Home Po godzinach Recenzja Creative SXFI Air Gamer: Idealny zestaw słuchawkowy nie tylko dla graczy

Recenzja Creative SXFI Air Gamer: Idealny zestaw słuchawkowy nie tylko dla graczy

0
1
414
Creative SXFI Air Gamer

Któż może być bardziej wymagającym użytkownikiem słuchawek niż zapalony gracz? Bez wątpienia Ci użytkownicy stawiają wysoko poprzeczkę i dlatego słuchawki dla „gamersów” są warte uwagi, nawet jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem!

Firma Creative wypuściła drugi, zmodernizowany zestaw słuchawkowy do gier Super X-Fi, który jest zarówno bardziej wydajny, jak i stylowy. Oprócz technologii holografii SXFI Air Gamer obsługuje wiele połączeń, w tym USB-C i USB-A, Bluetooth 5.0, 3,5 mm oraz gniazda kart microSD. Oznacza to, że możesz podłączyć go do komputera, urządzenia mobilnego, konsoli Nintendo Switch lub słuchać utworów z karty microSD umieszczonej bezpośrednio w słuchawkach!

SXFI Air Gamer firmy Creative jest naprawdę wszechstronny, zdolny do obsługi niemal każdej kombinacji wejść. Może nawet odtwarzać muzykę bez podłączenia, dzięki slotowi MicroSD. Wystarczy podłączyć SXFI Air Gamer do portu USB komputera, włączyć tryb Super X-Fi Battle i cieszyć się znakomitym dźwiękiem podczas gry. Dzięki Bluetooth 5.0 można połączyć słuchawki z telefonem i słuchać muzyki lub podcastów. Możesz również korzystać z połączenia USB i Bluetooth jednocześnie podczas czatowania na komputerze.

Creative SXFI Air Gamer nie ma trybu tłumienia szumów ANC — mimo to zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki zarówno 50-milimetrowych przetwornikom, jak i 2 mikrofonom.

Budowa & Design

Słuchawki te są dość duże, mają grube, wyściełane nauszniki i są niezwykle wygodne do noszenia przez dłuższy czas. Pianka z „pamięcią” i plusz sprawiają, że słuchawki są przewiewne i oddychające.

Matowo czarne słuchawki SXFI Air Gamer mają klasyczny, elegancki wygląd, ze srebrnymi metalowymi paskami do regulacji rozmiaru. Każdy nausznik ma pierścień z podświetleniem RGB, które można dostosować do własnych preferencji, lub całkowicie wyłączyć. Wszystkie elementy sterujące zestawu słuchawkowego znajdują się na lewym nauszniku. Logo Creative znajduje się na górnej części wyściełanego pałąka, podobnie jak oznaczenie SXFI Air Gamer.

Na lewym nauszniku znajdują się gniazda USB-C, 3,5 mm audio, mikrofon oraz slot na karty MicroSD. Słuchawki SXFI Air Gamer mogą być używane jako samodzielny odtwarzacz muzyki – obsługując karty o pojemności do 32GB. Zintegrowany odtwarzacz obsługuje formaty zarówno MP3, jak i FLAC. Jakość odtwarzania muzyki jest doskonała, przy czym możliwości sterowania ograniczają się jedynie do przeskakiwania utworów w przód i tył.

Jakość dźwięku

Jakość dźwięku po wyłączeniu ulepszeń audio jest po prostu fenomenalna! Duże 50-milimetrowe przetworniki uwypuklają zarówno partie wokalne, jak i poszczególne instrumenty. Bas w tym zestawie słuchawkowym jest jednym z lepszych, jakie słyszałem, a przy tym nie wpływa na czystość dźwięku. Brzmi to po prostu dobrze jak na zestaw słuchawkowy skierowany do graczy. Dźwięki wydają się zarówno profesjonalnie umiejscowione, jak i dochodzić z wyraźnie różnych odległości. Oprócz posiadania trójwymiarowej sceny dźwiękowej dostosowanej do Twojej unikalnej budowy uszu i pozycji dźwięki wydają się również dochodzić z wykrywalnie różnych odległości.

