Home Biznes VMware i Cisco: wspólna chmura  

VMware i Cisco: wspólna chmura  

9 min
0
0
147

Firmy poinformowały również o udoskonaleniu wielu rozwiązań w zakresie wirtualizacji komputerów i infrastruktury typu cloud, opracowanych z myślą o wyższym poziomie skalowalności, bezpieczeństwa i wydajności.

VXLAN: przełom w dziedzinie wirtualizacji sieci

 • Wirtualna rozszerzalna sieć lokalna VXLAN (ang. Virtual Extensible Local Area Network) to kolejny krok w kierunku wirtualnych sieci logicznych, które można tworzyć na życzenie, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać moc obliczeniową i pamięć masową do obsługi aplikacji o znaczeniu strategicznym – bez względu na lokalizację.
 • W przypadku aplikacji działających w chmurze szefowie działów informatycznych muszą kontrolować dostęp każdego użytkownika do danych i aplikacji za pośrednictwem sieci logicznych dla każdej instancji takich aplikacji.
 • Sieć VXLAN będzie również obsługiwać aplikacje działające w chmurach hybrydowych,
  w których moc obliczeniowa pochodzi z pul zasobów mogących należeć do chmur prywatnych i publicznych. Sieć VXLAN będzie udostępniać technikę enkapsulacji sieci przy użyciu identyfikatorów segmentów, pozwalających tworzyć miliony sieci logicznych
  i swobodnie przenosić procesy pomiędzy centrami przetwarzania danych i infrastrukturami typu cloud.
 • Wspomniane segmenty sieciowe będą wspierać infrastruktury typu cloud obsługujące wiele podmiotów wymagających segmentacji w celu zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa i zgodności z przepisami.

Wirtualizacja rozwiązań Cisco i VMware

 • Wirtualizacja komputerów: W listopadzie zeszłego roku firmy Cisco i VMware zaprezentowały rozwiązanie w zakresie wirtualizacji komputerów, oparte na systemie Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI) i VMware View 4.5. Obecnie Cisco i VMware rozszerzają możliwości rozwiązania VXI o obsługę systemu VMware View 5 i integrację z pakietem rozwiązań firmy Cisco wspierających współpracę.
 • Środowisko współpracy: Rozwiązanie VMwareView z systemem Cisco Unified Communications zapewnia środowisko współpracy oferujące zarządzanie połączeniami i wyższą skalowalność, dzięki systemom VMware vSphere 5, VMware View 5, Cisco Unified Communications (UC) i Cisco Unified Computing System (UCS).
 • Desktopy klientów wirtualnych: Rozwiązanie VMware View 5 będzie dostępne na punktach końcowych Cisco Cius i Cisco Virtualization Experience Clients (VXC) serii 2100 i 2200, oferujących pracownikom niezwykle bezpiecznydostęp do aplikacji i treści biznesowych w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca i pory dnia, bez żadnych kompromisów w zakresie komfortu współpracy między użytkownikami.
 • Funkcja Click-to-CallVMware View z rozwiązaniem WebEx Connect 7 zapewnia komunikację Click-To-Call między użytkownikami korzystającymi z rozwiązania WebEx Connect zainstalowanego na komputerach wirtualnych VMware View. Dzięki temu użytkownicy mogą komunikować się ze sobą skuteczniej.

Chmura jako serwis

 • Udoskonalona platforma infrastruktury typu cloud: Zintegrowane rozwiązania firm Cisco i VMware zostały wzbogacone o najnowsze systemy VMware vSphere 5 i Cisco UCS 2.0, stanowiące solidny fundament przetwarzania rozproszonego. Udoskonalone rozwiązania oferują skuteczniejsze funkcje zarządzania chmurą, przydatne podczas wirtualizacji nawet najbardziej wymagających aplikacji i obciążeń o znaczeniu strategicznym.
 • Infrastruktura typu cloud na żądanie: Technologia VXLAN będzie obsługiwana przez rozwiązania VMware vSphere 5 i VMware vCloud® Director 1.5 oraz przełącznik wirtualny Cisco Nexus 1000V, udostępniając infrastrukturę typu cloud na żądanie, z myślą o wyższym komforcie pracy dla użytkowników końcowych. Poza technologią VXLAN rozwiązania Cisco Nexus 1000V i VMware vCloud Director 1.5 będą wyposażone w funkcje automatycznego wdrażania, upraszczające instalację i wdrożenie funkcji izolowania sieci na podstawie technologii VXLAN. Pozwala to uprościć rozwiązywanie problemów i zarządzanie aplikacjami działającymi w chmurze.
 • Bezpieczna infrastruktura typu cloud: W trosce o wyższe bezpieczeństwo infrastruktur typu cloud obsługujących wiele podmiotów, firma Cisco przedstawiła zaporę Virtual ASA dla przełącznika Nexus 1000V i poinformowała o planach integracji tej zapory z rozwiązaniem VMware vCloud Director.
 • Uproszczone zarządzanie: Rozwiązanie Cisco UCS 2.0 zapewnia zautomatyzowane udostępnianie hiperwizorów dzięki integracji funkcji Auto Deploy rozwiązania VMware vSphere 5 z systemem UCS Manager. Administratorzy mogą obecnie wdrażać wiele węzłów VMware vSphere powiązanych z jednym obrazem uruchamiania funkcji Auto Deploy w ramach jednej czynności. Dla porównania w systemach tradycyjnych należy wykonać szereg czynności ręcznie. Integracja tych narzędzi skraca czas realizacji usług informatycznych i ogranicza ryzyko błędów, wymuszając stosowanie zasad w zakresie konfiguracji serwerów i sieci na podstawie obrazów VMware vSphere.

Dostępność

Zintegrowane rozwiązania Cisco i VMware w zakresie infrastruktury typu cloud i wirtualizacji komputerów są dostępne już dziś w punktach sprzedaży firmy Cisco, jak również u autoryzowanych partnerów oferujących rozwiązania Cisco i VMware. We wrześniu 2011 r. technologia VXLAN dostępna w przełączniku Cisco Nexus 100V zostanie udostępniona do testów beta. Światowa premiera rozwiązania VMware View 5 miała miejsce we wrześniu 2011 roku podczas konferencji VMworld 2011.


 

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Biznes

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak nadrobić 10 lat zacofania i zdążyć do 2035 roku?

Przez najbliższe 3 lata sprzedaż samochodów elektrycznych musi wzrosnąć aż 12-krotnie, aby…