Home Po godzinach Poczuj atmosferę mundialu #3: Recenzja słuchawek Creative Outlier Pro

Poczuj atmosferę mundialu #3: Recenzja słuchawek Creative Outlier Pro

0
0
176
Nasza ocena
Design
Funkcje
jakość dźwięku
opłacalność
Podsumowanie
Zrównoważony dźwięk z dobrym basem to niewątpliwa zaleta tych słuchawek. Dzięki atrakcyjnej cenie Creative Outlier Pro jest bez wątpienia wartościową propozycją.
98 %

Kontynuujemy nasz cykl recenzji sprzętu audio, który bez wątpienia może się przydać nie tylko w trakcie mundialu. Tym razem prezentujemy słuchawki douszne Creative Outlier Pro, które poza słuchaniem relacji sportowych znakomicie sprawdzą się również w trakcie innych aktywności.

Creative wprowadził na rynek swoje pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne w marcu 2019 roku. Przez trzy lata Creative trzymał się tego konceptu i regularnie dostarczał nowe modele z linii Outlier. Model Outlier Pro został przeprojektowany – pojawiła się nowa „obudowa” która jest nieco większa i płaska, a tym samym ułatwia sterowanie dotykowe. Dzięki temu słuchawki Creative Outlier Pro umożliwiają bezproblemowe odtwarzanie, obsługę funkcji i kontrolowanie połączeń. Czujniki dotykowe można spersonalizować według własnych upodobań w aplikacji Creative.

Trzeba przyznać, że słuchawki wyglądają naprawdę świetnie. Przy małych wymiarach i wadze 7 g prawie ich się nie czuje w trakcie noszenia. W zestawie znajdziemy 3 pary silikonowych wkładek dousznych w rozmiarach S, M i L, które powinny niemalże idealnie dopasować się do każdego ucha, eliminując tym samym przypadkowe zgubienie.

W przeciwieństwie do Outlier Air – słuchawki nie świecą intensywnie w trakcie użytkowania, przez co są bardziej dyskretne. Oczywiście mają klasę IPX5, dzięki czemu nie straszny im pot i można je używać w trakcie zajęć sportowych.

Creative zachował obudowę z wysuwaną szufladką, która zyskała  możliwość ładowania bezprzewodowego. Na spodzie znajdziemy gniazdo USB i diody informujące o procesie ładowania.

Żywotność baterii została dodatkowo wydłużona i dzięki etui ładującemu Outlier Pro mogą działać do 60 godzin. Bez doładowywania możesz  korzystać ze słuchawek przez 15 godzin bez ANC, lub 10 godzin z ANC.

Jakość połączeń

Obie słuchawki Outlier Pro są wyposażone w trzy mikrofony w porównaniu do dwóch z serii Outlier Air. I rzeczywiście ma to znaczący wpływ na lepszą jakość dźwięku,  w trakcie rozmów. Mikrofony odpowiadają również za ciągłe monitorowanie dźwięków otoczenia, co pozwala np. na bezpieczną jazdę na rowerze, czy w trakcie joggingu. Szumy tła są również skutecznie redukowane, zwłaszcza wewnątrz pomieszczeń. Na zewnątrz słuchawki są podatne na zakłócenia (wiatr), co istotnie wpływa na jakość dźwięku. To niestety przypadłość większości dostępnych słuchawek dousznych, które nie są idealne do połączeń głosowych wykonywanych w hałaśliwym otoczeniu.

Przed nawiązaniem połączenia warto ustawić preferowany tryb ANC lub Ambient – w trakcie połączenia nie jest to możliwe.

Jakość ANC i trybu Ambient

Aplikacja Creative umożliwia dostosowanie dźwięku do potrzeb dzięki całkiem przyzwoitemu korektorowi i możliwości regulacji poziomu ANC i trybu Ambient.

W aplikacji znajdziemy dodatkowo funkcje:

  • Personalizacja przycisków
  • Kontrola poziomów hałasu w trybie otoczenia i aktywnej redukcji szumów
  • Ustawienia dźwięku za pomocą korektora graficznego
  • Aktualizacja oprogramowania i rejestracja produktów
  • Odtwarzacz multimedialny
  • Ustawienia Super X-FI

Poziom ANC jest nieco powyżej średniej, dźwięki o niskich częstotliwościach, są skutecznie eliminowane, w przeciwieństwie do wysokich, które pozostają słyszalne. Nie stanowi to jednak problemu w trakcie odtwarzania muzyki.

W trybie Ambient dźwięk otoczenia nie jest dokładną repliką wszystkich dźwięków, ale spełnia swoje zadanie. Bez wątpienia usłyszysz klakson nadjeżdżającego samochodu.

Jakość dźwięku w trakcie odtwarzania muzyki

W końcu dochodzimy do najczęściej stawianego pytania – jak one „grają”. Nazwa „Outlier Pro” sprawia, że wiele osób spodziewa się kolejnej progresywnej poprawy w stosunku do serii Outlier Air. W końcu producent zastosował większe – 10 mm przetworniki pokryte grafenem w porównaniu do 5,6 mm w Outlier Air V2.

Moim zdaniem jakość dźwięku jest lepsza, choć jest to oczywiście moja subiektywna ocena. Łatwo zauważyć, że strojenie Outlier Pro jest inne – nieco wyciszone są wysokie tony, pojawił się natomiast pełniejszy bas i zrównoważone średnie pasmo.

To strojenie może nie przypaść do gustu fanom wysokich tonów – na szczęście dzięki dostępnemu korektorowi można zmienić parametry i dostosować je do swoich upodobań. Oprócz opcji dla gatunków, takich jak rock, pop i jazz, jest również tryb gry.

Każde słuchawki są skrojone pod określoną grupę nabywców, zaś producent stara się trafić w ich upodobania. W tym wypadku Creative zadbał o osoby wrażliwe na wysokie częstotliwości i z miłością do cieplejszego strojenia.

Warto dodać, że podobnie jak wszystkie poprzednie serie Outlier, Outlier Pro obsługuje tryb Super X-Fi, który można włączyć za pomocą aplikacji. Oczywiście dotyczy to odtwarzania muzyki przechowywanej na smartfonie.

Czy warto kupić Słuchawki Creative Outlier Pro?

Jeśli posiadasz słuchawki z serii Creative Outlier Air, lub inne które stawiają przede wszystkim na wysokie tony, to Outlier Pro przypadną Ci do gustu. Zrównoważony dźwięk z dobrym basem to niewątpliwa zaleta tych słuchawek. Wypada podkreślić, że jakość ANC jest na równi z większością dobrych słuchawek dousznych, zaś korektor świetnie spełnia swoje zadanie. Dzięki niskiej cenie Creative Outlier Pro jest bez wątpienia wartościową propozycją.

Creative Outlier Air: świetne brzmienie w atrakcyjnej cenie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cyberbezpieczeństwo w samorządach: droga do nowoczesności czy finansowa przeszkoda?

W obliczu rosnących zagrożeń cybernetycznych, Ministerstwo Cyfryzacji pod kierunkiem wicep…