Home Na czasie Oszczędności dzięki wideo

Oszczędności dzięki wideo

6 min
0
0
93

Darmowy czyli niezabezpieczony

Komunikatory stworzone z myślą o użytkowniku indywidualnym nie bardzo sprawdzają się w firmach z uwagi na słabą jakość zabezpieczeń i ograniczone funkcjonalności. Jak donosi Kaspersky Lab na przykładzie badania Skype’a, sieci firmowe z aktywnym komunikatorem, wg 55,6 proc. użytkowników, stanowią zagrożenie dla biznesowo kluczowej i poufnej informacji przedsiębiorcy. Skoro tak, może warto spróbować narzędzia stworzonego specjalnie do zadań biznesowych?

Wideo konferencja dla każdego przedsiębiorcy

System VidCom.pl umożliwia prowadzenie wideo konferencji z wieloma użytkownikami jednocześnie. Narzędzie umożliwia komunikację w formacie audio –wideo i tekstowym. Pozwala to na jednoczesną konferencję i połączenie z nielimitowaną liczbą odbiorców obecnych w systemie. Użyteczność systemu jest tym większa, że nie wprowadza on obowiązku rejestracji uczestników, posiadania przez nich konta czy stałego loginu. W ramach posiadanego konta obsługiwanego przez posiadacza 1 licencji czyli gospodarza, można stworzyć system szkoleń firmowych, prezentacji towaru czy e-handlu dostępny dla wielu potencjalnych kontrahentów. Warto zastanowić się czy nie jest to jedna z najtańszych form budowy np. biura obsługi klienta.

Ponieważ pojedyncze konto umożliwia komunikację z wieloma użytkownikami należy spełnić brzegowe wymagania techniczne zarówno ze strony firmy-gospodarza jak i potencjalnych odbiorców.

Stacja robocza klienta wymaga minimum: systemu operacyjnego Windows (98, 2000, ME lub XP), procesora 400 MHz Pentium 2, 64 MB dostępnej pamięci RAM, kamerki internetowej, słuchawek, głośników i mikrofonu. Komunikator wymaga też Internet Explorera 5.5, DirectX 8.1 oraz łącza o przepustowości 56 Kbps.

Konfiguracja „gospodarza” pozwalająca na sprawną obsługę większości klientów to: Windows XP z MS Office’m do prezentacji w Power Point, procesor minimum 1 GHz, RAM 512 MB, karta dźwiękowa oraz łącze o przepustowości Mbps.

Ile to wszystko kosztuje?

Konstrukcja cenowa samego komunikatora wideo wydaje się być interesująca. Poza tak ostatnio modną wersją testową, oczywiście bezpłatną, najdroższe jest posiadanie 1 konta, które kosztuje 90 PLN za miesiąc. Degresja cenowa daje upusty wg progów określanych liczba kont. Mówiąc prosto, czym kont więcej tym taniej.

Zastosowań sporo

W zasadzie cały biznes, który wymaga przekazywania wizualnych komunikatów jest polem zastosowań vidcom’u. Narzędzie daje się stosować od e-handlu i prostego demonstrowania produktu do demonstracji szkoleniowej np. dla serwisu gwarancyjnego (szkolenie techników) czy wideo rozmowy z klientem (reklamacje).

Oprócz więc, ewidentnej oszczędności czasu, korzyścią przedsiębiorcy jest redukcja kosztów i możliwość błyskawicznej reakcji na konkurencje i oczekiwania klienta. Zaś skrócenie czasu obsługi klienta, stanowiące w dzisiejszych czasach wartość samą w sobie, pozwala skutecznie budować lepsze relacje z odbiorcą.

Możliwość budowy dobrych relacji w oparciu o komunikację dotyczy też firm o rozproszonej strukturze, gdzie komunikuje się ze sobą wiele oddziałów jednej firmy lub różne jednostki organizacyjne. Identyczna funkcja dotyczy zresztą firm o rozbudowanych relacjach z zewnętrznymi partnerami biznesowymi. I tu szybka (wizualna) komunikacja jest często bezcenna.

Więcej: VidCom.plPobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak się bronić przed SIM swap?

Oszuści biorą na celu użytkowników smartfonów za pomocą metody SIM Swap, która może doprow…