Home Na czasie Seeds of Bravery – 20 milionów euro na ukraińskie deep-tech

Seeds of Bravery – 20 milionów euro na ukraińskie deep-tech

0
0
56

Oto nadchodzi moment, który zmieni oblicze ukraińskiego świata technologii. Projekt „Seeds of Bravery”, uruchomiony pod koniec ubiegłego roku, staje się realną szansą dla ukraińskich innowatorów. Już jutro, 25 stycznia, rusza nabór wniosków w ramach programu, którego celem jest wsparcie odbudowy Ukrainy przez rozwój miejscowych firm deep-tech.

Tak, mówimy tu o sektorach takich jak cyberbezpieczeństwo, zdrowie, edukacja czy energetyka. Aż 20 milionów euro od Europejskiej Rady Innowacji (EIC) może trafić do ukraińskich startupów. To nie tylko finansowanie, ale i wsparcie w pozyskiwaniu inwestorów, nawiązywaniu kontaktów, a nawet szkoleniach.

Seeds of Bravery: szczegóły programu

Zacznijmy od liczby – 20 milionów euro. To kwota, która może wydawać się abstrakcyjna, ale dla 200 ukraińskich startupów zakwalifikowanych do projektu stanie się realnym wsparciem. EIC przeznaczy 12 milionów na bezzwrotne dotacje, a reszta pomoże w pozyskiwaniu nowych inwestycji, promowaniu projektów, a także w ułatwieniu dostępu na rynki międzynarodowe.

„Seeds of Bravery” to inicjatywa z Kijowa, pod batutą FundingBox Accelerator – polskiej organizacji wspierającej europejskie startupy. A teraz skupmy się na tym, co projekt ten może zaoferować ukraińskim przedsiębiorcom.

Rewolucja innowacji na Ukrainie

Projekt ten to nie tylko finansowanie. To szansa na globalną integrację ukraińskiego ekosystemu innowacji. Setki ukraińskich naukowców, przedsiębiorców, startupowców będą mogli starać się o udział w pięciu programach. Wicepremier Ukrainy, Mychajło Fiodorow, podkreśla znaczenie tej inicjatywy dla przyszłości kraju. „Wierzymy w zdolność naszych innowatorów do wdrażania rewolucyjnych pomysłów,” mówi Fiodorow.

Pięć ścieżek do innowacji

„Seeds of Bravery” składa się z pięciu programów, każdy z nich ukierunkowany na kluczowe sektory gospodarcze. Od biznesowych usług i innowacji, przez przedsiębiorczość, inkubatory deep-tech, aż po programy skierowane na odbudowę Ukrainy i skalowanie technologii. Każdy program to szansa na otrzymanie do 60 tys. euro dofinansowania oraz wsparcie pozafinansowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego startupu.

Przyszłość w Zasięgu ręki

Anna Dymowska z FundingBox Accelerator podsumowuje: „Uruchamiając te programy, zasiewamy ziarno przyszłości, w której ukraińskie rozwiązania technologiczne będą napędzać odbudowę gospodarki.” „Seeds of Bravery” to nie tylko pieniądze. To platforma dla innowacji, współpracy i wzrostu.

Zatem, ukraińskie startupy, do dzieła! Przed wami szansa na wejście w nowy rozdział technologicznej przyszłości.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kierunek Gen AI: nowe perspektywy dla firm telekomunikacyjnych

Generatywna sztuczna inteligencja szturmem podbija świat, przynosząc za sobą dynamiczny ro…