezes NTT System. – \ Jednocześnie odnotowaliśmy istotny wzrost udziału i wartości sprzedaży z tytułu dystrybucji podzespołów, akcesoriów, peryferii i elektroniki użytkowej

Najpopularniejsze produkty w tej kategorii to: smartwatche, smartfony (Motorola, Oppo, Realme, Vivo, OnePlus, Huami-Amazfit, Xiaomi), czytniki e-book oraz komponenty komputerowe – procesory Intel i AMD, płyty główne i karty graficzne (MSI i Gigabyte). Odnotowano także duży popyt na akcesoria do pracy zdalnej takie, jak: mikrofony, słuchawki, kamerki internetowe, itp. Prezes NTT System podkreśla, że na sprzedaż wspomnianych urządzeń miało wpływ pełne otwarcie sklepów wielkopowierzchniowych w bieżącym roku.

Ogółem przychody z tytułu dystrybucji podzespołów, akcesoriów, peryferii i elektroniki użytkowej wzrosły z 181,9 mln w pierwszej połowie 2020 r. do 299,3 mln zł, w pierwszej połowie tego roku. W przypadku drugiej największej grupy produktowej, jaką są dystrybuowane przez NTT System komputery i tablety innych producentów przychody wzrosły odpowiednio z 81,2 do 132,5 mln zł.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie Citrix ujawnia wyzwania firm w zakresie bezpieczeństwa pracy zdalnej

74% decydentów do spraw bezpieczeństwa w Europie i USA twierdzi, że procedury stały się ba…