Kiedy grasz korzystając z SXFI Air, czujesz się jak w centrum trójwymiarowej sceny dźwiękowej.

Słuchawki sprawdzają się również podczas oglądania filmów i innych materiałów wideo. Mocny bas wzmacnia wrażenia, nie wpływając przy tym negatywnie na dialogi, które są wyraźne zarówno z, jak i bez ulepszeń SXFI. Co istotne nie występują opóźnienia pomiędzy odtwarzaniem wideo i audio w przypadku połączenia Bluetooth.  Tony wysokie są nieco krzykliwe, średnie są za to wyraziste i mocne, a basy ładnie się rozchodzą.

Po włączeniu funkcji GamerChat połączenie USB i połączenie Bluetooth z telefonem są włączone jednocześnie. Możesz odebrać połączenie w trakcie gry bez utraty dźwięku z gry lub używać telefonu do komunikacji podczas gry na platformach takich jak Nintendo Switch, które nie oferują czatu głosowego. Możesz również użyć telefonu do komunikacji podczas gry, jeśli nie posiada on czatu głosowego. Funkcja ta działała naprawdę dobrze, dzięki możliwości zmiany ustawień miksera głośności. Przy tym dźwięki gry nie zakłócają rozmowy przy użyciu obu mikrofonów.

Wymienne mikrofony

Dzięki możliwości przekształcenia zestawu słuchawkowego w taki, który nadaje się do gier i przesyłania strumieniowego, zestawy słuchawkowe Creative posiadają dwa mikrofony. Ze względu na szumy tworzone przez NanoBoom Mic, Creative SXFI Air Gamer nie specjalnie nadaje się do prowadzenia rozmów wideo.

Malutki mikrofon NanoBoom Mic wystaje mniej niż 0,5 cm z lewego nausznika i ułatwia prowadzenie rozmów, gdy jesteś poza domem. Podczas korzystania z NanoBoom Mic głos jest doskonale słyszany przez rozmówców.

CommanderMic posiada wysięgnik, dzięki czemu zapewnia lepszą głośność. Aby móc w pełni z niego korzystać, warto skonfigurować SXFI Air Gamer ze smartfonem. SXFI surround audio dostosowuje się do kształtu głowy i uszu, wykorzystując zdjęcia zrobione telefonem. Samodzielne wykonanie zdjęć nie jest prostym zadaniem i warto skorzystać z pomocy drugiej osoby.

CommanderMic jest idealny do nagrywania audio, ponieważ przechwytuje dźwięk w najwyższej jakości. Posiada wbudowany filtr pop oraz ramię wysięgnika, które można precyzyjnie ustawić, aby uniknąć przesterowań. Dźwięk jest czysty, pełny i dobrze redukuje szumy zewnętrzne.

Czy warto kupić słuchawki Creative SXFI Air Gamer?

Creative SXFI Air Gamer to naprawdę wygodne słuchawki. Czas pracy na baterii SXFI Air Gamer  to około 10 godzin i może nie jest szczególnie imponujący, ale należy pamiętać że głównym zastosowaniem słuchawek jest gra na PC poprzez połączenie USB. Tym samym funkcja Bluetooth wydaje się raczej bonusem, a nie cechą. Możliwość jednoczesnego połączenia z komputerem i telefonem jest naprawdę wygodna i otwiera nowe możliwości komunikacji.

Creative’s SXFI Air Gamer jest wypełniony po brzegi funkcjami, współpracuje z niemal wszystkim, a jego 50-milimetrowe przetworniki zapewniają doskonały dźwięk. SXFI Air Gamer to doskonały wybór dla osób poszukujących wysokiej jakości zestawu słuchawkowego do gier, który oferuje zarówno opcje łączności bezprzewodowej, jak i przewodowej, a także dwa mikrofony do czatu głosowego i trybu dowódcy.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Dell rewolucjonizuje pracę hybrydową z nową generacją komputerów AI

Dell Technologies prezentuje nową generację komputerów osobistych, które integrują zaawans…