Home Chmura Spojrzenie w przyszłość chmury

Spojrzenie w przyszłość chmury

16 min
0
0
1,443

Dziś organizacje są napędzane potrzebą szybkiej digitalizacji, którą umożliwia model multi-chmury. VMware ogłosił nowe rozwiązania dla VMware Cloud, pierwszej infrastruktury przetwarzania w wielu chmurach. Umożliwia ona przenoszenie aplikacji korporacyjnych do chmury w czasie o połowę krótszym i mniejszym niż 50% kosztów niż obecnie.

– Eliminujemy złudny wybór między innowacjami biznesowymi a kontrolą informatyczną. Najnowsze propozycje pomogą modernizować aplikacje, infrastrukturę i operacje z zachowaniem korzyści ekonomicznych i mniejszego ryzyka, zwiększając produktywność programistów. A dzięki Project Arctic, kolejnej ewolucji vSphere, uruchomimy chmurę hybrydową w każdym przedsiębiorstwie — powiedział Mark Lohmeyer, starszy wiceprezes i dyrektor generalny grupy biznesowej ds. infrastruktury chmury w VMware.

Innowacje te obejmują:

 •  Nowe portfolio zarządzanych usług Kubernetes, pozwalających modernizować wszystkie aplikacje na VMware Cloud;
 •  Funkcje, które sprawią, że uruchamianie aplikacji firmowych w chmurze VMware jest prostsze i bezpieczniejsze;
 •  Zapotrzebowanie na prowadzenie biznesu w suwerennych chmurach;
 •  Zapowiedzi techniczne, które nakreślają przyszłość chmury VMware.

Kontenery oparte na Kubernetes i infrastruktura jako usługa

VMware Cloud with Tanzu services to nowe portfolio usług zarządzanych Kubernetes, które będą dostępne bez dodatkowych opłat w ramach VMware Cloud on AWS począwszy od trzeciego kwartału 2022. Te usługi sprawią, że modernizacja aplikacji za pomocą Kubernetes jest szybsza, łatwiejsza i tańsza niż w przypadku alternatywnych rozwiązań.

Administratorzy IT mogą korzystać z interfejsu vCenter, aby zunifikować zarządzanie maszynami wirtualnymi i kontenerami na wspólnej platformie. Operatorzy platform lub SRE mogą zarządzać klastrami Kubernetes w spójny sposób w różnych chmurach.

VMware Cloud — prostsze i bezpieczniejsze rozwiązanie dla aplikacji biznesowych

VMware Cloud sprawia, że uruchamianie aplikacji vSphere w dowolnym środowisku chmury staje się prostsze i bezpieczniejsze. Badania pokazują, że klienci VMware Cloud mogą osiągnąć 300% szybsze wdrażanie Kubernetes, 46% szybszą migrację do chmury i 57% redukcję TCO.

PROŚCIEJ: VMware Cloud zapewnia elastyczność pozwalającą na przejście do chmury zgodnie z harmonogramem i uruchamianie obciążeń vSphere w wybranej chmurze. Usługa działa jako usługa natywna w ponad 100 regionach obejmujących wszystkie chmury publiczne — Amazon Web Services (AWS), Azure, Google Cloud, IBM Cloud i Oracle Cloud — a także ponad 4000 chmur partnerskich, w prywatnych centrach danych oraz w punktach dostępowych. Dzięki rozwiązaniu VMware Cloud Universal klienci mogą w elastyczny sposób kupować i wykorzystywać chmurę VMware lub partnerów handlowych, jednocześnie korzystając z walorów istniejących licencji wieczystych VMware.

