Home Po godzinach Recenzja: Creative Stage SE – idealny Soundbar dla Twojego Komputera

Recenzja: Creative Stage SE – idealny Soundbar dla Twojego Komputera

0
0
139
Nasza ocena
Budowa
jakość dźwięku
łączność
opłacalność
Podsumowanie
Soundbar Creative Stage SE to dobry wybór dla osób, które szukają niedrogiego, ale dobrego jakościowo sprzętu audio do ulepszenia dźwięku w swoim komputerze. Jest to dobry wybór dla osób, które nie potrzebują przenośnego soundbara i cenią sobie mocny dźwięk z wystarczającą ilością basu.
89 %

Soundbary z serii Creative Stage mają już kilka lat historii, którą rozpoczął Stage Air. Od tego czasu pojawiło się kilka kolejnych wcieleń, a nowy model Creative Stage SE plasuje się pomiędzy Stage Air V2 i Stage V2.

W przeciwieństwie do Creative Stage Air V2 jest typowym soundbarem stacjonarnym, który wymaga zasilania sieciowego. Przewagą są natomiast funkcje audio Sound Blaster i większa moc wyjściowa.

Budowa i wyposażenie

Creative Stage SE jest podobnych rozmiarów jak Stage Air V2. Mierzy 41 cm długości i 6,8 cm wysokości, dzięki czemu łatwo go umieścić prawie pod każdym monitorem. Na spodzie znajdują się cztery gumowe nóżki, które zapobiegają przesuwaniu się soundbara. Creative Stage SE to czarna, prostopadłościenna konstrukcja, wykonany głównie z plastiku typu piano black. Połyskliwa powierzchnia nie każdemu przypadnie do gustu, ale trzeba przyznać, że prezentuje się dobrze i dopasowuje się do otoczenia. Jedyny przycisk znajduje się na wielofunkcyjnym pokrętle po prawej stronie soundbaru i służy do regulacji głośności oraz przełączania trybu połączenia.

Łączność i sterowanie

Creative Stage SE zasilany jest za pomocą zasilacza z wymiennymi wtyczkami, a źródła dźwięku można podłączyć na dwa sposoby:  przez USB i przez Bluetooth. Brakuje wejścia 3,5, które ma Stage Air V2, co jest drobną niedogodnością.

Regulacja głośności dokonywana za pomocą pokrętła jest widoczna w systemie Windows. Można również ręcznie włączyć lub wyłączyć soundbar, przełączać się między trybem USB i Bluetooth za pomocą naciśnięcia przycisku. Aby uzyskać dostęp do pozostałych funkcji audio Sound Blaster i ulepszania dźwięku, trzeba użyć dołączonego pilota.

Pilot pozwala na więcej możliwości sterowania, takich jak odtwarzanie/pauza, wyciszenie, regulacja tonów oraz aktywacja trybu Surround i Clear Dialog. Regulacja tonów pozwala na dostosowanie dźwięku, aby brzmiał bardziej ciepło lub nieco ostrzej.

Jakość dźwięku

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to jest ona znacznie lepsza, niż sugerowałaby cena tego soundbara, co jest typowe dla większości produktów Creative.

Brak subwoofera może sugerować słabe odzwierciedlenie niskich tonów. Tymczasem Creative Stage SE zapewnia bardzo dobrze wyważony dźwięk z wystarczającą ilością niskich tonów. Przy głośniejszych partiach czuć wibrację, które wręcz przenoszą się na blat biurka.

Górne pasmo jest dość dobrze odwzorowane, choć może się wydawać nieco przytłoczone przez intensywne basy. W moim przekonaniu średnie tony, są zrównoważone, choć niezbyt szczegółowe do słuchania muzyki. Słychać pewną szczegółowość w przypadku perkusji czy gitary, ale ogólnie brakuje im nieco głębi. Z kolei wysokie tony są raczej stłumione, z brakiem energii w przypadku instrumentów strunowych.

Swoje zalety soundbar w pełni pokazuje w trakcie gier – to właśnie tam osiąga najlepsze wyniki. Dźwięki wybuchów i strzałów są wyczuwalne, mowa jest czysta i wyraźna, a przy takiej cenie ich jakość jest świetna.

Warto przy tym zauważyć, że Creative Stage SE ma moc 48W i potrafi grać naprawdę głośno – wystarczająco, aby wypełnić małą sypialnię potężnym dźwiękiem.

Czy warto kupić Creative Stage SE?

Soundbar Creative Stage SE to dobry wybór dla osób, które szukają niedrogiego, ale dobrego jakościowo sprzętu audio do ulepszenia dźwięku w swoim komputerze. Jest to dobry wybór dla osób, które nie potrzebują przenośnego soundbara i cenią sobie mocny dźwięk z wystarczającą ilością basu.

Warto również zauważyć, że Stage SE nie jest najlepszym wyborem dla osób, którym szczególnie zależy na wejściu 3,5 mm, ponieważ nie ma takiej opcji.

Jeśli szukasz niedrogiego soundbaru do uzupełnienia swojego zestawu komputerowego, trudno znaleźć coś, co działałoby tak dobrze i w przystępnej cenie. Po prostu nie używaj go zbyt wiele do słuchania muzyki. Trzymaj się filmów i gier, a będziesz w pełni zadowolony.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Hisense UXKQ: rewolucja w świecie telewizorów Mini LED

Rynek elektroniki użytkowej przeżywa prawdziwy renesans, dostarczając konsumentom urządzen…