Home Na czasie Speak&Go w nowych nawigacjach TomTom Via 130

Speak&Go w nowych nawigacjach TomTom Via 130

0
0
89

TomTom Via 130, wyposażony w nową funkcję Speak & Go pozwala na zarządzanie urządzeniem za pośrednictwem komend głosowych, co umożliwia prowadzenie samochodu bez odrywania rąk od kierownicy i skupienie się na drodze.

Speak & Go rozpoznaje ponad tysiąc komend i ich synonimów, czyli ponad pięć razy więcej niż dotychczasowe funkcje sterowania głosem. Dzięki temu kierowcy bez problemu i w sposób naturalny mogą kontrolować nawigację. Dodatkowo Via 130 dba o bezpieczną jazdę dzięki zaimplementowanej technologii Bluetooth®, co pozwala na wykonywanie i odbieranie telefonów.

„Nowa funkcja Speak & Go znacząco podnosi bezpieczeństwo, m.in. poprzez skupienie kierowcy na drodze, a nie manualnej obsłudze nawigacji” – mówi Corinne Vigreux, Managing DirectorTomTom. – „Wystarczy powiedzieć na głos adres, podać tzw. użyteczne miejsce (ang. POI – Point of Interest) lub po prostu komendę >>do domu<<, a TomTom od razu wyznaczy odpowiednią trasę. Zarządzanie nawigacją nie było nigdy wcześniej tak proste”.

Via 130 to pionierskie rozwiązanie TomTom w kontekście dożywotniej, codziennej i bezpłatnej aktualizacji map. Bazują one na społeczności 21 milionów użytkowników korzystających z funkcji Map Share. Pomaga to w radzeniu sobie na drodze z ciągłymi zmianami, związanymi m.in. z ograniczeniami prędkości czy zamkniętymi drogami. Map Share do tej pory był dostępny jedynie dla osób, których mapy nie były starsze niż 12 miesięcy. Natomiast teraz jest dostępne przez całe życie urządzenia.

Premierę miał również TomTom Via 135, który ma te same funkcje, co Via 130, ale dysponuje większym ekranem. Wyświetlacz TomTom Via 130 ma 4,3”, a TomTom Via 135 – 5”.

"tomtom

Dostępność i ceny:

  • TomTom Via 130 (ekran 4,3”) – 649 PLN
  • TomTom Via 135 (ekran 5”) – 749 PLN

TomTom Via 130 i 135 mają te same funkcje i różnią się jedynie rozmiarem ekranu. Wyświetlacz TomTom Via 130 ma 4,3”, a TomTom Via 135 – 5”.

Nowa funkcja dla TomTom Via 130 i 135:

  • Speak & Go – rozpoznaje ponad tysiąc komend i ich synonimów, czyli ponad pięć razy więcej niż dotychczasowe funkcje sterowania głosem. Dzięki temu kierowcy bez problemu i w sposób naturalny mogą kontrolować nawigację. Jest to istotne ulepszenie istniejącego już systemu zarządzania głosem w urządzeniach TomTom.

Inne funkcje TomTom Via 130 i 135

  • Zestaw głośnomówiący przez Bluetooth – pozwala na bezpieczne wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych.
  • Asystent pasa ruchu – dodatkowe wsparcie dla kierowców, zwłaszcza na skomplikowanych węzłach komunikacyjnych.
  • Poprawione IQ Routes – korzysta z informacji dostarczanych przez miliony kierowców na świecie, by wyznaczyć najlepszą trasę i precyzyjnie oszacować czas dojazdu.
  • TomTom Map Share – dożywotnia, codzienna i bezpłatna aktualizacja map na podstawie informacji dostarczanych przez społeczność Map Share.
  • Zintegrowany uchwyt – wygodny uchwyt wbudowany w urządzenie, dostępny zawsze wtedy, kiedy jest potrzebny.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wygoda i funkcjonalność mobilnych projektorów: Jak i gdzie ich używać?

Inwestycja w wysokiej jakości projektor to krok, który otwiera przed nami nowe możliwości …