Home Maszyneria Pora na inwentaryzację domowego biura

Pora na inwentaryzację domowego biura

11 min
0
0
2,010
jakość
ergonomia
cena
Podsumowanie
Jeśli masz komputer stacjonarny lub laptop z kiepską kamerą internetową, Creative Live! Cam Sync 1080p to krok naprzód. Zastosowane technologie w kamerze zapewniają czystą, nie zakłóconą komunikację, łatwą konfigurację, kompatybilność z popularnymi aplikacjami do wideokonferencji.
91 %

Teoretycznie każdy, kto  posiada laptop lub tablet jest przygotowany do pracy zdalnej i uczestniczenia w wideokonferencjach. W praktyce – jakość obrazu i dźwięku niekoniecznie musi być w pełni satysfakcjonująca. Osoby korzystające z desktopa są w jeszcze gorszej sytuacji, gdyż zazwyczaj muszą dokupić kamerę i dobrej jakości głośniki.

W przypadku tabletów sytuacja jest nieco lepsza, ale też nie idealna. Sam chętnie korzystam z iPada jako urządzenia do wideokonferencji, mam jednak świadomość jego ograniczeń. Pomimo, że oferuje znakomitą jakość audio-wideo, bywa kłopotliwy. Po pierwsze przydatny jest statyw, aby ekran był na wysokości wzroku. Po drugie problematyczne okazuje się udostępnianie ekranu – zwłaszcza gdy w grę wchodzą aplikacje typowo desktopowe.

Pierwsza fala pandemii i szybkie przejście na pracę zdalną spowodowała, że na pniu sprzedawało się to, co akurat było dostępne. Spontaniczne zakupy nie zawsze okazywały się trafne. Lekko charczące głośniki ze „spłaszczonym” dźwiękiem, czy zniekształcony i zaszumiony obraz to częste konsekwencje przypadkowych nabytków. Można z tym żyć, ale warto sięgnąć po lepsze rozwiązania.

Od lat korzystam z głośników i słuchawek Creative, które oferują wysoką jakość i są nie do zdarcia. Dlatego naturalnym wyborem jest również sprzęt do wideokonferencji, który powinien zadowolić również bardziej wymagających użytkowników. A w tej kategorii Creative oferuje naprawdę porządny sprzęt za niewygórowaną cenę.

Creative Live! Cam Sync 1080p

Wygląda na to, że będziemy musieli przyzwyczaić się do prowadzenia znacznie większej liczby wideo rozmów – czy to w pracy, czy w komunikacji ze znajomymi. Jeśli utkniesz z kiepską kamerą internetową w swoim laptopie lub potrzebujesz czegoś do swojego komputera stacjonarnego, Creative Live! Cam Sync 1080p to znakomity wybór. Tym bardziej, że właśnie na rynek trafił model V2 po liftingu.

"creative

Konstrukcja kamery jest jednocześnie prosta i estetyczna – z szerokim plastikowym korpusem i wystającym z przodu obiektywem. Urządzenie można zamocować na górze monitora przy pomocy zacisku lub umieścić na statywie, co jest zdecydowanie bardziej stabilnym rozwiązaniem.

W obu wariantach montażu kamerę można obracać o 360 stopni. Co ciekawe urządzenie posiada prostą plastikową osłonę, która nakłada się na obiektyw, aby zapewnić sobie prywatność gdy nie jest używane.

Konfiguracja kamery jest tak prosta, jak tylko to możliwe. Ten model nie ma żadnych sterowników, więc wystarczy podłączyć go do komputera z systemem Windows lub Mac za pomocą wtyczki USB i gotowe! Jedynym zadaniem jest upewnienie się, że Creative Live! Cam Sync 1080p jest ustawiony jako mikrofon i kamera internetowa.

Chociaż Creative twierdzi, że aparat jest szerokokątny, obiektyw ma 77-stopniowe pole widzenia (przekątną). Jednak spokojnie pomieści dwie osoby w kadrze, a jednocześnie nie obejmie całego pomieszczenia, co w warunkach domowego biura może być pożądane.

