Home Maszyneria IBM dla MSP

IBM dla MSP

0
0
113

Razem z Intelem

Express Advantage obejmuje serwery Intela (System x™), serwery zintegrowane (System i™) oraz systemy UNIX (System p™), które znakomicie sprawdzają się w obsłudze małych i średnich firm. W ofercie znalazły się również zaawansowane rozwiązania z grupy produktów Lotus, Tivoli, WebSphere oraz IBM Workplace Forms.

Serwer baz danych za darmo

Na szczególną uwagę zasługuje rozwiązanie aplikacyjne DB2 Express-C. To pierwszy bezpłatny, w pełni funkcjonalny relacyjny serwer baz danych, którego można używać do tworzenia i wdrażania aplikacji. Użytkownicy szerokiej gamy środowisk programistycznych mogą korzystać z zasobów takich jak developerWorks oraz alphaWorks, aby uzyskać dostęp do bezpłatnej pomocy społeczności użytkowników. Umiejętności nabyte podczas obsługi serwera oraz utworzone aplikacje można bezpośrednio wykorzystać w całej rodzinie DB2.

Z kolei Lotus Complete Messaging Express Starter Pack to nowy kompleksowy pakiet komunikacji i zarządzania informacją.

Biznesowa infolinia

Klienci z sektora MSP mogą skorzysta także z rozszerzenia usługi IBM Concierge, dzięki której zyskają dostęp do podstawowych informacji na temat funkcjonowania przedsiębiorstw z ich segmentu. Będą również mogli podzielić się swoją wiedzą. Concierge jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od tego, czy firma jest klientem IBM, czy też nie, pod numerem telefonu 0 801 800 807.

Business intelligence…

Według firmy badawczej IDC, wszyscy dostawcy rozwiązań IT skupiają się na współpracy z partnerami obecnymi na rynku sektora MSP, jednak tylko IBM dysponuje odpowiednimi zasobami ludzkimi i kapitałowymi, które pozwalają na dynamiczny rozwój jego klientów.

Rozbudowę oferty Express Advantage dla małych i średnich firm poprzedzono badaniami przeprowadzonymi wśród 1200 przedsiębiorstw z 11 krajów Europy, Azji i Ameryki. Dwie trzecie z nich zadeklarowało chęć zmiany modelu biznesowego w celu skuteczniejszego konkurowania i rozszerzania pola ekspansji. Ankietowani przedsiębiorcy jako główne obszary inwestycji technologicznych w swoich firmach wymienili systemy zarządzania relacjami z klientami, business intelligence, narzędzia do pracy zespołowej oraz rozwiązania do komunikacji.

…i zarządzanie bazą klientów

Badani przedsiębiorcy szczególną wagę przywiązywali do relacji z klientami, zarówno w zakresie zdobywania nowych kontrahentów, jak i obsługi już pozyskanych. Jak podkreślali, współczesny klient to klient coraz lepiej poinformowany i oczekujący produktów i usług coraz lepiej dostosowanych do swoich potrzeb. Stąd niezbędny jest rozwój narzędzi do zarządzania bazami klientów.

Dążenie do optymalizacji

Kluczowe znaczenie dla firm ma również optymalizacja kosztów prowadzonej działalności. Także w tej dziedzinie poszukują systemowego wsparcia, który pozwoli na bardziej efektywne zarządzanie firmą, w tym obsługą posprzedażową, oraz zasobami ludzkimi w ramach przedsiębiorstwa. Znaczna część przedsiębiorców z terenu Europy oraz z krajów rozwijających się deklaruje, że będzie w najbliższym czasie zmieniać model biznesowy swojej firmy. Główny kierunek zmian to zawieranie strategicznych porozumień o partnerstwie, centralizacja obsługi klienta oraz tworzenie nowych produktów i usług.

Najważniejsze bezpieczeństwo i…

Ponad 75 proc. badanych zwraca szczególną uwagę na zagadnienia związane z bezpieczeństwem użytkowania systemów sieciowych do zarządzania firmą i relacjami z klientem. Jednocześnie niespełna jedna trzecia uważa, że dysponuje systemem zapewniającym bezpieczeństwo transakcji oraz danych operacyjnych. 20 proc. jest w trakcie budowy systemu zabezpieczającego wrażliwe dane, a blisko 50 proc. dopiero planuje albo deklaruje, że zajmie się kwestiami bezpieczeństwa w najbliższym czasie.

…ochrona środowiska

Badania wykazały też, że osoby odpowiedzialne za zarządzanie przedsiębiorstwami, szczególnie w Europie, zwracają coraz większą uwagę na energooszczędność wdrażanych rozwiązań IT. 60 proc. przedsiębiorców z Francji, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii deklaruje zamiar wdrożenia rozwiązań oszczędzających energię.

Bariery są do pokonania

Jako główna bariera rozwoju zasobów IT w przedsiębiorstwach wskazywany jest brak środków na inwestycje. Badani radzą sobie jednak z tym ograniczeniem, spłacając inwestycje w miesięcznych ratach, leasingując sprzęt niezbędny do wdrażania nowych rozwiązań i wyprzedając sprzęt już nieużyteczny, korzystając z outsourcingu usług. Do innych barier istotnych we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań IT badani zaliczyli także brak kompetencji informatycznych oraz brak wystarczającej ilości czasu na wdrożenie skomplikowanych rozwiązań.Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…