Home Maszyneria Test bezprzewodowego zestawu słuchawkowego Bluetooth Poly 8200 UC

Test bezprzewodowego zestawu słuchawkowego Bluetooth Poly 8200 UC

0
0
1,487
Podsumowanie
Wykonanie
Jakość dźwięku
żywotność baterii
cena
trwałość
Podsumowanie
Voyager 8200 UC firmy Poly radzi sobie doskonale, zarówno z punktu widzenia jakości dźwięku, jak i komfortu. Długa żywotność baterii i skuteczna redukcja szumów oznaczają również, że będziesz w stanie  korzystać ze słuchawek przez długi czas.
97 %
Polecamy
Ocena użytkownika 3 ( 4 głosy)

Jeśli często uczestniczysz w spotkaniach online, słuchasz muzyki lub chcesz odciąć się od otoczenia – Poly Voyager 8200 UC może być dla Ciebie interesującym zestawem słuchawkowym. 

Słuchawki Poly Voyager 8200 UC ważą niespełna 300 gram, a przy tym  są wygodne dzięki dobremu wyprofilowaniu i miękkiemu wykończeniu. Ciężar spoczywa na czubku głowy nie uciskając uszu.

Duże nauszniki całkowicie zakrywają uszy, dzięki czemu świetnie blokują hałas z otoczenia bez wywierania nacisku bezpośrednio na skronie.  Można je obracać w lewo i w prawo, a regulowany pałąk umożliwia dopasowanie zestawu słuchawkowego do wielu różnych kształtów i rozmiarów głów.

Podczas gdy sam zestaw słuchawkowy jest wystarczająco przyjemny dla oka, z całkowicie czarną estetyką pasującą do każdego kontekstu biznesowego, Poly podjęła niewytłumaczalny krok, aby ozdobić panele boczne czymś, co wygląda jak boazeria. Co gorsza, słoje imitujące drewno są nachylone w innym kierunku na każdej słuchawce, co sprawia, że ​​wygląda to dziwnie i niesymetrycznie.

Charakterystyka

Poza oczywistą funkcjonalnością dźwięku i mikrofonu, Voyage 8200 UC oferuje szereg przydatnych funkcji dodatkowych. Na przykład zestaw słuchawkowy wykrywa, kiedy został zdjęty z głowy — powiedzmy, aby porozmawiać z kolegą lub członkiem rodziny — wstrzyma to, czego słuchasz. Po przywróceniu zestawu słuchawkowego do pierwotnej pozycji odtwarzanie zostanie wznowione automatycznie. Równie użyteczna jest funkcja automatycznego ostrzegania o wyciszeniu, która natychmiast informuje o tym, że mikrofon jest nieaktywny.

Łatwo też wstrzymywać multimedia, pomijać utwory i kończyć połączenia dzięki dedykowanym przyciskom na panelu, a przycisk szybkiego wyciszania na spodzie jest nieocenionym dodatkiem, szczególnie w erze komunikatorów. Duże litery L i R nadrukowane po wewnętrznej stronie nauszników oznaczają, że nigdy nie ryzykujemy, że zestaw słuchawkowy zostanie założony w niewłaściwy sposób.

Istnieje również funkcja parowania z wieloma urządzeniami, która pozwoli Ci podłączyć 8200 UC do dodatkowych urządzeń – takich jak smartfon lub tablet – za pomocą funkcji bliskiego zasięgu (NFC). W ten sposób, jeśli połączenie przychodzi na Twój telefon komórkowy, możesz odebrać bez konieczności siłowania się ze słuchawkami.

8200 UC jest obsługiwany przez doskonałą aplikację na komputery (smartfony) o nazwie Plantronics Hub, która ułatwia dostosowanie zestawu słuchawkowego do własnych preferencji. Dzięki niej możesz również sprawdzić dostępność aktualizacji oprogramowania układowego, sprawdzić pozostały czas pracy baterii i uzyskać dostęp do dokumentacji, która pomoże rozwiązać większość problemów.

Tryb redukcji szumów jest również genialny, eliminując wszelkie zewnętrzne zakłócenia bez konieczności zwiększania głośności do zbyt wysokiego poziomu. W zależności od preferowanej redukcji szumów dostępne są trzy tryby:

Jakość dźwięku

Poly 8200 UC jest przeznaczony dla pracujących profesjonalistów, którzy oczekują doskonałej jakości dźwięku. I tak faktycznie jest! Bas jest głęboki i bogaty, a dźwięki o wysokiej częstotliwości nie są przesterowane, co oznacza, że ​​wiele gatunków muzycznych brzmi świetnie. A co ważne ten zestaw słuchawkowy jest więcej niż zdolny do zapewnienia wyraźnego dźwięku podczas spotkań, do czego został zaprojektowany.