Kamera zapewnia wyraźniejszy obraz Full HD  (rozdzielczość to nawet 1080P dla 30 klatek) niż w przypadku większości wbudowanych kamer internetowych. W porównaniu z wbudowanym obiektywem 720p w laptopie obraz wygląda znacznie ostrzej, a balans kolorów jest lepszy. Creative bije na głowę również popularną kamerę Savio, która przy większym kącie widzenia daje efekt beczki i zdecydowanie gorzej odwzorowuje kolory.

Dla zapewnienia wysokiej jakości, krystalicznej czystości rozmów producent umieścił w nowym modelu dwa wielokierunkowe mikrofony typu MEMS, które zintegrował z autorskim, inteligentnym oprogramowaniem SmartComms.

Dzięki najnowszemu zestawowi oprogramowania SmartComms zestaw Live! Cam Sync 1080p V2 oferuje inteligentniejszy i łatwiejszy sposób komunikacji online. Zupełnie nowa funkcja VoiceDetect umożliwia użytkownikom swobodne mówienie bez zakłóceń, ponieważ mikrofon automatycznie włącza się lub  wyłącza w oparciu o technologię wykrywania głosu. Funkcja NoiseClean-out ma za zadanie redukcję niepożądanych szumów statycznych w tle podczas połączeń wideo. Wszystkie te funkcje są dostępne w najnowszej aplikacji Creative, którą można pobrać na dowolną platformę z systemem Windows 10.

Czy powinieneś kupić Creative Live! Cam Sync 1080p?

Jeśli masz komputer stacjonarny lub laptop z kiepską kamerą internetową, Creative Live! Cam Sync 1080p to krok naprzód. Zastosowane technologie w kamerze zapewniają czystą, nie zakłóconą komunikację, łatwą konfigurację, kompatybilność z popularnymi aplikacjami do wideokonferencji, takimi jak Zoom, Skype, Microsoft Teams, Cisco WebEx, Google Meet, Facebook Messenger i innymi, Creative Live! Cam Sync 1080p V2 to kamera internetowa, która powinna spełnić Twoje oczekiwania względem tego typu urządzeń.

Cena i dostępność.

Kamera Creative Live! Cam Sync 1080p V2 można kupić w cenie 279zł i jest dostępna na stronie Creative.com.

Głośniki biurkowe 2.0 Creative Pebble

Kamera i mikrofon to podstawa, ale równie ważne są również głośniki. Tu Creative ma niezwykle interesującą propozycję w postaci głośników Pebble, które zaskakują nie tylko swym oryginalnym wyglądem ale również brzmieniem.

"creative

Już przy pierwszym kontakcie „czuć jakość” – nie są tak małe jak by się mogło wydawać i trochę ważą, co potwierdza dobre wrażenie. Dobrej jakości tworzywo i gumowane nóżki zapewniają stabilne usytuowanie. Wynosząca jedynie 11 cm szerokość każdego z głośników Creative Pebble pozwala umieścić je obok monitora bez utraty zbyt dużej ilości miejsca na biurku.

Zainspirowany japońskim skalnym ogrodem zen, zaokrąglony i gładki kształt Creative Pebble, sprawia, że ten system głośników 2.0 swoim wyglądem doskonale pasuje do wystroju nowoczesnego domu i biura. Wyposażone są w ulepszające brzmienie muzyki przetworniki skierowane pod kątem 45 stopni oraz wygodne zasilanie za pomocą pojedynczego kabla USB, przez co nie wymagają zasilacza. Do komputera lub monitora podłączane są za pomocą wejścia 3.5mm. Jeden z głośników posiada potencjometr będący jednocześnie włącznikiem.

Dzięki wbudowanym pasywnym radiatorom i ogólnej mocy znamionowej 5W, niewielkich rozmiarów głośniki Creative Pebble zapewniają zbalansowany dźwięk o głębokim brzmieniu i zaskakująco czystych detalach. Na uwagę zasługują dobre basy i brak przesterowań.

Czy powinieneś kupić Creative Pebble?

Za niespełna 100 zł dostajemy urządzenie, które znakomicie sprawdza się w trakcie konferencji, a co więcej zapewnia naprawdę świetne wrażenia muzyczne. Dodatkowo niebanalne wzornictwo  sprawia, że przyjemnie ustawić je na biurku. Zdecydowanie polecam!

 

 

 

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Innowacja Valeo przybliża ​rzeczywistość autonomicznej mobilności  

Skaner LiDAR (Light Detection and Ranging – wykrywanie światła i odległości) trzecie…