Home Na czasie Spada sprzedaż materiałów eksploatacyjnych do drukarek

Spada sprzedaż materiałów eksploatacyjnych do drukarek

2 min
0
0
118

Za spadkiem konsumpcji stoi przede wszystkim niższa sprzedaż kartridży atramentowych.  Mimo działań prawnych prowadzonych przez producentów oryginalnych (procesy przeciwko producentom alternatywnym, zwiększona aktywność na polu patentowym), rynek oryginałów skurczył się bardziej, niż rynek kartridży kompatybilnych.

Rynek tonerów okazał się bardziej stabilny. Tutaj z kolei konsumpcja produktów oryginalnych rosła szybciej, niż sprzedaż zamienników, która utrzymała się na podobnym poziomie, jak w pierwszej połowie 2012 roku.  Cały rynek tonerów zanotował w pierwszej połowie 2013 roku nieznaczny wzrost.

Ogólny spadek sprzedaży na rynku atramentów, odzwierciedla spadek sprzedaży atramentowych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, który w Polsce trwał od 2009 roku i przełożył się bezpośrednio na zmniejszenie bazy zainstalowanej tych urządzeń.

W segmencie kompatybilnym, tylko niektóre z marek odnotowały wzrost. Wśród nich, obecny leader ActiveJet (ponad 22% udział ilościowego w kompatybilnym rynku atramentów) i druga marka należąca do Action S.A. – Actis. Druga co do wielkości udziałów w sprzedaży tuszów marka BlackPoint (ponad 10,5% udziału ilościowego) a także marka Printe, należąca do Grupy BlackPoint, zanotowały spadki. 

IDC Bi-Annual Consumables Tracker to półroczne badanie rynku materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA, obejmujące sprzedaż laserowych tonerów i atramentowych kartridży drukujących.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Zestawy Poly i Microsoft Teams Rooms Studio do pracy hybrydowej

Firma Poly oferuje nowe rozwiązania dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows, współpra…