Home Na czasie SanDisk w natarciu

SanDisk w natarciu

0
0
170

Dzisiejsze zapowiedzi świadczą o tym, że nasza firma zamierza nadal dostarczać klientom najlepszą na rynku technologię SSD ― powiedział Kevin Conley, Wiceprezes i Dyrektor Działu Rozwiązań Pamięci Masowej dla klientów (Client Storage Solutions) w firmie SanDisk. Dzięki nowym produktom skierowanym do klientów indywidualnych, producentów OEM oraz firm, nasza oferta jest teraz szczególnie bogata. Rozszerzamy także zakres naszego działania, uruchamiając nowy kanał dystrybucji. – dodał. 

Premiera dwóch nowych dysków SSD

Dysk SSD SanDisk Ultra® Plus to rozwiązanie dla klientów indywidualnych, którzy chcą przyspieszyć uruchamianie oraz pracę swojego komputera stacjonarnego lub laptopa. Zmniejszenie opóźnień sprawia, że dysk SATA 3.0 reaguje szybko, nawet przy dużych obciążeniach, a dzięki jednolicie wysokim prędkościom odczytu znakomicie sprawdza się w zastosowaniach wymagających dużej liczby odczytów, takich jak aplikacje multimedialne.

SanDisk Ultra® Plus oferuje prędkość odczytu sekwencyjnego sięgającą aż 530 MB/s oraz prędkość zapisu sekwencyjnego nawet 445 MB/s1. Znacząco przyspiesza on działanie i skraca czas reakcji komputera. Ponadto, z uwagi na brak części ruchomych, dysk SSD jest trwalszy od tradycyjnych dysków i zużywa mniej energii, co pozwala maksymalnie wydłużyć czas pracy. Jest on dostępny w sprzedaży w serwisach Amazon.com i Newegg.com w wersjach o pojemności 64 GB, 128 GB i 256 GB2, których sugerowana cena detaliczna wynosi odpowiednio 69,99 Euro, 89,99 Euro i 169,99 Euro.

SanDisk X110 umożliwia producentom OEM oferującym notebooki i tablety projektowanie szybkich, dynamicznie reagujących systemów w eleganckiej, cienkiej obudowie tak lubianej przez klientów. Model X110, następca oferowanego przez SanDisk popularnego dysku SSD X100, zapewnia duże prędkości zapisu i odczytu sekwencyjnego i losowego. Zastosowano w nim architekturę o niskim poborze mocy, która znacznie obniża zużycie energii przez urządzenie w trybach niskiego poboru prądu. Dysk jest obecnie udostępniany w obudowie SATA 2, 5”, co ułatwi jego umieszczenie w systemach sprzedawanych przez producentów OEM.

W produkcji obu nowych dysków SSD SanDisk wykorzystuje technologię 19-nanometrową (nm), umożliwiającą wytwarzanie najmniejszych i najbardziej zaawansowanych układów pamięci na świecie.

Nowy kanał dystrybucji B2B

W związku z coraz szerszym zastosowaniem dysków SSD, SanDisk uruchomił nowy, ogólnoświatowy kanał dystrybucji „SanDisk For Business”, który oferuje dyski SSD klasy OEM producentom sprzętu komputerowego oraz firmom zajmującą się budową złożonej infrastruktury IT. W szczególności jest on skierowany do partnerów biznesowych typu VAR (value-added reseller), integratorom systemów i partnerom typu DMR (direct market reseller). Nowy kanał dystrybucji zwiększa zasięg rynkowy firmy SanDisk, udostępniając wysokiej jakości technologię SSD SanDisk małym i średnim firmom ― zainteresowanie tego segmentu rynku dyskami SSD ostatnio systematycznie rośnie.
Więcej informacji na temat programu dystrybucji firmy SanDisk można znaleźć pod adresem businesspartners.sandisk.com.

Nowy dysk SSD w notebooku firmy Asus

Oprócz wprowadzenia na rynek nowych produktów i uruchomienia nowego kanału dystrybucji SanDisk osiągnął ostatnio jeszcze inny ważny sukces związany z zastosowaniem technologii SSD w projektowaniu komputerów. Firma ASUS zamierza instalować dysk SSD SanDisk U100 w ASUS Transformer Book ― pierwszym na świecie notebooku, który można przekształcić w tablet (więcej informacji tutaj: SanDisk U100 SSD is being used by ASUS). Notebook ASUS Transformer Book będzie wyposażany w dysk SSD SanDisk U100 z uwagi na jego dużą pojemność, szybkość oraz niewielkie rozmiary, dzięki którym mieści się on bez problemu w eleganckiej, wyjątkowo cienkiej obudowie. Z uwagi na bardzo krótki czas reakcji, dysk SSD zwiększa wydajność notebooka Transformer Book, umożliwiając użytkownikom szybkie uruchamianie komputera i aplikacji, a mini obudowa mSATA pozwala na nowatorskie przekształcanie notebooka w tablet.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Groźne w skutkach i trudne do wykrycia – ataki podsłuchowe to realne zagrożenie

Cyberataki bazujące na podsłuchu to zagrożenie, którego nie należy lekceważyć. Prowadzący …