 • VMware Cloud on AWS Outposts będzie dostępny do nabycia w III kwartale 22 r. i umożliwi korzystanie z modelu użytkowania chmury dla infrastruktury VMware Cloud działającej w ich centrach danych lub w lokalizacjach brzegowych. Oferta umożliwi większą kontrolę nad danymi i aplikacjami dzięki prostej, skalowalnej i bezpieczniejszej infrastrukturze on-premise dostarczanej jako usługa.
 • Dell Technologies APEX Cloud Services with VMware Cloud to usługa zarządzana przez firmę Dell, która wnosi rozwiązania VMware do ekosystemu APEX. Usługa ta, będąca obecnie w fazie testów, jest planowana na IV kwartał 2021 r. Ten Infrastructure-as-a-Service umożliwia organizacjom wdrażanie wstępnie skonfigurowanych instancji chmury w ich centrach danych, lokalizacjach brzegowych czy obiektach kolokacyjnych.
 • Ulepszenia VMware vRealize Cloud Management pozwalają na dostarczanie usług w chmurze, proaktywne monitorowanie, optymalizację pojemności i kosztów, rozwiązywanie problemów z uwzględnieniem aplikacji oraz pełną widoczność sieci we wszystkich środowiskach chmury. Nowa funkcja Skyline Advisor Pro prewencyjnie zapobiega problemom przed ich wystąpieniem, pomagając uniknąć kosztownych, nieplanowanych przestojów IT.
 • VMware Marketplace otrzyma funkcje, które umożliwią szybsze tworzenie i dostarczanie aplikacji poprzez prywatny katalog usług, który obejmuje oprogramowanie open-source (Bitnami), rozwiązania VMware oraz ISV. Klienci mogą teraz skrócić proces składania zamówień i czas wdrażania, kupując rozwiązania VMware i ISV na jedynym w branży multi-chmurowym marketplace.
 • Project Arctic udostępni usługi VMware Cross-Cloud dla milionów administratorów IT. Rozwiązanie natywnie integruje chmurę z vSphere i ustanawia model hybrydowy jako domyślny. Klienci będą mogli korzystać z nieograniczonej pojemności chmury na żądanie oraz natychmiastowego dostępu do usług VMware Cross-Cloud poprzez vCenter.

BEZPIECZNIEJ: VMware wykorzystuje moc oprogramowania, rozproszoną architekturę typu scale-out. Model dostarczania w chmurze zapewnia lepsze bezpieczeństwo i ochronę danych, które stają się łatwiejsze w użyciu. Klienci korzystający z usług VMware Cloud mogą korzystać z jednakowych zasad i funkcji zabezpieczeń we wszystkich środowiskach.

 • VMware NSX tapless NDR, Secure Workload Access oraz Elastic Application Security Edge to nowe rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo wewnątrz i na zewnątrz środowisk VMware Cloud.
 • Usprawnienia VMware Cloud Disaster Recovery przyspieszają odzyskiwanie danych po ransomware i pomagają przywrócić usługi i dane.
 • Carbon Black Cloud Workload, NSX Advanced Firewall oraz NSX Advanced Load Balancer pomagają VMware Cloud on AWS zmniejszyć obszar ataku, poprawić dostępność i czas działania aplikacji oraz zwiększyć efektywność operacji bezpieczeństwa.
 • Obsługa klastrów rozciągniętych dla środowisk składających się z zaledwie 2 hostów zwiększa niezawodność dla klientów VMware Cloud on AWS każdej wielkości.

Wsparcie w zakresie chmur suwerennych

Bezpieczeństwo danych nie jest tylko kwestią korporacyjną — badania pokazują, że 50-60% organizacji uważa, że potrzebny jest krajowy obowiązek poprawy bezpieczeństwa danych, prywatności i innowacyjności.i Nowa inicjatywa VMware Sovereign Cloud pomaga współpracować z zaufanymi krajowymi dostawcami usług chmur, którzy spełniają wymagania dotyczące suwerenności, kontroli jurysdykcyjnej, dostępu, bezpieczeństwa, niezależności, mobilności, analityki danych, ich integralności i zgodności z przepisami, a także innowacji.

