Home Po godzinach Poczuj atmosferę mundialu #2: Recenzja słuchawek bezprzewodowych Creative Zen Hybrid

Poczuj atmosferę mundialu #2: Recenzja słuchawek bezprzewodowych Creative Zen Hybrid

0
0
378
Design
Funkcje
Jakość dźwięku
Cena / Wartość
Podsumowanie
Nowe słuchawki nauszne Creative oferują ANC, Ambient Sound i przystępną cenę, dzięki czemu możesz cieszyć się dobrym dźwiękiem bez rozbijania banku.
97 %

Kontynuujemy nasz cykl recenzji sprzętu audio, który bez wątpienia może się przydać w trakcie mundialu. Tym razem przetestowaliśmy nauszne słuchawki bezprzewodowe Zen Hybrid, które użytkownicy docenią nie tylko w trakcie rozgrywek sportowych.

Wprowadzając na rynek słuchawki Zen Hybrid, Creative powrócił do nieco zaniedbanej linii produktów słuchawek nausznych. Zen Hybrid są wyposażone we wszystkie wodotryski, których użytkownicy oczekują od współczesnych słuchawek bezprzewodowych. Posiadają tryb ANCAmbient Sound, obsługują holograficzny dźwięk Super X-Fi. Słuchawki są kompaktowe dzięki możliwości złożenia, a co ciekawe można je również podłączyć za pomocą (dołączonego do zestawu) klasycznego przewodu ze złączem 3,5 mm. Producent deklaruje żywotność baterii 27 godzin (z włączonym ANC) i wydaje się, że nie jest to wartość zawyżona.

Budowa & Design

Na pierwszy rzut oka słuchawki mogą sprawiać wrażenie „plastikowych”, jednak stalowy pałąk zapewnia pewne mocowanie, a jednocześnie siła nacisku na głowę nie jest nadmierna. Spore poduszki nauszne i wewnętrzna powierzchnia pałąka wykonane są z grubszej skóry syntetycznej. Zapewnia to komfort w trakcie użytkowania, zapobiegając naciskowi wewnętrznych ścian słuchawek na uszy.

Sterowanie

Sterowanie jest banalnie proste i intuicyjne. Przycisk zasilania służy również jako pauza odtwarzania (pojedyncze kliknięcie) i asystent głosowy (naciśnięcie i przytrzymanie przycisku). Tryby ANC i Ambient Sound są uruchamiane za pomocą oddzielnego przycisku. Aby aktywować ANC należy nacisnąć raz, aby włączyć dźwięk otoczenia – dwukrotnie. Słuchawki automatycznie przechodzą w tryb parowania, gdy żadne urządzenie nie jest podłączone. Aby włączyć parowanie ręcznie należy wyłączyć słuchawki, a następnie przytrzymać przycisk zasilania przez kilka sekund – do momentu pojawienia się komunikatu głosowego  informującego o trybie parowania Bluetooth. Słuchawki nie obsługują sparowania wielu urządzeń, ale zapamiętują wcześniej sparowane urządzenia, więc wystarczy odłączyć się od jednego urządzenia i można ponownie połączyć się ręcznie z innym.

Jakość dźwięku

Dźwięk jest dostrojony tak, aby zadowolić szeroką grupę użytkowników. W połączeniu bezprzewodowym Zen Hybrid zapewnia czysty neutralny dźwięk, który jest wystarczająco szczegółowy. Średni bas nie jest przeskalowany, wysokie tony są wyraźne, zaś średnie tony mogą wydawać się nieco anemicznie. Jednak taka kombinacja pozwala na przedstawienie każdego instrumentarium z wyraźnymi warstwami.

Po podłączeniu za pomocą kabla do wzmacniacza – Zen Hybrid oferuje ciepłe brzmienie z wyraźnymi tonami średnimi, podobną obecnością basów i stonowanymi wysokimi tonami. Oczywiście zakres dynamiki jest znacznie lepszy i wydaje się mniej skompresowany w porównaniu do połączenia bezprzewodowego. W trybie przewodowym można również włączyć zasilanie, aby móc korzystać z trybu ANC i Ambient Sound. W moim odczuciu przy wyłączonym ANC wysokie tony brzmią nieco lepiej.

Zen Hybrid obsługuje tryb dźwięku Super X-Fi, ale trzeba odtwarzać pliki muzyczne za pomocą aplikacji SXFI zainstalowanej na smartfonie. Aplikacja wymaga zarejestrowania konta i zeskanowania twarzy i uszu w celu obliczenia HRTF (funkcja transferu związanego z kształtem głowy). Dźwięk jest przetwarzany programowo w przeciwieństwie do innych przewodowych produktów SXFI, które wykorzystują układ sprzętowy, co oznacza że jest stratny i skompresowany. Pomimo to daje namiastkę tego, czego można oczekiwać od wersji sprzętowej.

Jakość dźwięku ANC i ambient

Tryb ANC jest skuteczny w usuwaniu szumów otoczenia i pasywnej izolacji od hałasu. Działa skutecznie, choć w trakcie spaceru obok drogi szybkiego ruchu słychać hałas, ale przy znacznie zmniejszonej głośności

W trybie Ambient, Zen Hybrid wzmacnia średnie tony, podczas gdy dolna i górna częstotliwość nie są wyraźnie podkreślone. W rezultacie dźwięki zewnętrzne są stłumione, co zapewnia kontakt z otoczeniem, ale nie jest to idealne rozwiązanie do prowadzenia rozmów.

Jakość połączeń telefonicznych

W cichym otoczeniu jakość mikrofonu Zen Hybrid zapewnia dobrą jakość transmisji głosu, prezentując ciepły, głośny dźwięk. Jednak gdy pojawia się hałas spada jakość, co jest efektem usuwanie szumów tła przy jednoczesnych próbach wzmocnienia głosu użytkownika. Powoduje to zmniejszenie klarowności głosu. Tak więc Zen Hybrid nie jest idealnym rozwiązaniem do prowadzenia rozmów w hałaśliwych miejscach, zwłaszcza przy wiejącym wietrze.

Czy warto kupić Creative Zen Hybrid?

Dzięki cenie detalicznej 299 zł (październik 2022) Zen Hybrid jest znakomitą propozycją słuchawek audio wprowadzonych przez Creative, który zawsze zachwycał rynek produktami, które zapewniają doskonałą wartość znacznie powyżej jego ceny. Do dyspozycji mamy tryb ANC i Ambient Sound, których większość markowych słuchawek nie oferuje w tym przedziale cenowym.

Zdecydowanie polecamy!

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Toshiba wprowadza na rynek dyski HDD o pojemności ponad 30 TB

Toshiba , z sukcesem osiągnęła pojemność przechowywania danych na poziomie ponad 30TB. Jes…