Home Maszyneria IBM dla MSP

IBM dla MSP

8 min
0
0
112

Razem z Intelem

Express Advantage obejmuje serwery Intela (System x™), serwery zintegrowane (System i™) oraz systemy UNIX (System p™), które znakomicie sprawdzają się w obsłudze małych i średnich firm. W ofercie znalazły się również zaawansowane rozwiązania z grupy produktów Lotus, Tivoli, WebSphere oraz IBM Workplace Forms.

Serwer baz danych za darmo

Na szczególną uwagę zasługuje rozwiązanie aplikacyjne DB2 Express-C. To pierwszy bezpłatny, w pełni funkcjonalny relacyjny serwer baz danych, którego można używać do tworzenia i wdrażania aplikacji. Użytkownicy szerokiej gamy środowisk programistycznych mogą korzystać z zasobów takich jak developerWorks oraz alphaWorks, aby uzyskać dostęp do bezpłatnej pomocy społeczności użytkowników. Umiejętności nabyte podczas obsługi serwera oraz utworzone aplikacje można bezpośrednio wykorzystać w całej rodzinie DB2.

Z kolei Lotus Complete Messaging Express Starter Pack to nowy kompleksowy pakiet komunikacji i zarządzania informacją.

Biznesowa infolinia

Klienci z sektora MSP mogą skorzysta także z rozszerzenia usługi IBM Concierge, dzięki której zyskają dostęp do podstawowych informacji na temat funkcjonowania przedsiębiorstw z ich segmentu. Będą również mogli podzielić się swoją wiedzą. Concierge jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od tego, czy firma jest klientem IBM, czy też nie, pod numerem telefonu 0 801 800 807.

Business intelligence…

Według firmy badawczej IDC, wszyscy dostawcy rozwiązań IT skupiają się na współpracy z partnerami obecnymi na rynku sektora MSP, jednak tylko IBM dysponuje odpowiednimi zasobami ludzkimi i kapitałowymi, które pozwalają na dynamiczny rozwój jego klientów.

Rozbudowę oferty Express Advantage dla małych i średnich firm poprzedzono badaniami przeprowadzonymi wśród 1200 przedsiębiorstw z 11 krajów Europy, Azji i Ameryki. Dwie trzecie z nich zadeklarowało chęć zmiany modelu biznesowego w celu skuteczniejszego konkurowania i rozszerzania pola ekspansji. Ankietowani przedsiębiorcy jako główne obszary inwestycji technologicznych w swoich firmach wymienili systemy zarządzania relacjami z klientami, business intelligence, narzędzia do pracy zespołowej oraz rozwiązania do komunikacji.

…i zarządzanie bazą klientów

Badani przedsiębiorcy szczególną wagę przywiązywali do relacji z klientami, zarówno w zakresie zdobywania nowych kontrahentów, jak i obsługi już pozyskanych. Jak podkreślali, współczesny klient to klient coraz lepiej poinformowany i oczekujący produktów i usług coraz lepiej dostosowanych do swoich potrzeb. Stąd niezbędny jest rozwój narzędzi do zarządzania bazami klientów.

Dążenie do optymalizacji

Kluczowe znaczenie dla firm ma również optymalizacja kosztów prowadzonej działalności. Także w tej dziedzinie poszukują systemowego wsparcia, który pozwoli na bardziej efektywne zarządzanie firmą, w tym obsługą posprzedażową, oraz zasobami ludzkimi w ramach przedsiębiorstwa. Znaczna część przedsiębiorców z terenu Europy oraz z krajów rozwijających się deklaruje, że będzie w najbliższym czasie zmieniać model biznesowy swojej firmy. Główny kierunek zmian to zawieranie strategicznych porozumień o partnerstwie, centralizacja obsługi klienta oraz tworzenie nowych produktów i usług.

Najważniejsze bezpieczeństwo i…

Ponad 75 proc. badanych zwraca szczególną uwagę na zagadnienia związane z bezpieczeństwem użytkowania systemów sieciowych do zarządzania firmą i relacjami z klientem. Jednocześnie niespełna jedna trzecia uważa, że dysponuje systemem zapewniającym bezpieczeństwo transakcji oraz danych operacyjnych. 20 proc. jest w trakcie budowy systemu zabezpieczającego wrażliwe dane, a blisko 50 proc. dopiero planuje albo deklaruje, że zajmie się kwestiami bezpieczeństwa w najbliższym czasie.

…ochrona środowiska

Badania wykazały też, że osoby odpowiedzialne za zarządzanie przedsiębiorstwami, szczególnie w Europie, zwracają coraz większą uwagę na energooszczędność wdrażanych rozwiązań IT. 60 proc. przedsiębiorców z Francji, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii deklaruje zamiar wdrożenia rozwiązań oszczędzających energię.

Bariery są do pokonania

Jako główna bariera rozwoju zasobów IT w przedsiębiorstwach wskazywany jest brak środków na inwestycje. Badani radzą sobie jednak z tym ograniczeniem, spłacając inwestycje w miesięcznych ratach, leasingując sprzęt niezbędny do wdrażania nowych rozwiązań i wyprzedając sprzęt już nieużyteczny, korzystając z outsourcingu usług. Do innych barier istotnych we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań IT badani zaliczyli także brak kompetencji informatycznych oraz brak wystarczającej ilości czasu na wdrożenie skomplikowanych rozwiązań.Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak się bronić przed SIM swap?

Oszuści biorą na celu użytkowników smartfonów za pomocą metody SIM Swap, która może doprow…