Spojrzenie w przyszłość chmury

Nowe inwestycje w R&D oraz innowacje wprowadzane w VMware Cloud z pomocą następujących projektów:

 • Project Capitola: implementacja pamięci definiowanej programowo, która zapewni najlepszy stosunek ceny do wydajności dla obecnych i przyszłych aplikacji poprzez agregację warstw pamięci DRAM, PMEM, NVMe i przyszłych rozwiązań. Więcej o partnerach wspierających Projekt Capitola można przeczytać tutaj.
 • Project Cascade: zaspokoi potrzeby programistów i specjalistów DevOps dzięki standardowemu interfejsowi programistycznemu opartemu na Kubernetes, zarówno dla infrastruktury (IaaS), jak i kontenerów (CaaS).
 • Project Ensemble: zaprojektowany jako ujednolicona płaszczyzna sterowania dla VMware Cloud, jeszcze bardziej usprawni operacje poprzez dostarczenie spójnego widoku na wszystkie usługi vRealize Cloud Management.

Klienci VMware Cloud dzielą się swoimi historiami

– Carrefour współpracuje z Google Cloud i VMware, aby przyspieszyć realizację misji „digital-first” poprzez szybszą reakcję na możliwości biznesowe, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacji IT i zmniejszeniu wpływu na środowisko — powiedział Damien Cazenave, CTO i CISO w Carrefour France. „Dzięki Google Cloud VMware Engine byliśmy w stanie szybko i bezproblemowo przenieść nasze obciążenia VMware do chmury Google Cloud w czasie krótszym niż pierwotnie zakładaliśmy. Mamy teraz możliwość zmodernizowania naszej infrastruktury IT dzięki lepszej automatyzacji i niezawodności w Google Cloud.

– Współpracując z VMware i Deloitte, Sterling National Bank był w stanie w ciągu roku wyłączyć dwa centra danych i przejść na VMware Cloud on AWS — dodaje Vesko Pehlivanov, senior managing director, solution strategy & architecture w Sterling National Bank. „Nawet przy ograniczeniach spowodowanych pandemią, migracja przebiegła tak sprawnie, że nasi użytkownicy i właściciele aplikacji nie wiedzieli, że zaszły jakiekolwiek zmiany. Nie było żadnych przestojów. Silny związek między firmami Sterling, VMware i Deloitte pomógł nam działać szybciej i skuteczniej, niż moglibyśmy to zrobić samodzielnie.

– Tower Health poczyniła duże inwestycje w lokalną infrastrukturę VMware Cloud, która dobrze sprawdza się w naszej działalności. Dostrzegliśmy możliwość przeniesienia zarządzania i operacji IT do modelu SaaS — powiedział Brian Weigle, Lead System Engineer w Tower Health. Dzięki vRealize Cloud Universal zyskaliśmy elastyczność, która pozwoliła przenieść prawie wszystkie nasze produkcyjne możliwości zarządzania chmurą do modelu SaaS. Mamy do dyspozycji wszystkie funkcje vRealize Operations, Log Insight i Automation, z dodatkowymi korzyściami, takimi jak skalowalność, szybszy dostęp do innowacji i wydajność operacyjna, które są związane z SaaS. A dzięki VMware Skyline przeszliśmy od wsparcia reaktywnego do proaktywnego.

– Dzięki migracji naszego środowiska VMware do Azure VMware Solution, szacujemy, że osiągamy 6-cyfrowe oszczędności na sprzęcie, unikamy ponad 5 miesięcy opóźnień w przetwarzaniu i łańcuchu dostaw oraz zyskujemy większą sprawność, aby utrzymać nasz gwałtowny wzrost wirtualnych desktopów w wyniku trwającej pandemii — powiedział Mari Lovo, dyrektor Cloud Infrastructure Services, University of Miami. Korzystanie z Microsoft Azure Hybrid Benefit pozwala Uniwersytetowi w Miami na wykorzystanie istniejących licencji on-premises Windows Server dla maszyn wirtualnych w swoim środowisku Azure VMware Solution, bez dodatkowych kosztów.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  Robert Kamiński
Pobierz więcej z Chmura

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy płyty CD znikną w dobie serwisów streamingowych? Nic bardziej mylnego.

Rynek muzyczny od zawsze był jednym z filarów branży rozrywkowej. Stale podąża za bieżącym…