Home Na czasie Platforma Przemysłu Przyszłości z milionem złotych na szkolenie pracowników przyszłości

Platforma Przemysłu Przyszłości z milionem złotych na szkolenie pracowników przyszłości

4 min
0
0
573

„Przewodnik 4.0 – jak kształcić kompetencje przyszłości?” uzyskał dofinansowanie miliona złotych w ramach programu Edukacja EOG, prowadzonego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Projekt Platformy Przemysłu Przyszłości został sklasyfikowany na pierwszym miejscu listy rankingowej. Jego celem jest zwiększenie kwalifikacji nauczycieli szkół ponadpodstawowych w zakresie rozwoju kompetencji przyszłości wśród uczniów. Pilotaż ruszy w przyszłym roku.

Osią Przewodnika 4.0 będzie kurs online, pozwalający na podniesienie kwalifikacji nauczycieli szkół ponadpodstawowych w zakresie kształcenia kompetencji przyszłości. Metodologia szkoleniowa jest oparta na specjalnym internetowym przewodniku, który pozwala na mapowanie kompetencji uczniów w zakresie umiejętności, niezbędnych w gospodarce 4.0. Proces ten pozwoli nauczycielom opracować indywidualny lub grupowy proces rozwojowy. Kurs zostanie sprawdzony w formie programu pilotażowego w grupie 44 nauczycieli.

Jesteśmy dumni, że projekt przygotowany przez nasz zespół został wysoko oceniony przez ekspertów i zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej. Przewodnik 4.0 to jeden z elementów naszych działań na drodze do stworzenia systemu edukacji, który będzie szkolił pracowników przyszłości. Wykształcone w ten sposób kadry pozwolą nam na utrzymanie i wzmocnienie konkurencyjności polskich firm z sektora przemysłu 4.0 w Polsce i na świecie. – podkreśla Dawid Solak, pełniący obowiązki prezesa Zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości.

Działania realizowane w ramach projektu będą kierowane bezpośrednio do kadry dydaktycznej szkół ponadpodstawowych, a pośrednio dotyczą także uczniów, którzy dzięki programowi efektywniej rozwiną swoje kompetencje. Efektem realizacji projektu stanie się zasilenie rynku pracownikami przygotowanymi na wyzwania gospodarki 4.0.

*****

Platforma Przemysłu Przyszłości to organizacja, której celem jest budowa przemysłu 4.0 w Polsce. Inicjatywa udziela wsparcia eksperckiego w zakresie transformacji cyfrowej oraz rozwija kadry przedsiębiorstw. Organizuje szkolenia i promuje nowatorskie rozwiązania z obszarów: inteligentnej analizy danych, automatyzacji, komunikacji ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów oraz cyberbezpieczeństwa. Platforma Przemysłu Przyszłości pomaga w procesie modernizacji i transformacji biznesu, tak aby krajowe firmy stawały się jak najbardziej konkurencyjne na rynku globalnym. PPP jest fundacją skarbu państwa nadzorowaną przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Portal Platformy Przemysłu Przyszłości: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  Robert Kamiński
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Dlaczego profesjonaliści wybierają freelancing?

80% wolnych strzelców odnotowało wzrost morale oraz spadek poziomu stresu po wyborze freel…