Home Na czasie Oszczędzaj energię nie tylko od święta

Oszczędzaj energię nie tylko od święta

0
0
84

Zima i czas świąteczno-sylwestrowy to okres, kiedy zużywamy szczególnie dużo energii elektrycznej. Sprzyjają temu krótkie dni i to, że spędzamy więcej czasu w domach. E.ON Polska po raz kolejny dzieli się swoimi sposobami na zmniejszenie zużycia prądu i publikuje specjalną, zimową edycję kalkulatora online – Szkoda Prądu.

Proste narzędzie dla każdego

Kalkulator online – Szkoda Prądu działa już od ponad roku i pomaga oszczędzać energię w domach. Pozwala pobrać spersonalizowane porady do konkretnych urządzeń i zobaczyć procentowe podsumowanie zaoszczędzonej energii. To proste, dostępne dla każdego narzędzie, które w 2023 roku doczekało się aż trzech edycji tematycznych.

– Coraz więcej osób aktywnie szuka sposobów na zmniejszenie zużycia energii. Potwierdza to niezwykła popularność naszego kalkulatora online. W 2023 roku z narzędzia skorzystało ponad 110 tysięcy osób, a prawie 40 proc. z nich użyło go więcej niż raz. – mówi Małgorzata Nieciecka-Sosińska, managerka marketingu B2C w E.ON Polska.Tak duże  zainteresowanie jest dla nas sygnałem, że tego typu narzędzia są potrzebne Polakom. Dlatego przygotowaliśmy świąteczną edycję, która może pomóc oszczędzać energię także w zimowych miesiącach.

Szkoda Prądu w zimowe miesiące

W zimowe, ciemniejsze dni zużywamy najwięcej energii w ciągu całego roku. Potwierdzają to kolejne rekordy zapotrzebowania na energię elektryczną, które padają w najchłodniejsze miesiące. Generujemy je w szczególności intensywniej ogrzewając i oświetlając mieszkania. Przed świętami Bożego Narodzenia dodatkowo wieszamy elektroniczne dekoracje i zużywamy więcej prądu podczas świątecznych porządków czy gotowania tradycyjnych potraw.

Wszystkim, którzy chcieliby w tym czasie oszczędzać prąd, z pomocą po raz kolejny przychodzi E.ON Polska. Na stronie eon.pl/szkodapradu dostępna jest już świąteczna edycja kalkulatora online – Szkoda Prądu oraz nowe, praktyczne porady.

Proste sposoby na oszczędności

W poradniku, który towarzyszy nowej odsłonie kalkulatora, E.ON Polska zwraca uwagę na szczególny, grudniowy czas. W tym miesiącu w naszych domach królują świąteczne przygotowania i porządki. Podczas sprzątania możemy zmniejszyć zużycie energii nawet o 40 proc.[1] – wystarczy, że obniżymy temperaturę prania np. firanek czy obrusów. W kuchni również mamy szansę na mniej energochłonne prace. Dzięki odpowiednio dobranym do płyty indukcyjnej naczyniom zużyjemy nawet o 50 proc. mniej prądu[2]. Warto pamiętać, że podgrzanie potraw w kuchence mikrofalowej zamiast w piekarniku przełoży się nawet na 80 proc.[3] mniej zużytej energii. Natomiast gdy będziemy wybierać lampki na choinkę czy świąteczne dekoracje do ogrodu sięgnijmy po oświetlenie ledowe. Zużywa ono nawet 90 proc. mniej energii niż żarowe[4].

Takie i inne wskazówki dotyczące zimowego oszczędzania prądu znajdują się na specjalnej checkliście na stronie eon.pl/szkodapradu. W tym samym miejscu można skorzystać z kalkulatora online – Szkoda Prądu, który pomoże nam zoptymalizować zużywaną energię nie tylko od święta.

[1] Dane Bureau Veritas Polska dla E.ON Polska

[2] j.w.

[3] j.w.

[4] J.w.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kierunek Gen AI: nowe perspektywy dla firm telekomunikacyjnych

Generatywna sztuczna inteligencja szturmem podbija świat, przynosząc za sobą dynamiczny ro…