Większość zestawów słuchawkowych dla profesjonalistów jest lekka i jakością brzmienia „nie powala” oferując kiepskie niskie tony. Z Poly 8200 na pewno nie będziesz rozczarowany – uzyskasz dobry, bogaty bas i słuchanie muzyki bez wątpienia będzie przyjemnością!

Słuchawki z aktywną redukcją szumów (ANC)

Słuchawki Poly 8200 UC są wyposażone w opcję regulacji 3 różnych poziomów aktywnej redukcji szumów, które regulowane są za pomocą przycisku. Zazwyczaj ta funkcja jest używana, gdy chcesz skoncentrować się na rozmowach i gdy atacza Cię hałas. Jeśli pracujesz w kawiarni lub na lotnisku, możesz włączyć tę funkcję i poczuć się jak w dość odizolowanym pomieszczeniu.

Co to jest ANC (aktywna redukcja szumów)?

Jest to funkcja zestawu słuchawkowego, która wykorzystuje sprzęt wbudowanego mikrofonu do elektronicznego usuwania niechcianych szumów tła. Kiedy założysz słuchawki i ustawisz poziom ANC na maksimum, przekonasz się, że czujesz się bardziej odizolowany i słyszysz muzykę, rozmowy telefoniczne lub po prostu więcej ciszy.

Łączność

Poly Voyager 8200 UC to bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Bluetooth, który jest dostarczany z kluczem USB-C, który łączy się z komputerem. Możesz połączyć się zarówno z telefonem komórkowym przez Bluetooth, jak i z komputerem za pomocą wspomnianego przekaźnika USB. Jeśli nie masz wystarczającej liczby portów USB-C – musisz wyposażyć się w przejściówkę na standardowe złącze (działa bez problemu).

Po co w ogóle jest to rozwiązanie – niestety nie udało mi się ustalić, choć producent zapewnia, że dzięki temu możliwy jest dostęp do bardziej zoptymalizowanych funkcji dla RingCentral, Cisco Jabber, Zoom, Google Meet i Microsoft Teams oraz wielu innych komunikatorów.

Żywotność baterii

Bateria zapewnia do 20 godzin ciągłego czasu rozmów, co pozwala korzystać ze słuchawek przez cały dzień. Ma również miesięczny czas czuwania, co oznacza, że ​​jeśli używasz go tylko okazjonalnie, prawdopodobnie bateria będzie nadal gotowa do pracy bez doładowywania.

Zasięg bezprzewodowy

Dzięki zastosowaniu Bluetooth 5.0 maksymalny zasięg wynosi teoretycznie około 30 metrów. W praktyce udało mi się osiągnąć około połowę tego zasięgu, głównie za sprawą ścian, które skutecznie zakłócają transmisję. Wypada podkreślić, że zasięg bezprzewodowy jest zawsze problemem zestawów słuchawkowych Bluetooth i w tej mierze Poly nie jest wyjątkiem. Jedynie urządzenia korzystające z łączności DECT 6.0 radzą sobie lepiej.

Co nam się podoba

  • Wygodne
  • Świetna żywotność baterii
  • Jakość dźwięku
  • Skuteczna redukcja szumów

Czy warto kupić Poly 8200 UC

Poly 8200 UC jest przeznaczony dla osób, które oczekują doskonałej jakości dźwięku do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów. Hałas jest jedną z głównych przyczyn rozpraszania uwagi i stresu, więc posiadanie zestawu słuchawkowego takiego jak 8200 pomaga naprawdę skupić się na pracy, zwiększyć produktywność i zmniejszyć poziom stresu.

 Podsumowanie

Słuchawki 8200 UC są wyceniane jako wysokiej klasy zestaw słuchawkowy, ponieważ zapewniają doskonałą żywotność baterii, świetną jakość dźwięku z dobrym basem i zasięgiem, mikrofon bez wysięgnika i oczywiście aktywną funkcję redukcji szumów. Orientacyjna cena to około 1300 zł (grudzień 2021)

Voyager 8200 UC firmy Poly radzi sobie doskonale, zarówno z punktu widzenia jakości dźwięku, jak i komfortu. Długa żywotność baterii i skuteczna redukcja szumów oznaczają również, że będziesz w stanie  korzystać ze słuchawek przez długi czas.

 

 

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

VPN, czyli jak zachować anonimowość w sieci

W ciągu ostatnich kilku lat korzystanie z wirtualnych sieci prywatnych stało się niemal po…