Home Po godzinach The Frame, czyli telewizor dziełem sztuki

The Frame, czyli telewizor dziełem sztuki

0
0
137

Przedstawiamy Samsung The Frame, czyli telewizor, który po raz pierwszy w tak niezwykły sposób łączy technologię i sztukę. To prawdziwa rewolucja, także w sposobie aranżacji wnętrz.

Tryb Sztuka

Telewizor The Frame urzeczywistnia przekonanie, że kiedy akurat nie oglądamy naszego ulubionego serialu, urządzenie może być pięknym elementem wystroju wnętrza. Został stworzony we współpracy z Yves’em Behar, znanym i cenionym na świecie projektantem. Po włączeniu trybu Sztuka (Art Mode), zamiast czarnego pustego ekranu zobaczmy wyjątkową galerię obrazów lub zdjęć. Na start uzyskujemy dostęp do ponad 100 specjalnie wyselekcjonowanych dzieł artystycznych z galerii Samsung Collection. Dodatkowo, w ramach Art Store, pasjonaci sztuki mogą wykupić abonament w cenie 20,99 zł miesięcznie, co umożliwia dostęp do kolejnych wybitnych dzieł sztuki. Znajdziemy tam materiały pozyskane od najlepszych światowych galerii i partnerów, takich jak Muzeum Albertina, LUMAS, Magnum Photos, Saatchi Art i Sedition.

To nie wszystko, bowiem na ekranie The Frame mogą się także wyświetlać personalizowane treści, takie jak np. nasze zdjęcia. Dzięki temu największy ekran, jaki mamy w domu, stanie się wyjątkowym nośnikiem naszych wspomnień. Jak w przypadku wszystkich produktów Samsung obsługa jest łatwa i szybka. Dostępne zasoby i ustawienia możemy przeglądać i zmienić zarówno korzystając z pilota, jak i za pośrednictwem smartfona.

Dopasowany do stylu życia

Telewizor The Frame wykorzystuje szereg zupełnie nowych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu jeszcze lepiej dopasowuje się do stylu naszego życia. Został wyposażony w specjalnie zaprojektowany czujnik ruchu, dzięki któremu, jeśli akurat nie ma nas w pokoju, urządzenie zostanie uśpione. Gdy wykryje ruch, automatycznie pojawi się wybrany przez nas obraz. Zawiera także czujnik światła, który automatycznie dopasowuje jasność ekranu do oświetlenia pomieszczenia. Dzięki temu efekt kolorów na obrazie – nawet w nocy – będzie naturalny i dopasowany do okoliczności.

Piękna oprawa

Telewizor trudno odróżnić od obrazu nie tylko dzięki wyświetlanej w nim galerii dzieł artystycznych, lecz także za sprawą unikatowego wzornictwa. Oprócz klasycznej czarnej ramy, która imituje oprawę obrazu, do wyboru są jeszcze ramki w kolorze orzechowym, beżowym lub białym, które można kupić oddzielnie. To pozwala dopasować The Frame do każdego wnętrza. Za sprawą specjalnych magnesów mocowanie i wymiana ram są szybkie i łatwe. Wrażenia wizualne potęguje wieszak No Gap, dzięki któremu telewizor można powiesić płasko przy samej ścianie niczym obraz pośród innych dzieł. Jak przystało na prawdziwie dzieło sztuki telewizor wyeksponujemy także na sztaludze. Taki efekt pomoże osiągnąć opcjonalny stojak Studio. Dopełnieniem walorów estetycznych jest niewidoczny przewód optyczny Invisible Connection, który łączy telewizor z modułem One Connect i pozwala uniknąć nieeleganckiej plątaniny kabli.

Bogate wnętrze

The Frame to nie tylko nowoczesne dzieło sztuki, lecz także – a może przede wszystkim – telewizor. Dzięki rozdzielczości 4K (UHD) ulubione filmy zobaczymy w pięknych i wyrazistych kolorach. Technologia HDR sprawia, że dostrzeżesz najdrobniejszy detal nawet w bardzo ciemnych lub jasnych scenach. Na użytkowników czeka też bogata oferta filmów, gier i aplikacji dostępna w ramach Smart TV. Zmianę trybu Sztuka na tryb TV oraz regulację ustawień bez problemu przeprowadzisz za pomocą pilota Smart Control lub swojego smartfona.

W Polsce telewizor The Frame jest już dostępny w wybranych salonach Samsung Brand Store. Oferowany jest w dwóch rozmiarach: 55 i 65 cali.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nowe abonenckie routery premium FRITZ!: wzrost wydajności dzięki Wi-Fi 7

Firma AVM po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje nowe, topowe routery FRITZ!Box, które zape…